Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung/ philips - dlaczego nie działa? ? proszę o pomo(

tony1802 24 Kwi 2014 14:07 2577 17
  • #1 24 Kwi 2014 14:07
    tony1802
    Poziom 9  

Witam. Mam mały problem . Czy wiecie może co może być przyczyną: dźwięk normalnie z tv (normalne kanały np.TVP1 itd.)działa na kinie domowym, a jak na tv włączam YouTube i jakiś filmik to już dźwięk nie działa na kinie domowym. Dlaczego tak jest ?? Tv to Samsung UE55F7000.

0 17
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Kwi 2014 05:51
    Polon_us
    Poziom 41  

Może trochę więcej szczegółów ...

Jak jest połączony telewizor z kinem domowym?
    Model i producent kina domowego?

0
  • #3 25 Kwi 2014 08:42
    tony1802
    Poziom 9  

Tv to : Samsung UE55F7000, a kino domowe jest marki Philips (nie wiem jaki model). Tv z kinem domowym jest podłączony przez taki adapter : http://m.allegro.pl/
    Wejścia optycznego niestety w kinie domowym nie ma.
    To jest dziwne, dlaczego dźwięk nie działa na kinie domowym jak włączam na tv YouTube lub przeglądarkę internetową. A kanały normalnie działają (np. TVP1 itd.)

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #4 25 Kwi 2014 10:02
    Polon_us
    Poziom 41  

tony1802 napisał:
    To jest dziwne, dlaczego dźwięk nie działa na kinie domowym jak włączam na tv YouTube lub przeglądarkę internetową. A kanały normalnie działają (np. TVP1 itd.)

Cóż, nie ma tu nic dziwnego. Kolega ma podłączony telewizor z KD poprzez złącze SCART telewizora. A to oznacza, że dźwięk na tym złączu pojawia się tylko wtedy, kiedy telewizor odbiera tradycyjny, analogowy sygnał.
    W sytuacji kiedy telewizor odbiera sygnał cyfrowy, a takim np. jest Internet, Youtube, naziemna telewizja cyfrowa to sygnał audio z tego sygnału nie jest wyprowadzany na złącze SCART.

Kolega ma dwa rozwiązania - przynajmniej tyle widzę mając minimum informacji o KD (tu podpowiem, z tyłu jest tabliczka na której jest napisany model).

Pierwsze - rekomendowane - adapter cyfrowo-analogowy. Telewizor podłącza się na wejście tego adaptera kablem optycznym, z wyjścia adaptera na KD przewodami CINCH. Wyjście optyczne Tv ma sygnał audio niezależnie od standardu.
    Drugie - jeśli telewizor ma wyjście słuchawkowe to można użyć je do podłączenia z kinem domowym kabelkiem jak na poniższym zdjęciu - minnijack stereo -> 2xCINCH.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 25 Kwi 2014 11:13
    tony1802
    Poziom 9  

A mógł bym prosić o link jakiś do tego adaptera cyfrowo-analogowego? I to będzie działać wszystko przez to tak ? Wyjście słuchawkowe mam w tv.
    Model KD zobaczę potem i napiszę ponieważ w tej chwili nie ma mnie w domu.

0
  • #6 25 Kwi 2014 11:59
    Polon_us
    Poziom 41  

Przykład konwertera cyfrowo-analogowego. W tym przypadku FIIO D3 -> Link

0
  • #7 25 Kwi 2014 12:32
    tony1802
    Poziom 9  

To kupię ten adapter. I podłączyć go przez CINCHe do KD, a przez kabel optyczny do tv, tak ? Dobrze rozumiem? ? :)

0
  • #8 25 Kwi 2014 12:55
    Polon_us
    Poziom 41  

W zasadzie tak.

Dodatkowo, w telewizorze dwa ustawienia trzeba zmienić:
    - ustawić opcje dźwięku na głośniki zewnętrzne (choć nie jest to absolutnie konieczne)
    - w opcjach wyjścia optycznego (SPDIF) należy ustawić PCM - co oznacza tylko stereo

Moim zdaniem, kolega mógłby się wstrzymać jeden/dwa dni. Może te KD nie jest takie złe i ma jakieś opcje. Dobrze było by to sprawdzić zanim wyda się pieniądze.
    Tylko potrzebny jest model tego kina ...

0
  • #9 25 Kwi 2014 20:14
    tony1802
    Poziom 9  

Dobra. To napiszę model KD jak już będę w domu.

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Ok. Model KD to : Philips hts5550/12.

Dodano po 4 [godziny] 19 [minuty]:

Model KD to : Philips hts5550 / 12

0
  • #10 25 Kwi 2014 22:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Dobrze, że kolega podał ten model. Wg specyfikacji te KD ma wejście cyfrowe typu coaxial. Proszę to zweryfikować na wszelki wypadek. Powinno mieć pomarańczowy kolor.

Także, zamiast tego konwertera cyfrowo-analogowego mocno sugeruję kupno konwertera Optical In -> Coaxial Out.

Same zalety:

- przeniesie 5.1 o ile będzie taka transmisja
    - Jakość dźwięku zdecydowanie lepsza
    - jest tańszy niż wspomniany uprzednio konwerter.

Do połączenia potrzebny będzie kabel optyczny typu TosLink i pojedyńczy kabel CINCH - sugerowany jest lepszy jakościowo.

Poniżej zamieszczam zdjęcie tego konwertera:

Można go kupić na znanym portalu aukcyjnym - proszę sprawdzić aukcję 4140931943.

Jeżeli kolega zdecyduje się na te rozwiązanie, a mam nadzieję, że tak zrobi, to fragment mojego uprzedniego wpisu musi być zmieniony:

Polon_us napisał:
    - w opcjach wyjścia optycznego (SPDIF) należy ustawić PCM - co oznacza tylko stereo

W przypadku użycia tego konwertera wyjście optyczne SPDIF w telewizorze powinno być ustawione na AUTO (lub Dolby Digital) - jedna z tych opcji będzie dostępna.

Powodzenia :)

0
  • #11 26 Kwi 2014 13:28
    tony1802
    Poziom 9  

Ok. Dziękuję bardzo bardzo za taką odpowiedź! Na pewno zrobię tak jak piszesz ! :) to jak porobię to napiszę czy wszystko działa :). Dziękuję jeszcze raz !

0
  • #12 26 Kwi 2014 15:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie ma sprawy.

A ja mam jeszcze pytanie do kolegi, coś mnie męczy.

Czy kolega mógłby napisać w jaki sposób odbiera sygnał telewizyjny? Mam tu na myśli czy to odbiór kablowy, naziemny, czy skrzynka kablowa, dekoder...
    Mógłby kolega to opisać z uwzględnieniem rodzaju połączeń (CINCH, HDMI) i jeśli jest jakiś element (np. dekoder) po drodze do telewizora to dane tego elementu.

Np. Naziemna -> dekoder (tu model) -> (tu rodzaj kabla/połączenia)-> telewizor

Wyjaśnię później, dlaczego o to się pytam :)

0
  • #13 26 Kwi 2014 16:35
    tony1802
    Poziom 9  

Odbieram sygnał poprzez normalną antenę (normalnie kanały wyszukałem w telewizorze, i podłączam zasilacz żeby działały kanały) jak i również mam dekoder, który jest z Orange TP. Wszystko mam podłączone poprzez HDMI.

Dodano po 6 [minuty]:

i jeszcze mam pytanie. Jaki mnw to ma być ten kabel CINCH i kabel optyczny TosLink ?
    I na tym konwerterze co pisze IN OPTICAL to tam się podłącza kabel optyczny tak ? :)

0
  • #14 27 Kwi 2014 18:25
    Polon_us
    Poziom 41  

tony1802 napisał:
    Odbieram sygnał poprzez normalną antenę (normalnie kanały wyszukałem w telewizorze, i podłączam zasilacz żeby działały kanały) jak i również mam dekoder, który jest z Orange TP. Wszystko mam podłączone poprzez HDMI.

Tu mnie kolega zaskoczył. Jeżeli faktycznie jest tam tylko i wyłącznie HDMI to nie mam więcej wątpliwości.
    tony1802 napisał:
    jeszcze mam pytanie. Jaki mnw to ma być ten kabel CINCH i kabel optyczny TosLink ?

Typowy kabel CINCH - może nie najtańszy (choć też będzie działał). Miałem na myśli wykonawstwo.
    Typowy kabel Toslink - proszę tylko dobrać odpowiednią długość. Często są one dostarczane z osłonkami z tworzywa. Przed podłączeniem trzeba je zdjąć z końcówek - wtyczek tego kabla.
    Są to typowe kable i w każdym sklepie można je dostać bez kłopotu. Nawet na forum w tym dziale jest dużo zdjęć tych kabelków.
    tony1802 napisał:
    I na tym konwerterze co pisze IN OPTICAL to tam się podłącza kabel optyczny tak ?

Dokładnie tak :) Przy tych kablach/ich wtyczkach nie ma innej możliwości :)

0
  • #15 28 Kwi 2014 13:43
    tony1802
    Poziom 9  

Okej. To dziękuję ci bardzo za pomoc ! :)
    Jak wszystko zakupię to napiszę.
    Pozdrawiam :).

0
  • #16 11 Cze 2014 22:27
    demistoja
    Poziom 2  

Podepnę się do tematu.
    Chcę podłączyć TV kablem optycznym do kina domowego analogowym L i R (brak optycznego oraz coaxial w kinie). Wiem ,że potrzebuje DAC optyczny na analog. Znalazłem dwa w miarę tanie. Czy możecie doradzić, który wybrać?
    1. http://allegro.pl/fiio-d03k-taishan-d3-dac-adapter-tv-kabel-optyk-i4290144162.html
    2. http://krzytronik.pl/konwerter-cyfrowy-optycz...-rca-coaxial-na-analogowy-rca-l-r-p-2155.html

0
  • #17 11 Cze 2014 23:19
    Polon_us
    Poziom 41  

@demistoja - nie ma praktycznie między nimi różnicy, choć Fiio jest bardziej markowy niż ten drugi.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że do tego konwertera Fiio producent nie dołącza zasilacza 5VDC. Tylko zasilanie poprzez USB. Co przy połączeniu telewizor - wzmacniacz może być kłopotliwe.

Ten drugi konwerter ma na wyposażeniu zasilacz.

0
  • #18 16 Cze 2014 09:19
    demistoja
    Poziom 2  

Dzięki
    Konwerter kupiony, wszystko działa.

0