Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 920NW - Różowawy obraz ale nie w menu

radetzkyx 25 Kwi 2014 14:22 957 4
  • #1 25 Kwi 2014 14:22
    radetzkyx
    Poziom 6  

Monitor LCD Samsung 920NW, 5 letni.
    Monitor po uruchomieniu wyświetla obraz który ma różowy odcień. Jednak menu wraz z opcjami ma kolor prawidłowy. Również po odłączeniu kabla wyświetlany komunikat ma właściwe kolory.
    Jest to zdecydowanie wada monitora (na innych komputerach i innych kablach też jest ten sam różowy odcień) tylko gdzie?
    Nie jest to podświetlenie - obie pary święcą.

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Kwi 2014 08:16
    Wojtek44
    Poziom 27  

Wejdź w menu, do ustawiania języka menu. Wybierz język angielski i przyciskiem do zatwierdzania wyboru zamiast raz nacisnąć aby zatwierdzić to naciśnij go i trzymaj naciśnietego aż ekran zacznie się zmieniać, wtedy puść przycisk.
    To jest procedura kalibracji kolorów, można ja powtarzać aż kolory będą Ci się podobać.

0
  • #3 29 Kwi 2014 14:18
    kitor
    Poziom 34  

Proponuję rozebrać i obejrzeć okolice złącza VGA na płycie.

0
  • #4 01 Maj 2014 07:06
    radetzkyx
    Poziom 6  

Rozbierałem, oglądałem, trochę powtykałem sondę oscyloskopu tu i tam ale bez konkretnej wiedzy jak to powinno wyglądać nic nie poradzę. W niektórych miejscach jest sygnał w innych nie ma. Zresztą zaczęły pojawiać się bad piksele.

0
  • #5 04 Maj 2014 21:04
    radetzkyx
    Poziom 6  

Ok. Nie wiem jak to się stało że nie dostrzegłem odpowiedzi Wojtka44 wcześniej ale
    to był strzał w dziesiątkę! Kalibracja kolorów załatwiła sprawę. Co prawda są bad pixele i pewnie czas monitora jest policzony ale to szczegół. Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić co to było?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo