Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawa COPPA: Cortana nie będzie działać dla użytkowników w wieku poniżej 13 lat

lulek.g 25 Apr 2014 14:19 2652 6
 • Ustawa COPPA: Cortana nie będzie działać dla użytkowników w wieku poniżej 13 lat Wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji dla systemu Windows, oznaczonej numerkiem 8.1, użytkownicy uzyskali dostęp do pierwszego inteligentnego systemu obsługi urządzenia głosem od Microsoftu, który ma być konkurencją dla Google Now i Siri z produktów Apple. Cortana, bo taka nazywa się program, obsługuje na razie tylko język angielski. Przed kilkoma dniami media obiegła wiadomość, że osoby, które zainstalowały aktualizację systemu byli informowani o błędzie, który sygnalizowała Cortana, uniemożliwiającym im korzystanie z asystenta.

  Okazuje się, że podobne problemy miewają użytkownicy, którzy korzystają z urządzeń połączonych z kontem Microsoft należącym do osoby w wieku poniżej 13 lat. Gigant z Redmont nie informował o tym wcześniej, jednak wygląda na to, że Cortana zawiera pewne funkcje, które uniemożliwiają udostępnienie asystenta wszystkim grupom wiekowym. Zakaz ten wynika z obowiązującej w USA ustawy o ochronie dzieci przed naruszaniem ich prywatności.  Problem może wynikać z faktu, że Cortana będzie w założeniu producenta gromadzić jak najwięcej informacji o użytkowniku, które zostaną następnie przetworzone na potrzeby działania licznych funkcji. Rodzice młodych posiadaczy urządzeń z Windows Phone 8.1 mogą nie życzyć sobie takiej ingerencji w prywatność ich pociech, stąd prewencyjne obostrzenie zaimplementowane w oprogramowaniu.

  Jako że Cortana znajduje się dopiero w fazie beta, możliwe, że Microsoft rozważy jeszcze przywrócenie możliwości korzystania z niej przez dzieci. Możliwym rozwiązaniem mogło by być ograniczenie działania niektórych, zbyt inwazyjnych funkcji.  Źródło: Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  lulek.g
  Level 12  
  Offline 
  Has specialization in: it
  lulek.g wrote 83 posts with rating 2, helped 0 times. Live in city Lublin. Been with us since 2013 year.
 • #2
  MasMas
  Level 16  
  A może po prostu nie mówić systemowi o wieku użytkownika?
 • #3
  sundayman
  Level 25  
  Quote:
  A może po prostu nie mówić systemowi o wieku użytkownika?


  Dla dobra użytkownika zapewne trzeba będzie wprowadzić linie papilarne, system je sprawdzi w bazie danych osobowych i oczywiście w razie czego doniesie na najbliższy posterunek.
 • #4
  Trebuh
  Level 18  
  Wszystkie programy w stanach są bezpieczne. Skanowanie linii papilarnych, które dla wybrania optymalnej oferty zostaną udostępnione tym co trzeba, zostawianie próbek głosu, oczywiście dla dobra człowieka, zostaną nam jeszcze źrenice ale za kilka lat na tel będzie się patrzyło żeby odblokować? oczywiście dla kogo dobra? ...
  Nie wiem jak Wy ale Ja od razu czuje się bezpieczniej
 • #5
  iagre
  Level 35  
  sundayman wrote:
  Dla dobra użytkownika zapewne trzeba będzie wprowadzić linie papilarne, system je sprawdzi w bazie danych osobowych i oczywiście w razie czego doniesie na najbliższy posterunek.

  Około 10 lat temu kumplowi w laptopie medion wysypał się oemowy windows xp home z powodu zbyt dużej ilości użytkowników mających za duże uprawnienia. Kumpel postanowił zrobić nowa czystą instalację tego windowsa. Kumpel miał u siebie serwer NAT/PROXY na FreeBSD i postanowił sprawdzić na tym serwerze czy w trakcie instalacji windows łączy się z czymkolwiek, więc włączył na nim trafshow. I co się okazało bezpośredniopo zainstalowaniu karty sieciowej instalator windowsa wysłał jakieś pakiety do microsoftu, ale nie tylko. Oprócz pakietów do microsoftu były wysłane również jakieś pakiety do fbi.gov i do whitehouse.gov


  P.S.:
  To nie było niepotwierdzone opowiadanie kumpla ale ja byłem świadkiem tego!
 • #7
  iagre
  Level 35  
  Jogesh wrote:
  Ooo. A ciekawe z czym łączy się system MAC.... Może by też sprawdzić?

  Zrób sobie NAT z FreeBSD, uruchom na nim trafshow, podłącz swojego MACa przez LAN do tego NATa, uruchom nową instalację MACa i na trafshow obserwuj... ;)