Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viking MB 443 - Kosiarka nie pali

Czaczus2 24 Apr 2014 18:04 5631 4
    Czaczus2
    Level 2  
    Dostałem kosiarkę od znajomego, nie chce palić, iskra jest, gaźnik i cały układ dolotowy ok, martwi mnie jedna rzecz - dzisiaj zalałem ja nowym olejem i po kilku szarpnięciach olej spuściłem i wygląda na to że jest rzadszy i śmierdzi paliwem, pierścienie niby całe, ale czy to one mogą być przyczyna że nie chce zapalić.
    Staszek49
    Level 35  
    To już rozebrałeś silnik. Twierdzisz, że pierścienie dobre, a czy przynajmniej sprawdziłeś, czy cylinder nie jest przytarty i jakie mają luzy pierścienie, co dałoby Ci podgląd na kondycję silnika. Pewnie nie sprawdziłeś też jakie ma ciśnienie silnik w cylindrze. Może poprzedni właściciel źle złożył rozrząd, a może uszkodzony jest wałek rozrządu.
    Zapytam też, czy próbowałeś chociaż odpalić silnik z podlaniem (świeżego) paliwa wprost na tłok.
    Czaczus2
    Level 2  
    Rozrząd ustawiony był dobrze,sprawdzałem bo wyglądało na to jak by iskra nie była w tym momencie czyli waliło w gaźnik, wałek też wygląda ok. była zalana bezpośrednio na tłok. po zdjęciu szarpaka łapie ręką za koło magnesowe i luźno się obraca minimalny opór przy sprężaniu. ciśnienia nie sprawdzałem po tych wszystkich próbach wywnioskowałem że być może to pierścienie.

Dodano po 2 [minuty]:

A pierścienie napisałem że całe czyli nie popękane a czy dobre to nie wiem
    User removed account
    User removed account  
    Czaczus2
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedzi. Gł.... człowiek, nie założyłem noża dopiero w serwisie mi powiedzieli, wżyciu bym na to nie wpadł. pali o raz tylko coś za duże obroty ma