Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwsze uruchomienie zmywarki BOSCH

24 Kwi 2014 16:23 50601 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam już zainstalowaną zmywarkę BOSCH z serii SMV. Chce ją przetestować ale mam jedną wątpliwość. W instukcji jest napisane: "przed pierwszym użyciem napełnić zbiornik soli wodą." i nie do końca rozumiem, czy przed pierwszym zmywaniem mam wlać do pełna wodę i soli nie sypać? Czy po wlaniu wody wsypać również sól?
  • Specjalista AGD
    Wojtek1.9tdi napisał:
    Witam,

Mam już zainstalowaną zmywarkę BOSCH z serii SMV. Chce ją przetestować ale mam jedną wątpliwość. W instukcji jest napisane: "przed pierwszym użyciem napełnić zbiornik soli wodą." i nie do końca rozumiem, czy przed pierwszym zmywaniem mam wlać do pełna wodę i soli nie sypać? Czy po wlaniu wody wsypać również sól?

Odkręcić korek wlewu pojemnika na sól. Wlać do zbiornika soli ręcznie prawie do pełna wody (3/4) i wsypać prawie całe opakowanie soli. Nie przejmować się "kipiącym" roztworem. Zakręcić korek wlewu. Po tej czynności należy koniecznie zapuścić program płukania (bez detergentów), celem usunięcia nadmiaru soli z komory zmywarki.
    I to wszystko.
  • Poziom 10  
    Nowa zmywarka Bosch SMV68N60EU

Monterzy od kuchni zmywarkę wstawili, podłączyli i poszli.

Do rzeczy - pierwsza próba uruchomienia bezskuteczna :|

W instrukcji nie widzę informacji, żeby zmywarka miała jakieś zabezpieczenia transportowe...
    Jedynie zaślepka na odpływie (oczywiście wyjęta).

Wyświetla błąd dopływu wody (kranik).
    Woda jest podłączona, wąż nie jest zagięty.
    Próbuje zassać wodę ale nie może :roll:

Ktoś ma pomysł w czym problem ?
  • Poziom 19  
    no_fear napisał:

Jedynie zaślepka na odpływie

W mojej była też zaślepka na dopływie :D
  • Poziom 10  
    Jedyne miejsce na ew. zaślepkę to w okolicach podłączenia zasilania wody (pod 27) ?
    pierwsze uruchomienie zmywarki BOSCH
    do zmywarki węże wchodzą bezpośrednio (jak na grafice), bez skręcanych/rozłączanych elementów ?

Pytam bo nie widziałem "tyłu" zmywarki przed montażem w zabudowie...