Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW 14-2 - Głośny szum przy ciepłej wodzie

markomiej 24 Kwi 2014 10:55 1977 4
  • #1 24 Kwi 2014 10:55
    markomiej
    Poziom 8  

Witam
    Piec: Junkers ZW 14-2 DV AE23
    Problem występuje podczas podgrzewania cieplej wody. Podczas pracy w celu ogrzewania, działa normalnie.

Po otwarciu kranu piec uruchamia się, podgrzewa wode, po czym po około 5 sekundach zaczyna głosno hałasować (szum). Dzwięk dobiega z komory spalania. Szum ustępuje po około 4 sekundach i piec działa dalej normalnie, tzn cicho.

Co to moze być?
    Piec jest nowy 3 m-c

0 4
  • #2 24 Kwi 2014 20:46
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Sprawdź ciśnienie na manometrze, powinno być 1÷2 bar. Jeżeli jest za niskie dopuścić wodę niebieskim kluczem napełniającym do 1,5 bara i zamknąć. Jeżeli hałas nie ustanie dzwoń do najbliższego serwisanta. Wyszukiwarka na : http://www.junkers.pl/ - ważne adresy- autoryzowany serwis.

2
  • #3 25 Kwi 2014 07:50
    markomiej
    Poziom 8  

Tak jak pisałem, problem nie dotyczy ogrzewania, wtedy piec pracuje normalnie. Ale ciśnienie jest OK, odprowadzenie skroplin też.

Dowiadywałem sie i może to być wymiennik ciepła, ale po 3 m-c?
    Z odsłuchu wychodzi że szum wydobywa sie z komory spalania.
    Problem nie ustepuje tylko się pogłebia.

0
  • #4 25 Kwi 2014 07:57
    grzesiek234

Kolego skoro kocioł ma 3 miesiące to nie kombinuj sam i umów się z serwisantem na naprawę gwarancyjną. Miałem podobny przypadek - naczynie przeponowe dostawało drgań podczas pracy CWU. Możesz zwrócić mu na to uwagę, aby to sprawdził. Mi dojście do tego trochę zajeło czasu.

0
  • #5 25 Kwi 2014 08:08
    serwisszulborski.pl

Oczywiście może być mało wydolna nagrzewnica i potrzebna będzie wymiana. Niekiedy sama regulacja pomaga tzn. regulacja ciśnienia gazu i ustawienie wyższego biegu pompy. Hałas również może pochodzić z wentylatora, bo z reguły przewody spalinowe są źle dobrane i powodują wibrację komory spalania.

0
  Szukaj w 5mln produktów