Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Software - Trzeszczenie dźwięku, brak dalszych rozwiązań

1993MRC 25 Kwi 2014 19:43 1761 7
  • #1 25 Kwi 2014 19:43
    1993MRC
    Poziom 6  

Witam,

Od długiego czasu mam problem z ustawieniem dźwięku 5.1 tak żeby nie trzeszczał podczas słuchania muzyki/oglądania filmów na youtube,

Parametry komputera:

AMD Phenom 9550 Quad-Core Processor 2.20Ghz (podkręcony do 2.42, temperatura stała koło 40C),
    RAM: 5GB różne firmy, ustawiona w BIOS'ie na 586Mhz (3 kości po 800Mhz 4gb, jedna 667Mhz 1gb),
    Karta Graficzna - Gainward HD 4650 512 PCI Express 2.0,
    Płyta główna - GA-MA770-DS3 (rev. 1.0),
    Karta Dźwiękowa - Creative Soundblaster Audigy 2 Value (SB0400),
    Zasilacz 350W.
    Głośniki - Creative Inspire T6160 5.1
    Dysk twardy - 500GB Samsung, 250GB WD

Dodam, że każda z tych części była zastępowana inną w celu sprawdzenia uszkodzenia lub naprawienia błędu (nic nie pomogło)

Instalowane Sterowniki:

Karta Graficzna:

AMD_Catalyst_13.4_Legacy_Beta_Vista_Win7_Win8
    AMD_Catalyst_13.8_Beta2
    AMD-Catalyst-14.4-RC-V1.0-Windows-Apr17
    ATI_Vista_Win7_Redwood-Pro_8.67_Dec1
    13-9-legacy_vista_win7_64_dd_ccc

Karta Dźwiękowa:

SBAX_PCDRV_LB_2_18_0011
    SBAX_PCDRV_LB_2_18_0017
    Daniel K Support Pack 4.5 (najlepiej by było znaleźć rozwiązanie, które pozostawia te sterowniki)

Za każdym razem rejestr był czyszczony CCleanerem po odinstalowaniu sterowników. Problem nie występuje w Windowsie XP SP3, na Windowsie 7 i 8 jest trzeszczenie, głośniki były sprawdzane na innych komputerach i działają w 100% dobrze. Podczas odtwarzania filmów na youtube w 1080p film klatkuje, procesor obciąża się na 100% i wywala sterownik dźwięku (tylko raz udało się ten problem wyeliminować gdy instalowałem sterowniki do karty graficznej, ale tylko do ponownego uruchomienia). Dołączam jeszcze zdjęcie konfliktów/udostępniania z msinfo32. Proszę o pomoc/sugestie :)

Software - Trzeszczenie dźwięku, brak dalszych rozwiązań

edit@

System - Windows 7 64bit

Dodam, że mam podłączony jeszcze TV pod HDMI 1920x1080 i podczas słuchania muzyki z niego (nawet jeśli usunięte mam sterowniki od creative'a i wyciągniętą kartę) to też jest trzeszczenie.

Parę dni temu zaktualizował się flash + nie mam możliwości wyłączenia HTML5 w Chrome, co nie zmienia faktu, że wszędzie występuje problem (firefox (tylko przy wyłączonym przyspieszeniu sprzętowym, na włączonym jest zielony ekran), internet explorer)

edit2@

Kartę dźwiękową zintegrowaną mam wyłączoną w BIOS'ie, dzisiaj wyjątkowo włączyłem i zainstalowałem do niej sterowniki, lecz nic to nie dało,

Podczas oglądania filmów przez VLC nie ma żadnych problemów (jedynie zmieniające się tło co 10minut wywołuje trzeszczenie i potrafi czasami wywalić sterownik)

0 7
  • #2 27 Kwi 2014 15:09
    1993MRC
    Poziom 6  

Odświeżam~

Czytałem, że czasami zdarzają się takie problemy gdy gniazdko nie jest uziemione. Podłączenie komputera pod jeden i drugi typ zasilania nic nie dało,

0
  • #3 27 Kwi 2014 16:44
    konior966
    Poziom 21  

1993MRC napisał:
    Zasilacz 350W.
    Rozumiem że marka i model są tajemnicą państwową? BTW 350W to nie trochę za mało na tego Phenoma?

0
  • #5 27 Kwi 2014 17:21
    konior966
    Poziom 21  

1993MRC napisał:
    IBOX dr-8360btx
    Lektura dla Ciebie
    1993MRC napisał:
    niedawno sprawdzałem obciążenie zasilacza na tej stronie http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp i wyszło mi, że max pobiera 295W
    Te stronki jedynie sugerują ile może pobrać wg danych wpisanych przez autorów tejże stronki, druga sprawa że obecnie sprzęt korzysta w 90% z linii +12v, gdzie u Ciebie to pudło z kablami które ktoś śmiał nazwać zasilaczem, posiada podobno 276W na tejże linii
    1993MRC napisał:
    zasilacz zmieniałem też na innej firmy (nie pamiętam jakiej, 350W) ale bez zmian
    Pewnie równie badziewny.
    1993MRC napisał:
    Czytałem, że czasami zdarzają się takie problemy gdy gniazdko nie jest uziemione. Podłączenie komputera pod jeden i drugi typ zasilania nic nie dało,
    Komputer powinien być uziemiony tak czy inaczej.

0
  • #6 27 Kwi 2014 17:31
    1993MRC
    Poziom 6  

To teraz pojawia się pytanie jak wyjaśnić prawidłowe działanie na Windows XP

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że jest to wina zasilacza? 400W w zasilaczu dobrej firmy wystarczy?

0
  • #7 31 Maj 2014 17:45
    1993MRC
    Poziom 6  

Po wymianie na zasilacz firmy Be Quiet! 630W problem występuje nadal i nic się nie zmieniło... Ma ktoś jakiś pomysł od czego to może zależeć? (nie da się nawet oglądać filmów na youtube'ie w 720p+)

edit@

dodam, że co 10-30s przerywa dźwięk (jak wykonuje coś na komputerze, stronę włączam, folder itp.)

Dodano po 5 [godziny] 4 [minuty]:

Temat do zamknięcia ;)

Pomógł reinstall windowsa, instalacja 13-9-legacy_vista_win7_64_dd_ccc_whql (do karty graficznej) i SBAX_PCDRV_LB_2_18_0011 (do karty dźwiękowej) + Daniel K Support Pack 3.8, reinstall pomógł na tyle, że sterowniki do grafiki przyjęły się w 100% i nie ma obciążenia procesora przy oglądaniu youtube, dźwięk prawie w ogóle się nie zacina (99% wyeliminowanych szumów, ale więcej się już chyba nie da :D)

0
  • #8 31 Maj 2014 21:11
    chauwa
    Poziom 9  

Pewnie, że się więcej szumów nie da wyeliminować po pierwsze ta karta jest minimalnie lepsza od integry którą masz na płycie :)

Ta karta to przemalowana i wykastrowana podstawowa wersja audigy2 SB0240, w sensie wykastrowali złącze, przemodelowali pcb i oznaczyli SB0400.
    Lepiej by było i to znacznie na Audigy SE a jeszcze lepiej na zmodowanej wtedy masz sprzętowy dopalacz a nie programowy przy nim musiał byś wymienić głosniki by poczuć różnice bo te kartonowe by puściły dymka te obecne same generują szum.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo