Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A500 - Łożysko bębna Ardo A500

24 Kwi 2014 15:18 2196 11
  • Poziom 9  
    Witam poproszę o pomoc , potrzebuję informacji jak rozdzielić bęben od koła zamachowego (jak zdjąć w co stukać ) wyjąłem bęben ze środka ale dalej nie mogę się dobrać do łożysk ,pozdrawiam A500 - Łożysko bębna Ardo A500
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Podważyć między kołem a łożyskiem dwoma dużymi wkrętakami jednocześnie z dwóch stron albo przy pomocy ściągacza.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja używam przecinaka jako klina i zawsze schodzi. Musisz być ostrożny bo materiał z jakiego wykonano koło pasowe jest bardzo kruchy.
  • Poziom 9  
    Witam a koło ma zejść samo czy razem z tą czarną osłoną ???Koło było zabezpieczone nakrętką ale ta śruba wygląda jak by była częścią koła ?
  • Poziom 25  
    Ciężko schodzi ale zejdzie tylko nie połam koła.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pulsarus napisał:
    Witam a koło ma zejść samo czy razem z tą czarną osłoną ???Koło było zabezpieczone nakrętką ale ta śruba wygląda jak by była częścią koła ?

Koło, to koło.
    Tak wygląda po demontażu z ośki:

I nic go nie trzyma, poza nakrętką zabezpieczającą. A, że się zaklinowało, to normalne.
    Tak jak pisał Kolega machefi, dobry przecinak/wkrętak do podważania i jedziesz... :)
  • Poziom 9  
    Witam koło zdjęte teraz czas na łożyska strasznie zardzewiałe i jedno padło bo się kulki posypały wyjdą łatwo czy trzeba je wybijać poproszę jeszcze o info gdzie ten zimering bo z mojego została tylko sprężynka , pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pulsarus napisał:
    Witam koło zdjęte teraz czas na łożyska strasznie zardzewiałe i jedno padło bo się kulki posypały wyjdą łatwo czy trzeba je wybijać poproszę jeszcze o info gdzie ten zimering bo z mojego została tylko sprężynka , pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Bez wymiany tego elementu, daj sobie spokój z tą pralką:

• Poziom 9  
    Witam temat opanowany , łożyska wybite wszystko czeka na przesyłkę z nowym kompletem i mam tylko jedno pytanie gdzie mam założyć i jak głęboko ten zimering bo mój był posypany i nie wiem gdzie musi być ????
  • Poziom 9  
    Witam poproszę o informację jaką stroną założyć mam simering sprężynką do bębna czy do łożyska !!
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Sprężynką do łożyska.
  • Poziom 9  
    Witam dziękuje wszystkim za odpowiedzi pralka działa !!!!! Jest cicho koszt naprawy 30pln i ból pleców i palucha pozdrawiam!