Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y580 - przełożenie touchpada

mattie11 24 Apr 2014 18:41 6687 10
    lukaszek32167
    Level 13  
    Odklejanie płytki dotykowej od palmrestu nie jest prostą sprawą. Klej niechętnie puszcza nawet od temperatury, ale zawsze mimo wszystko podgrzewałem opalarką (ewentualnie Hot Air'em). Ważne żeby nie przesadzić z odległością, bo łatwo przytopić plastik. Dotyk odklejałem siłowo. Potem z wklejeniem nie będziesz miał problemu bo klej zostanie Ci na Touchpadzie.
    mattie11
    Level 8  
    czyli mam rozumieć, touchpad jest pod spodem przyklejony na klej? bo jak odsunie się ten plaster to widać płytkę elektroniczną i wygląda na dość delikatne żeby na siłę ją odkleić
    lukaszek32167
    Level 13  
    Zgadza się, ta płytka to touchpad, może i wygląda delikatnie, ale jest dość twarda. Niestety innego sposobu nie widziałem. Pierwszy raz lepiej spróbować na jakimś mało istotnym sprzęcie.
    Adam91PL
    Level 11  
    Podczas odklejania touchpada pomocna okazuje się zużyta karta telefoniczna lub inna plastikowa (np bankowa).
    Nagrzewamy touchpad stacją hotair lub ewentualnie opalarką/suszarką i wpychamy kartę w szczelinę. Krawędź karty warto przejechać papierem ściernym by była ostra i łatwiej wchodziła.
    Brodi
    Level 29  
    To dwustronna taśma klejąca, po rozgrzaniu na słońcu do ponad 40 stopni puści, ważne żeby rozgrzewać równomiernie i powoli. Uważaj na tasiemkę bo jest bardzo delikatna.
    mattie11
    Level 8  
    udało się rozgrzałem suszarką równomiernie, ze starej obudowy touchpad oderwałem i systematycznie starą kartą pomiędzy plastikowa płytką a touchpadem na lewo i na prawo przesuwałem i się odkleiło, dzięki za wskazówki :D
    romuald dudek
    Level 11  
    Jakim klejem najlepiej przykleić touchpad ? Podczas demontaży klej zrolował się, a płytka powinna dokładnie przylegać na całej powierzchni
    lukaszek32167
    Level 13  
    Stary klej zmywam benzyna ekstrakcyjną, a touchpad przyklejam na taśmę dwustronną Tesa
    qwertyuik
    Level 3  
    lukaszek32167 wrote:
    Stary klej zmywam benzyna ekstrakcyjną, a touchpad przyklejam na taśmę dwustronną Tesa

Jaka to taśma dokładnie? Bo dość spory asortyment mają