Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C4280 - zablokowana karetka, luzy na zębatkach?

24 Kwi 2014 13:57 1587 4
  • Poziom 7  
    Witam,

Jakiś czas temu podczas próby wydrukowania dokumentu drukarka zgłosiła zablokowaną karetkę. Niestety wszystkie rady które proponował producent nie dały oczekiwanego skutku. Więc postanowiłem pogrzebać trochę sam, bo w końcu nie miałem nic do stracenia.

Obserwując karetkę przy otwartych drzwiczkach drukarki zaobserwowałem że nie może ona dojść do prawej strony drukarki. Podchodziła kilka razy, aż w końcu wydawało mi się, że mechanizm na siłę wbija karetkę na odpowiednie miejsce. Postanowiłem rozkręcić urządzenie, jako że nie mam doświadczenia, a w sieci nie ma nic na ten temat (oprócz nagrywanego żelazkiem filmiku na youtube, na którym ledwo coś widać) szło to dość mozolnie.

Wydaję mi się, że mogłem częściowo lokalizować problem. Dostrzegłem dość spore luzy przy zębatkach obok metalowego mechanizmu który jak wnioskuję trzymał karetkę w odpowiednim miejscu (niestety nie znam technicznego języka więc opisuję jak potrafię). Nie do końca wiem jak powinno to wszystko działać stąd moja prośba o oględziny zdjęć które wstawiam i stwierdzenie czy może to być przyczyną problemu. Oczywiście wszelkie rady mile widziane.

HP C4280 - zablokowana karetka, luzy na zębatkach? HP C4280 - zablokowana karetka, luzy na zębatkach?

Głupio mi ją po prostu wynieść na śmietnik, a sprzedaż mija się z celem. Planowałem doprowadzić ją do stanu używalności i jako dobry znajomy sprezentować koleżance za jakiś dobry obiad. (:

Nie znalazłem również instrukcji serwisowej, więc założyłem temat. Mam nadzieję, że nie spotka się on z uszczypliwymi komentarzami dotyczącymi treści bądź mojego braku obeznania w temacie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Widzę, że wymieniane było sprzęgiełko (chyba, że to ty wyjmowałeś). Fabrycznie nie ma aż takiego luzu. Spróbuj je wyjąć i włożyć ponownie. Niestety tak jak fabryka nie włożysz tego. Zobacz też czy nie jest pęknięte. Na pierwszy rzut oka może być ok. Warto też posmarować tą krzywiznę na którą wchodzi karetka.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź.
    Nie wyjmowałem, bo bałem się że będzie problem z późniejszym dopasowaniem. Jakieś wskazówki jeśli chodzi o dalszy demontaż? Na filmiku widziałem, że chłopak podważa ten mechanizm i po prostu go wysuwa, ale przy moich próbach nie poszło tak gładko więc odpuściłem. Nie chciałbym bardziej uszkodzić sprzętu.. Jak tylko znajdę więcej czasu to znowu do tego usiądę i zastosuję się do rad.
  • Spec od drukarek
    Ja biorę szeroki śrubokręt i wychodzi.
  • Poziom 7  
    Nie udało mi się zmniejszyć luzu, przesmarowanie najważniejszych ruchomych części też nic niestety nie dało. Dzisiaj kończę definitywnie romans z tą jednostką, nabrałem jednak pewnego doświadczenia które być może przyda mi się w przyszłości.

Szybkie pytanie, co teraz? Na śmietnik? Czy są ludzie (np tutaj na forum) którzy mogliby zrobić to tanim kosztem i sami z niej korzystać bądź komuś oddać?
    Chyba, że można zrobić coś fajnego dla siebie z takiego sprzętu?