Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon dwurodzinny + furtka + 2x drzwi wejściowe + 3x unifon z interkomem

AK_Majk 24 Kwi 2014 11:17 1872 0
    AK_Majk
    Poziom 1  
    Na początek witam wszystkich kolegów, forum śledzę od dawna a poruszane tutaj tematy rozwiązały już wiele moich problemów - tym razem problem, przynajmniej dla mnie, jest bardziej skomplikowany - stąd mój pierwszy post.

Jestem przed wykonaniem ogrodzenia frontowego, w którym chcę zamontować domofon. System ma być dwurodzinny, z obsługą elektrozaczepu w furtce oraz indywidualnie dla każdej rodziny elektrozaczepu przy drzwiach wejściowych (każda rodzina ma osobne drzwi wejściowe).
    Pierwsza rodzina potrzebuje 2 unifony (parter + piętro) wywoływane wspólnie, druga rodzina - 1 unifon. Chciałbym mieć funkcję interkomu między rodzinami (między unifonami pierwszej rodziny nie potrzebuję).

Instalacja elektryczna, którą posiadam to:
    - od furtki do skrzynki rozdz. (odległość ok. 22m): 1 kabel 3x1,5mm (zasilanie przyszłej automatyki bramy), 1 kabel 3x1,5mm (planowane oświetlenie ogrodowe, czujka zmierzchowa w skrzynce rozdz.) oraz 1 kabel 8x0,5mm (domofon)
    - od 3 unifonów do skrzynki rozdz.: po skrętce 8-żyłowej
    - od 2 elektrozaczepów przy drzwiach wejściowych do skrzynki rozdz.: po kablu 2x0,5(0,75)mm.

Moje pytanie to czy ta instalacja jest wystarczająca do zastosowania takiego systemu?
    Martwi mnie ten 8-żyłowy kabel od furtki bo z tego co się zdążyłem zorientować, chyba nie wystarczy, a nie mam możliwości dołożenia kolejnych żył bez poważnej ingerencji wewnątrz budynku. Czy nie można wykorzystać żył z kabli zasilających (automatyka, oświetlenie ogrodowe)?

Prosiłbym też o polecenie jakiegoś konkretnego zestawu dobrej firmy. Wstępnie przyjąłem sobie zestaw 4n+1 firmy Urmet: Panel Sinthesi S2 z dwoma przyciskami wywołania + 3x unifon interkomowy Atlantico + zasilacz 19K1. Jakie przekaźniki są potrzebne?

Odnośnie elektrozaczepów to przy furtce od strony wewn. chciałbym mieć przycisk otwierający.
    I jeszcze jedno: przy furtce zaczep ma "brzęczeć" do momentu otwarcia, przy drzwiach wejściowych: po naciśnięciu i zwolnieniu guzika przy unifonie zaczep jest otwarty "bez brzęczenia" do momentu otwarcia drzwi- czy jest to możliwe do zrobienia?

Jestem laikiem w tej dziedzinie ale mając schematy myślę, że byłbym w stanie sobie poradzić. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki