Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy i9000 - Układ pamieci

chalupka1980 24 Apr 2014 18:43 1518 7
    chalupka1980
    Level 15  
    Mój telefon zaczął świrować, później pojawiały się problemy z uruchomieniem i wyświetlanie przeróżnych błędów podczas uruchomienia. Zaniosłem telefon do serwisu -tam po kilku próbach wymiany systemu stwierdzono uszkodzenie pamięci. Serwisant zaproponował "przelutowanie". Zaraz po tym zabiegu oznajmił, że telefon już prawie działa, ale jeszcze coś jest nie tak i popróbuje dalej. Na koniec okazało się, ze telefon już w ogóle się nie uruchamia i nie ma żadnej reakcji na ładowarkę (trup totalny). Takiej naprawy dokonał mi serwis opisując to w ten sposób, że pamięć nie wytrzymała przelutowywania. W domu sam rozkręciłem telefon licząc na to, ze może składając telefon nie wpięli jakiejś kostki i ruszy -niestety. Przyglądając się płycie głównej nie odnalazłem elementu, który mógłby być naruszony. Proszę o wskazanie na zdjęciach układu pamieci telefonu.
    Samsung Galaxy i9000 - Układ pamieci Samsung Galaxy i9000 - Układ pamieci
    mefistofilos
    Level 28  
    Te uklady sa klejone. Jak jakis domorosly serwisant zabral sie za grzanie tego i tylko grzanie to na 100% wystrzelily kulki spod eMMC ( o ile tylko spod tego... ). Da sie wymienic taki uklad bez problemu. Potrzebne jest doswiadczenie, odpowiedni sprzet ( lutownica na gorace powietrze albo IR, Riff Box albo podobny temu, nowe kulki i sita do ponownego postawienia ukladu na plycie ). Pomimo tego, ze telefon "nielichy" - taka naprawa nie jest oplacalna. Lepiej zainwestowac w ten sam sprawny model, sprzedajac uszkodzony na czesci.

Ten uklad pamieci to SDIN5C2-8G EMMC

http://omapworld.com/iNAND_e_MMC_4_41_IF_data_sheet_v1_0[1].pdf

A kupic mozna chociazby na eBay.
    chalupka1980
    Level 15  
    Rozbroiłem telefon ponownie i dostałem sie do wskazanej kości pamięci. Po dokładnym obejrzeniu lupką okolic zauważyłem brak jednego z elementów. Domorosły serwisant musiał go upalić, bo w okolicach widać ślady podtopienia. Nie chcę gdybać, ale chyba brak tego drobiazgu ma wpływ na niemożność uruchomienia telefonu. Co to za element i jaką funkcję pełni?
    Samsung Galaxy i9000 - Układ pamieci
    grubas
    Level 40  
    Jest to zwykły kondensator.
    Stellatech.com
    Level 12  
    Można w celach eksperymentalnych pokusić się o zastąpienie EMMC kartą pamięci, gdzieś na zfranku to było opisywane :D oczywiście jak ktoś ma czas może się bawić :D
    chalupka1980
    Level 15  
    To wiem, ale kondensatory też mają jakieś parametry. Jak pójdę do sklepu i powiem "poproszę zwykły kondensator" to zapną mnie w pas bezpieczeństwa :D

Zastanawiam sie już nad zakupem nowej-używanej płyty głównej. W tych modelach w większości przypadków były problemy z ekranem, więc może jest szansa na dostanie sprawnej płyty w dobrej opłacalnej cenie. Może ktoś ma?