Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi HMA-7500 - Grzejąca się ,,końcówka mocy" w stanie spoczynku.

mareckisztos 25 Kwi 2014 18:37 993 1
  • #1 25 Kwi 2014 18:37
    mareckisztos
    Poziom 1  

Witajcie drodzy forumowicze. Zawitałem do Was ponieważ stało się coś dziwnego bynajmniej dla mnie. Posiadam końcówkę mocy Hitachi HMA-7500 , która jak jest tylko włączona i nawet nic nie gra to się grzeje i to nawet nawet, ale wszystko po kolei. Podłączam do prądu wtyczkę zasilająca, nie podłączam żadnych głośników ani kabla sygnałowego a po jakiś kilku minutach no ok 7 tam gdzie jest radiator zaczyna się robić ciepły a po dwóch następnych minutach jest dosyć gorący,ale bardziej od ,,tyłu" niż od przodu gdyż tej części radiatora która jest zaraz za wyświetlaczem lekko dotknąć mogę a już tej dalej to nie . Czy oznacza to że to co jest tam razy cztery przykręcone do tego radiatora oczywiście, a mianowicie nosi nazwę taka hitachi 2sk134 jest zepsute ? Ogólnie sprawdzałem najpierw jak to gra i nawet jeśli ciut głośniej zrobię to cztery głośniki grają dobrze nic nie trzeszczy ani się nie wyłącza . Raz były głośniki podpięte w celu sprawdzenia czy wzmacniacz działa i to tylko tyle gdyż jak zauważyłem że się grzeje to już nie słuchałem muzyki na nim ponieważ nie wiem co jest nie tak a być może jest do uratowania nie wielkim kosztem to co sprawia że się grzeje znacząco , a nie chcę większych szkód wyrządzić mu więc póki co zostawię go .
    Następne pytanie moje brzmi czy ma ktoś pojęcie do czego jest ten przełącznik nad wejściem sygnałowym ? jest napisane CONDENSER COUPLING bądź można zmienić na DIRECT COUPLING . Zmieniałem i nie widziałem zbytnio różnicy, a ostatnie pytanie brzmi czy te zegary ,, wychylne " no i tam cała tarcza powinny być podświetlane ? Bo u mnie się nie świeci i nie wiem czy tak powinno być czy nie ale gdzieś widziałem zdjęcie że było podświetlenie na żółto ale nie wiem ile w tym prawdy. Piszę swoim językiem gdyż jestem noga w elektronice chociaż coś tam miernikiem bym zmierzył ale to trzeba paluszkiem pokazać . Bardzo bym prosił o pomoc gdyż mam szansę do kupienia ten sprzęt wraz z przedwzmacniaczem Hitachi HCA-7500 za małe pieniądze ale nie wiem czy czasem to nie będzie skórka za wyprawkę .
    Pozdrawiam Marek

0 1
  • #2 01 Wrz 2014 23:50
    Wydra9
    Poziom 15  

No wiec po kolei ;)
    Ten sprzęt tak ma że się grzeje i to nawet bardzo mocno mam hma 8500 i taka gorąca bardzo gra już kilka lat.
    Direct/ condenser to wejscie zabespieczeniem lub bez
    Direct jest bez kondensatora zabezpieczajacego
    Condenser ma taki kondensator, we wspolczesnych sprzetach bez roznicy.
    Podswietlenie posiada 4 żarówki z zielonym kapturkiem, pod metalową osłonką za wskaznikami
    Pozdrawiam, ps jest to ekstra sprzet i z dobrym pre dziala super, nie polecam tego od zestawu ;) ja mam sansui c2101.

Dodano po 5 [minuty]:

No wiec po kolei ;)
    Ten sprzęt tak ma że się grzeje i to nawet bardzo mocno mam hma 8500 i taka gorąca bardzo gra już kilka lat.
    Direct/ condenser to wejscie zabespieczeniem lub bez
    Direct jest bez kondensatora zabezpieczajacego
    Condenser ma taki kondensator, we wspolczesnych sprzetach bez roznicy.
    Podswietlenie posiada 4 żarówki z zielonym kapturkiem, pod metalową osłonką za wskaznikami
    Pozdrawiam, ps jest to ekstra sprzet i z dobrym pre dziala super, nie polecam tego od zestawu ;) ja mam sansui c2101.

0