Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 2013r - nie odpala, czujnik sprzęgła

25 Kwi 2014 15:48 3429 13
  • Poziom 21  
    witam, volvo v40 2013r. 1.6 diesel. .auto nie odpala nie kręci , po wciśnięciu sprzęgła w parametrach nie zmienia się na aktywny, czyli brak reakcji na czujnik sprzęgła z wstępnej lokalizacji jest on na grodzi zamontowany od strony silnika i widzę 3 przewody, proszę o schemat jeśli ktoś posiada, potrzebuje info które piny w kości sterownika silnika odpowiadają tym kablom od czujnika sprzęgła żeby sprawdzić wiązkę.
  • Poziom 15  
    Do odpalania używany jest sygnał z czujnika przy pedale sprzęgła (od wewnątrz). Ten zewnętrzny nie powinien blokować rozruchu.
  • Poziom 21  
    Właśnie w tym modelu nie ma wewnątrz czujnika , i napewno nie było nic grzebane wewnątrz a auto przestało odpalać
  • Poziom 15  
    Musi być czujnik wewnątrz przy pedale.
  • Poziom 21  
    Przy pedale sprzęgła jest miejsce typowo na czujnik takie wycięcie ( identyczne jak po stronie pedału hamulca) . Z wciśniętym pedałem hamulca nie odpala ale w parametrach widać reakcję gdy naciskam hamulec. Będę sprawdzał wiązkę przy sterowniku silnika, gdy ją ruszyłem po włączeniu zapłonu wskaźnik ECO idzie na zielone pole, wcześniej wskazówka nie ruszała się, ps jaka jest prawidłowa reakcja w sprawnym aucie tej wskazówki po włączeniu zapłonu???
  • Poziom 15  
    Czujnik pedału sprzęgła masz bardzo głęboko schowany(wysoko) tuż przy ściance grodziowej silnika, poszukaj dobrze. Masz komunikat wciśnij sprzęgło by uruchomić?
  • Poziom 21  
    auto nie ma polskiego języka , jakiś rysunek pedału z belgijskim komentarzem się pojawia pozatym kilka komunikatów, auto po przygodzie jest, naprawione juz ale też i odpalało w 100% i nikt nie grzebał przy pedałach... był wyjmowany akumulator, czy jest szansa że się rozprogramował immo np?? albo coś trzeba adaptować?? wg mnie nie powinno bo auto miało kilka razy rozładowany aku i wyjmowany ale zawsze po tym odpalało....
  • Poziom 15  
    Znajdź ten czujnik przy pedale sprzęgła może wypadł z mocowania. Jak immo blokuje to masz komunikat albo symbol kłódki. Rysunek z pedałem świadczy o tym że nie widzi sygnału z tego czujnika przy pedale. Dostęp do tego czujnika jest masakryczny ale to jest zwykły włącz wyłącz także jak odepniesz kostkę albo zrobisz zworę powinno pomóc. Uszkodzenie wiązki też może być jak powypadkowe. Jak nie chcesz grzebać przy tym czujniku to sprawdź czy dochodzi sygnał z tego czujnika do komputera silnika.
  • Poziom 21  
    chcę i muszę grzebać:) ok to w takim razie co za czujnik jest na 3 kable w grodzi od silnika ??? i ewentualnie czy możesz mi jakiś schemat podrzucić która wtyczka i piny w sterowniku są od tego czujnika?
  • Poziom 15  
    Ten w komorze silnika to jest też czujnik pedału sprzęgła ale używany do innych celów, jest bardziej precyzyjny to czujnik liniowy. Schematu nie mam do tego modelu. Robiłem takiego rozbitka, ściągałem też deskę to widziałem ten czujnik przy pedale. Wiązki też naprawiałem ale nie potrzebowałem schematu.Auto było z radarem także i tak musiało trafić do aso na kalibracje to przy okazji skasowali też wszystkie błędy i wszystkie komunikaty znikły.
  • Poziom 21  
    Ok to by miało wytłumaczenie że w testerze pokazywało mi 2 parametry od czujnika sprzęgła jeden w % a drugi "nieaktywny" czyli są 2 czujniki , a w moim konkretnie przypadku żaden nie reaguje na wcisnięcie... czyli pewnie muszę się przyjrzeć wiązce..
  • Poziom 21  
    Po naładowaniu akumulatora auto odpaliło bez problemów, dziwne ale nic więcej nie robiłem
  • Poziom 15  
    Albus napisał:
    Po naładowaniu akumulatora auto odpaliło bez problemów, dziwne ale nic więcej nie robiłem

To już lepiej jakbyś nic nie napisał albo jaką bajkę wymyślił.