Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo - zakup samochodu, jakie kolejne kroki wykonać?

kintaropl 24 Kwi 2014 15:40 945 2
  • #1 24 Kwi 2014 15:40
    kintaropl
    Poziom 6  

Witam,
    Kupiłem wczoraj samochód. Jestem z województwa opolskiego. Samochód kupiłem w Częstochowie. Auto stoi na tablicach z Głubczyc, czyli na opolskich (województwo, w którym mieszkam). Proszę mi powiedzieć jakie kroki muszę wykonać w przypadku rejestrowania samochodu? Gdzie mam się udać? Jakie dokumenty muszę mieć przy sobie? Postaram się coś więcej napisać...mój ojciec jest współwłaścicielem, jego podpis również widnieje na umowie (jako współwłaściciel). Ubezpieczenie i przegląd samochodu jest ważne do końca roku. Mam jeszcze jedno pytanie - znajoma osoba mówiła mi, że jeżeli auto jest na tablicach z województwa opolskiego, to nie muszę wymieniać blach na nowe, tylko zapłacę za homologację (?). Nie wiem do końca czy to prawda, z racji mojego miejsca zamieszkania powinienem mieć blachy ONY , a auto stoi na OGL. Mam serdeczną prośbę, proszę mi napisać jak to jest z tymi blachami no i ogólnie gdzie powinienem się udać, oraz jakie dokumenty przygotować. Za odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny, pozdrawiam

0 2
  • #2 24 Kwi 2014 16:09
    sigwa18
    Poziom 28  

Tablice zostają tylko jeśli jest ten sam powiat (pierwsze trzy lub cztery literki muszą się zgadzać). Co do rejestracji jest na to 30 dni od daty na umowie. Pierwsze urząd skarbowy. Potem wydział komunikacji (tu w dniu rejestracji musi być ważny przegląd i ubezpieczenie). Wydadzą tymczasowy dowód (z nim po oc już na ciebie tego samego dnia). Za 2-3 tygodnie odbiór dowodu stałego.

0
  • #3 24 Kwi 2014 20:19
    zed71
    Poziom 22  

najpierw do urzedu skarbowego- masz na to 14 dni od kupna (tylko się nie spóźnij bo zapłacisz dośc wysoką kare) . tam wypisujesz druk pcc-3 i płacisz podatek (od wartości rynkowej a nie od ceny na umowie) potem z dokumentami (umowa sprzedaży, dowód rejestracyjny, czerwona książeczka i tablice rejestracyjne) idziesz do wydziału komunikacji.

0