Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ati Radeon 4850 DDR3 - Komputer nie uruchamia się

24 Kwi 2014 18:02 1044 6
  • Poziom 19  
    Witam.Dotarł do mnie komputer stacjonarny który przy uruchomieniu zapala się tylko zielona dioda, ani wiatraki nie kręcą się ani dysk twardy po prostu cisza.Po zdjęciu bocznej osłony komputer był mocno zabrudzony i to co mi się rzuciło w oczy to karta graficzna była wygięta lekko w dół od strony zasilania(tak jak by kabel zasilający ją ściagał w dół, ale to nie wina kabla)Po wykręceniu karty graficznej i podłączeniu innej(niestety miałem tylko stara S3 trio 1mb PCI) Komputer uruchomił się system załadował itd.Wentylator od karty graficznej stanął w miejscu, nie szło nawet go poruszyć...Odłączyłem wentylator i podłączyłem z powrotem i jest to samo, komputer nie uruchamia się jedynie na pół sekundy mrugnie wentylator od CPU i pali się zielona dioda.jak odłączę zasilanie od karty graficznej to komputer strartuje, słychać dysk twardy, wentylator od CPU się kręci ale jak wiadomo bez dodatkowego zasilania od karty komputer nie uruchomi się, więc wskazuje na to, że jest coś nie tak z dodatkowym zasilaniem do karty.Wrzucam zdjęcie karty graficznej bez chłodzenia.
  • PCBway
  • Poziom 38  
    Pełna specyfikacja komputera na początek... w innym wypadku wróżka będzie bardziej przydatna :)
  • PCBway
  • Moderator na urlopie...
    Wg mnie, karcioszka była grzana w piekarniku - spójrz na kalafonię koło punktów lutowniczych.
    Poza tym zobacz:

Zaznaczyłem wycieki topnika i na czerwono uszkodzoną obudowę układu R47.

Jeśli karta była "wygięta" to prawdopodobne jest to, że ma uszkodzone PCB, więc w warunkach domowych raczej tego nie naprawisz/sprawdzisz.
    Poza tym, kto tam aplikował tą pastę na GPU? Tak nie może być...:)
  • Poziom 19  
    Płyta główna Asus M4A770TD PRO Procesor Athlon X2 5600, 4GB DDR3 Zasilacz LOGIC 500W ATX HDD SAmsung SATA 500GB
  • Poziom 19  
    Pomiary mogę zrobić.Cewka która jest zaznaczona na czerwona obudowa się rozsypała...Pasty jest jak widać zbyt wiele.Z tego co wiem klient powiedział, że komputer od nowości nie był rozbierany.Raz miał u kogoś do zrobienia, bo system mu zamulał a czy było coś grzebane w środku na to wskazuje że jednak tak
  • Poziom 32  
    Zwarcie sekcji zasilania na karcie.
    Skoro po wpięciu wtyku PCI-E 6-PIN komputer się wyłącza a raczej nie włącza to znaczy, że zasilacz wykrywa zwarcie na linii 12V.

Karta raczej do kosza.

P.S.
    Zasugerował bym wymianę tej imitacji zasilacza.