Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV pod miniwieże jakie sposoby.

Gokart 25 Kwi 2014 08:05 2625 23
  • #1 25 Kwi 2014 08:05
    Gokart
    Poziom 14  

Witam otóż chciałbym kupić TV LED do 2000 zł i miniwieżę do 1000 zł.

Z uwagi, że nie mam miejsca na żadne kino domowe chciałbym podłączyć tv po wieżę. Żeby oglądając filmy czy słuchając kanałów muzycznych dźwięk leciał nie z głośników telewizyjnych a z głośników od wieży.

I teraz pytanie jakie mam możliwości podłączenia w ten sposób sprzętu.

Bo nie wiem z jakimi wejściami/wyjściami szukać sprzętu.

Można podłączyć przez HDMI (ARC) Audio Return Channel wtedy i tv i wieża musi mieć funkcje ARC.

To jeden sposób a jakie są inne ? bo wybór sprzętu z ARC jest niewielki.
    Dziękuje za pomoc

0 23
  • #2 25 Kwi 2014 09:18
    mipix
    Poziom 30  

Toslink optyczny lub przewodem RCA.

0
  • #3 25 Kwi 2014 09:48
    Polon_us
    Poziom 41  

Sugerowałbym następujące działanie:

- najprzód wybrać TV - sprawdzić jego cyfrowe gniazda wyjściowe audio (optyczne, koaksjalne)
    - wiedząc, jakie gniazda wyjściowe ma TV, wybrać mini-wieżę która ma odpowiednie cyfrowe wejściowe gniazda audio.

Jesli zdarzy się, że TV ma optyczne wyjście, a upatrzona wieża wejściowe koaksjalne (lub odwrotnie) to jest na rozwiązanie. Można kupić odpowiedni adapter, który umożliwi połączenie tych urządzeń.
    Oczywiście, powyższe dotyczy sytuacji, jeśli kolega chciałby oglądać filmy z dźwiękiem 5.1

Jeśli sygnał stereo jest wystarczający, to mini-wieża musi posiadać wejście analogowe, najczęściej gniazda CINCH, zwykle oznaczane AUX IN.

0
  • #4 25 Kwi 2014 09:51
    mipix
    Poziom 30  

Z tym dźwiękiem stereo (LINE OUT) w TV jest różnie, ale chyba wszędzie można znaleźć wyjście słuchawkowe.

0
  • #6 25 Kwi 2014 10:22
    Polon_us
    Poziom 41  

Biorąc pod uwagę dane techniczne stawiałbym na Philipsa. Ta mini-wieża ma gniazdo HDMI które wspiera funkcję ARC. Zakładając, że telewizor również będzie posiadał tę funkcję, to znakomicie ułatwi to połączenie obydwu urządzeń.
    Aby ARC działało, obydwa urządzenia muszą wspierać tę funkcję.

0
  • #7 25 Kwi 2014 13:27
    Gokart
    Poziom 14  

Ale bardziej bym się skłaniał ku panasonicowi bez HDMI.

Bo wydaje mi się lepszą pozycją chociaż droższą.

A jak jest z jakością dźwięku w przypadku podłączenia przez hdmi ARC w przypadku philipsa a "normalnym" podłączeniem przez chinche w przypadku panasonica.

0
  • #8 25 Kwi 2014 14:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Gokart napisał:
    Bo wydaje mi się lepszą pozycją chociaż droższą.

Mógłby kolega wyjaśnić na czym ta "lepszość" polega?

Gokart napisał:
    A jak jest z jakością dźwięku w przypadku ...

Połączenie HDMI zapewnia bezpośrednie i w zasadzie najwyższe jakościowo połączenie między urządzeniami.

W przypadku Panasonica kłopot polega na tym, że albo potrzebny będzie dodatkowy konwerter cyfrowo-analogowy, aby połączyć te urządzenia, albo tylko odpowiedni kabel, jeśli telewizor będzie miał wyjście słuchawkowe. Kwestia wymagań jakościowych dźwięku.

Generalnie jakość dźwięku? No cóż, to zależy od jakości ucha :) Konwersje sygnału to jedno, wykonawstwo to drugie, a osobiste upodobania to trzecie, itd. Także, nie mogę tu powiedzieć, które będzie grało lepiej. Zbyt złożony to temat.

0
  • #9 25 Kwi 2014 15:09
    Gokart
    Poziom 14  

Polon_us napisał:
    Mógłby kolega wyjaśnić na czym ta "lepszość" polega?

Stwierdziłem to po opiniach z różnych for, że niby wieża panasonica lepiej wykonana, potrafi zagarać głośniej i z głębszym basem niż philips.

0
  • #10 25 Kwi 2014 17:33
    AxelNext
    Poziom 38  

Proponuję dołożyć trochę grosza do DENON D-M39 bo wspomniane wyżej wieżyczki może i są dobre ale kolumny głośnikowe mają raczej kiepskiej jakości.

0
  • #11 26 Kwi 2014 06:19
    Polon_us
    Poziom 41  

@AxelNet - ten Denon D-M39 wygląda bardzo sympatycznie, nie przeczę. Ale jego cena (z kolumnami) dość znacznie przekracza limit ustalony przez kolegę Gokart.

0
  • #12 26 Kwi 2014 12:36
    AxelNext
    Poziom 38  

Nie przesadzajmy.
    350 zł. to nie aż taka duża suma przy założonym budżecie 3 tyś. na wieżę i telewizor.
    Powiem tylko tyle, naprawdę warto kupić tego Denona bo mimo małych wymiarów gra jak duża wieża stereo.
    Z czasem można dokupić suba który bardzo dobrze sprawdzi się w filmach.
    Denon ma gniazdo do suba + funkcję jego optymalizacji.
    Osobiście szkoda by mi było wydać 1 tyś. złotych na byle co jeśli dokładając 350 zł. można mieć naprawdę coś.
    Poczytaj opinie o DENON D-M38 i DENON D-M39 bo w sumie to jest ta sama wieżyczka tylko z różnicą gniazd z tyłu.

Znalazłem wpis w necie co do ceny:
    DENON D-M39 za 1199 zł, z DAB+ za 1499 zł., więc trzeba szukać w sklepach okazji, promocji ;)

0
  • #13 27 Kwi 2014 20:09
    Gokart
    Poziom 14  

No Denon D-M38 owszem jest warty swojej ceny ale poniżej 1300 zł nie udało mi się jej znaleźć.
    Ale po głębszych przemyśleniach i do moich a raczej żony zastosować tzn radio czy czasami jakaś płytka nie bede wyskakiwał z takiej kasy i zakupiłem MCD5110 philipsa za 649 zł plus słuchawki shl5100pk gratis. Więc ostatecznie 600 zł to jednak połowę tego co denon i myślę, że do "takich" zastosowań wystarczy.

Cena do jakości jak najbardziej zadowolająca.

I nawet Alex Clare Unplugged brzmi całkiem nieźle.

Ale przyszłościowo tą wieże przerzucę do innego pokoju i na pewno będę celował w yamahe, denona lub coś z tej bajki ale to za kilka dłuższych chwil.

Dziękuje za wszsytkie odpowiedzi.

0
  • #14 27 Kwi 2014 20:36
    AxelNext
    Poziom 38  

Gokart napisał:
    zakupiłem MCD5110 philipsa za 649 zł plus słuchawki shl5100pk gratis. Więc ostatecznie 600 zł

Te słuchawki to nie taki gratis bo tę wieżyczkę można kupić np. w EURO AGD za 599 zł. z darmową dostawą do domu tak więc słuchawki 50 zł. :D

Ważne żebyś był zadowolony :spoko:

0
  • #15 27 Kwi 2014 20:43
    Gokart
    Poziom 14  

No masz rację :) z tym 599 zł ale na tą chwilę jestem zadowolony.

0
  • #16 27 Kwi 2014 20:47
    AxelNext
    Poziom 38  

Zgadza się tylko że po wejściu na tą stronę wyskakuje okienko z kodem rabatowym i po dodaniu wieżyczki do koszyka i zamówieniu wpisujesz ten kod i masz cenę 599 zł. :)
    Sprawdziłem :spoko:

Podłączenie TV pod miniwieże jakie sposoby.

0
  • #17 28 Paź 2015 23:25
    c-matix
    Poziom 8  

Panowie a czy jest możliwość połączenia TV philips 46 pfl6008/12 z miniwieżą Philipsa przez kable z TV hdmi arc a do wieży rca ???
    Dodam że wyjście z TV optical chcę zarezerwowac pod płaskiego soundbara ktory ma tylko wspierć Tv gdy nie potrzebuje słuchać głośno.

0
  • #18 29 Paź 2015 01:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

c-matix napisał:
    kable z TV hdmi arc a do wieży rca

Nie.

0
  • #20 05 Lis 2015 19:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

I co można z tego linku zrozumieć - nic.

Kupić konwerter FiiO D3 (lub podobny), połączyć go kablem optycznym z tv i analogiem do wieży.
    Albo z wyjścia słuchawkowego w tv (lub portu euro) kablem minijack-2 chinch do wieży.

0
  • #21 05 Lis 2015 19:56
    c-matix
    Poziom 8  

Ten konwenter przedstawiony z linku ma input hdmi - output rca + s-video.
    Chce tym sposobem połączyć bo wyjście optyczne mam zajęte pod inną funkcje.

0
  • #22 05 Lis 2015 19:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Funkcja ARC działa tylko i wyłącznie na porcie HDMI - nie będzie działać pod inną postacią.

0
  • #23 05 Lis 2015 20:01
    c-matix
    Poziom 8  

Z tv do konwentera będzie połączone hdmi, tylko pewnie konwenter też musi być wyposażony w hdmi-arc a tego nie wiadomo czy tak jest.

0
  • #24 05 Lis 2015 20:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoro sygnał wychodzący jest pod RCA - to o jakim ARC w ogóle tu mówimy?.

Zresztą ten konwerter jest z RCA na HDMI - a nie na odwrót.
    A nawet gdyby był jak trzeba, to też NIE zadziała.

0