Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp compaq 6720s - Mam Win Vista Business co zainalowac Win XP czy Win 7

24 Kwi 2014 13:48 3111 17
  • Poziom 6  
    Byłem już na wielu forach, czytałem bardzo dużo i jak ten Sokrates im więcej wiem tym mniej wiem :)
    Bardzo proszę o krótką analizę i sugestie.
    Posiadam:
    Laptop: HP 6720s z preinstalowanym systemem Windows Vista Business.
    Procesor: Intel Core2 Duo CPU T5470 @ 1,60GHz;
    RAM: 2GB;
    Grafika: Mobile Intel 965 Express Chipset Family.
    Sprzęt używałem 5 lat - bez problemów - jednak kupiłem teraz nowy, a ten chciałbym wyczyścić, sformatować i używać nadal jako roboczy. Zastanawiam się jednak czy przy okazji nie zmienić systemu operacyjnego (przecież tyle złego powiedziano na temat Visty...)
    I tu właśnie moje pytanie: XP czy 7. Który z nich będzie wydajniejszy na moim sprzęcie?
    W jakim kierunku podążać? Krok w tył? Krok w przód?
  • Poziom 43  
    A po co w ogóle zmieniać?
    Jakoś, mimo tego, że
    Woj. napisał:
    przecież tyle złego powiedziano na temat Visty
    do tej pory Ci to nie przeszkadzało.

Gdybym musiał, to pewnie - i nie tylko z przyczyn ekonomicznych - wybrałbym downgrade do XP, ale tylko gdybym musiał.
  • Poziom 15  
    Na tym zainstalowałbym win XP. Skoro masz nowy sprzet to "krok w przód" zrób na nowym i zainstaluj win 7.
  • Poziom 6  
    Matuzalem napisał:
    A po co w ogóle zmieniać?
    Jakoś, mimo tego, że
    Woj. napisał:
    przecież tyle złego powiedziano na temat Visty
    do tej pory Ci to nie przeszkadzało.

Gdybym musiał, to pewnie - i nie tylko z przyczyn ekonomicznych - wybrałbym downgrade do XP, ale tylko gdybym musiał.

Tak. Nie przeszkadzało, ale muszę dodać, że korzystałem z Visty "uprzedzony" Wiedziałem że komp który mam nie posłuży mi do rozrywki, wykorzystywałem go wiec tylko do pracy, a tu w zupełności wystarcza mi Pakiet Office i Internet.

Przy dużym obciążeniu grafiki komputer zaczynał chodzić jak odkurzacz, a czasami po jakimś czasie wieszać i odpalać prawidłowo dopiero po ostygnięciu. (czyściłem) Pogodziłem się z tym i nie grałem, nie oglądałem filmów on-line itp. itd.
    No ale dzisiaj, skoro do pracy mam nowego lapka z Win8.1 chciałbym ze starego sprzętu zrobić użytek rozrywkowy. Nie mam wielkich wymagań, bo bliżej mi do 40 niż 30-tki i nowości już dawno nie śledzę, ale pograłbym, powspominał takie tytuły sprzed 5-10 lat. (czyli wszystko co już ma lub może mieć problemy z Win8.

Ale faktycznie czytałem opinie znamienitych forumowiczów, ze skoro na laptopie była Vista to Vista być powinna. No i tym sposobem doszła trzecia opcja :)) Sformatować i... ??? Zainstalować: XP ; Vista ; 7 ???
  • Poziom 15  
    to, że ktos sprzedaje sprzet i do niego system, który własnie powstał to nie znaczy ze on ma takim pozostać - i taki jest najlepszy dla niego. A czemu instaluja ? bo wszystko sie rozchodzi o kase. Ja pamietam jak kupiłem nowego laptopa w tamtych czasach co sprzedawali z laptopami viste to po 1 dniu to przeinstalowałem.

Chcesz pograć w stare tytuły to zainstaluj win XP, ewentualnie win7 prof/ultimatum zeby mozna bylo odpalic gre w trybie XP.
  • Poziom 35  
    turbodiesel napisał:
    Chcesz pograć w stare tytuły to zainstaluj win XP, ewentualnie win7 prof/ultimatum zeby mozna bylo odpalic gre w trybie XP.

Zapomniałeś dodać, żeby wcześniej zakupił sobie tą win7 prof albo wyczarował ultimatum.

Posiadając Vista Business, teoretycznie masz prawo, Autorze Tematu, zainstalować XP PRO - skoro już musisz zmienić vistę. Ale prawda jest taka, że wszyscy którzy narzekają na vistę po prostu nie umieją jej skonfigurować;-)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    diseasekowalski napisał:
    Ale prawda jest taka, że wszyscy którzy narzekają na vistę po prostu nie umieją jej skonfigurować

To samo się tyczy windows 8.

Na tym sprzęcie śmiało możesz instalować windows 7 32bit. Na tym każda starsza gra ruszy, na 64bit już nie, ale tu nie ma sensu instalacji 64bit.
    Tylko po co pakować się w koszty, lepiej na nowo sobie postaw vistę, odświeży się system :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    kasiunia7777 napisał:
    diseasekowalski napisał:
    Ale prawda jest taka, że wszyscy którzy narzekają na vistę po prostu nie umieją jej skonfigurować

To samo się tyczy windows 8.

Miałem to też napisać (o 8mce) ale wyleciało z głowy.

Identyczna sytuacja była z XP (jedyny słuszny był wtedy 98) na początku jego kariery, oraz z 7mką.
    Z XP ludzie, w tym "zaawansowani komputerowcy", sobie po prostu nie radzili z konfiguracją i minimalnie zmienionym interface. To samo było w viscie. Natomiast z 7 poszła fama, że SZPIEG (to co teraz krąży nt 8.x) oraz, że zżera cały ram i psuje dyski i baterie w laptopach.

Prawda jest jednak taka o Viscie, że w większości przypadków laptopy, które zostały z nią wypuszczone, działają na niej świetnie po odpowiedniej konfiguracji.
    Dla osób nie umiejących skonfigurować poprawnie oryginalny system dość mocno sprawę poprawia SP2. Oraz oczywiście min. 2GB Ram. Autor Tematu 2GB Ramu posiada - wystarczy zatem, że wgra VISTA SP2 oraz odpowiednie sterowniki i laptop będzie dobrze działał. Oczywiście o ile jest sprawny :-)
  • Poziom 39  
    diseasekowalski napisał:
    Prawda jest jednak taka o Viscie, że w większości przypadków laptopy, które zostały z nią wypuszczone, działają na niej świetnie po odpowiedniej konfiguracji.

Były wypuszczane też laptopy z vistą i 1GB ram - tak to już była porażka i muliło, nie nadawało się zbytnio do pracy.

Dodano po 1 [minuty]:

diseasekowalski napisał:
    Oczywiście o ile jest sprawny

O właśnie. Przydał by się zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info.
  • Poziom 6  
    Tak, kupiłem tego laptopa - oryginalnie miał 1 GB - drugą kość dokupiłem.
  • Poziom 39  
    Woj. napisał:
    oryginalnie miał 1 GB - drugą kość dokupiłem.

Bardzo dobrze :)
    Na vista możesz nadal pracować, a jak już strasznie jej nie chcesz to win7 32bit.
    kasiunia7777 napisał:
    zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info.
  • Poziom 6  
    hp compaq 6720s - Mam Win Vista Business co zainalowac Win XP czy Win 7

zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info
  • Poziom 39  
    Dysk uszkodzony, ale nadaje się do uratowania.
    Trzeba wyzerować dysk przez MHDD - kasuje wszystkie dane z dysku, wszystkie partycje.
    Masz kopię recovery z vistą na płytach?
  • Poziom 6  
    No właśnie pojawił się nie lada problem!!! Jak widać zresztą na zrzucie zaginął mi dysk D: na którym była Vista. Próbowałem reinstalować z pozycji pulpitu i przy starcie systemu F8 - nie ma w ogóle menadżera recovery. Co jest. System był preinstalowany - klucz produktu mam na naklejce laptopa...
  • Poziom 39  
    Woj. napisał:
    Jak widać zresztą na zrzucie zaginął mi dysk D:

Nie dysk, a partycja. To różnica.

Te komplikacje mogą wynikać z powodu uszkodzenia dysku.
    Rozumiem, że kopii recovery na dvd nie masz?
    A dlaczego na D była vista? na C powinna być zainstalowana.
  • Poziom 6  
    Nie, nie mam kopii na DVD. Miałem, ale również kilka przeprowadzek...
    Niczego nie instalowałem sam - ja tylko uruchomiłem komputer... Na D: był Recovery, a ana E: jest OS_TOOLS...
  • Poziom 6  
    powiedzcie co zrobić w moim przypadku?
    Czy da się odnalezc w jakis sposob partycje z RECOVERY???
  • Poziom 39  
    Powinna być ukryta (w zarządzeniu dyskami widoczna), ale co ci to da jak masz uszkodzony dysk. Nikt nie da 100%, że prawidłowo się ją odzyska na uszkodzonym dysku.