Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J315W - Błąd 4F - jak czyścić głowicę?

Skajper4 24 Kwi 2014 22:09 13347 7
  • #1 24 Kwi 2014 22:09
    Skajper4
    Poziom 10  

Witam, dostałem taką drukarkę, nie wiem co właściciel z nią robił ale obstawiam, że odłączał ją od prądu i nie dawał jej możliwości czyszczenia (właściciela pewnie drażniło pobieranie przy tym tuszu). Ale mam pytanie, czy karetka podczas włączania powinna się przesuwać na tym błędzie? Albo chociaż drukarka powinna dać włączyć czyszczenie? Obecnie włączenie czyszczenia z poziomu menu nic nie daje (brak reakcji), a z poziomu serwisowego wyskakuje błąd "Printer Error". Mam zamiar wyczyścić głowicę, wyjmę ją, tylko w czym i jak ją wyczyścić? Woda czy specyfiki z izopropanolem (np. Kontakt)? Moczenie, czy wstrzykiwanie do pojemników?
    Wiem, że pełno jest tematów tego typu i tej samej tematyki, ale w każdym piszą co innego. W jednym, żeby w ciepłej wodzie trzymać np. TU, w drugim tego odradzają bo rozszczelnia uszczelkę i zalecają IPA..
    Błąd oznacza dokładnie "Nie można inicjować - Uszkodzenie głowicy drukującej" i pojawia się on od razu po włączeniu drukarki.

2 7
  • #2 25 Kwi 2014 15:24
    endriuf
    Spec od drukarek

Zapewne głowica do wymiany. Czyszczenie nie pomoże.

0
  • #3 27 Kwi 2014 22:35
    Skajper4
    Poziom 10  

Ale skoro ona ma i tak iść na złom to chyba spróbować można?

1
  • #4 26 Maj 2014 15:35
    fafik1
    Poziom 1  

Błąd 4F oznacza uszkodzenie elektroniczne głowicy, ale nie do końca jest tak zle :) masz 50% szans na naprawę wystarczy wyciągnąć głowice i wymienić kondensator na niej Prawdopodobnie jest (wybrzuszony). wymieniałem już w kilku modelach i czasem pomaga :D
    Pozdrawiam

-1
  • #5 26 Cze 2014 16:23
    Skajper4
    Poziom 10  

Mógłbyś powiedzieć który to kondensator? Wymieniłem całą głowicę i śmiga jak nowa za 90zł :)

2
  • #6 27 Cze 2014 08:22
    endriuf
    Spec od drukarek

A gdzie kupiłeś głowicę za 90zł? Nowa?

-2
  • #7 30 Cze 2014 13:34
    Skajper4
    Poziom 10  

Kupiłem na olx.pl, używana, ale w pełni sprawna.

-1