Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik doładowania turbiny TDi

ciesiu 11 Kwi 2005 22:30 5664 3
    ciesiu
    Poziom 11  
    Witam all !!

Czy może ktoś orientuje się, gdzie wpiąć się tym nieszczęsnym wężykiem od wskaźnika doładowania ??

Postepując zgodnie z instrukcją znalezioną na necie - wpiełem się w przewód od regulatora do turbiny, ale wówczas mam wahające się odczyty -0,8mbara do -0,4mbara , a to nic wspolnego z ciśnieniem doładowania nie ma (to wartości podciśnienia którym sterowany jestr tłoczek w turbinie).

Mój samochód - Seat L:eon, silnik 1.9 TDi 110KM (kod silnika: ASV).

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie umiejscowić ten trójnik aby działało to tak jak powinno ??

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam all

ciesiu
    lopr_pol
    Poziom 23  
    Poszukaj na forum streetracing, bylo ze zdjeciami gdzie sie podlaczyc itp.
    ciesiu
    Poziom 11  
    Poszukałem, poszperałem i znalazle... kupe nieaktualnych linków itd.

Naprawde nikt z forum nie wie gdzie (i jak) się wpiąć w przypadku silnika ASV ??
    fastcars
    Poziom 16  
    musisz znalezc dowolne podcisnienie z kolektora ssacego (ja w benzynowych biore podcisnienie z regulatora cisn. paliwa) wstawic trojnik (jesli masz teki maly dupersztos zwezajacy srednice to wkladasz go w wyjscie trojnika to od zegarka) podlaczasz i gra muzyka

Dodano po 38 [minuty]:

zapomnialem o jednejrzeczy. jesli nie bedziesz mogl sie zdecydowac ktore podcisnienie przeciac to wybierz to od wastegate znajdziesz je bez stresu
    prawdopodobnie masz sprezarke k 03 i przy niej masz zawor wastegat (taki metalowy grzybek do ktorego podlaczone jest podcisnienie. 2gi koniec tej rurki podlaczony jest do zaworka z kostka (dodajze 2 pinowa). Ten zaworek ma podlaczone jeszcze inne rurki , a Ty przetnij ta laczaca go z kolektorem ssacym i wstaw trojnik