Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

QUADRAL PLATIN X 200W, głośnik średniotonowy.

25 Apr 2014 20:01 1785 3
 • Level 2  
  Witam serdecznie drogich forumowiczów.

  Na wstępnie chciałem uprzedzić, że jeśli chodzi o nagłośnienie jestem kompletnym laikiem.

  Borykam się z pewnym problemem dotyczącym kolumn marki Quadral. Wysłużone już ponad 12 letnie kolumny dotknęła pewna usterka. Konkretnie jednej.

  Oczywiście jest to moja wina, bawiłem się ustawieniem wzmacniacza/zasilacza, czy jak to się zwie, co spowodowało spalenie się prawdopodobnie głośnika średnio-tonowego. Pozostałe głośniki grają (Głośnik niskotonowy: 2 x 170 mm; Głośnik wysokotonowy: 1 x 25 mm)

  Więc problem dotyczy głośnika: Głośnik średniotonowy: 1 x 110 mm

  Pytanie więc po co pytam na forum, skoro znam rozwiązanie ( a przynajmniej tak mi się wydaje). Problem polega na dostępności. Nigdzie nie mogę znaleźć drugie, takiego samego głośnika ani zamiennika do niego. każdy z nich albo ma okrągły kształt albo wyraźnie nie pasuje mocą. Ot taka charakterystyka tego sprzętu.

  Więc tu następuje moje pytanie, gdzie mogę dostać taki głośnik jak na zdjęciu, za ile ewentualnie, czy mogę użyć zamiennika i najważniejszy, czy to się w ogóle opłaca wymienić głośnik, czy może dać sobie spokój i uzbierać na coś nowszego?

  PS. przepraszam za słabą jakość zdjęć.

  http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/40/60/95/18/4060951863
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 43  
  Daj głośnik do naprawy. Powinieneś gdzieś w okolicy znaleźć fachowca, który się tym zajmuje.
  Najpierw jednak wymontuj głośnik z kolumny i sprawdź go miernikiem, ew. baterią, czy jest faktycznie spalony, bo może się okazać że, np. urwał się jakiś kabelek, lub uszkodzeniu uległa zwrotnica.
  jak nie masz miernika, to podłącz do konektora + głośnika, plusowy biegun baterii a do konektora - głośnika, minusowy biegun baterii. Jeśli głośnik jest sprawny, to wychyli się membrana. Jeśli membrana się nie ruszy, to będzie oznaczało przerwę na cewce głośnika = głośnik do naprawy.

  Pozdrawiam.
 • Level 19  
  Posiadam komplet oryginalnych głośników średnio tonowych do tych kolumn.
  Zaznaczam "oryginalnych" . Ze zdjęć wynika że kolumny są w pięknym stanie zewnętrznym. Sprawdz jednak tak jak Kolega wyżej podpowiada miernikiem czy aby napewno głośnik jest uszkodzony , być może przyczyna tkwi w zwrotnicy.
 • Level 11  
  Kwalifikacja głośnika do przezwojenia cewki na nowo, w zakładach naprawy cewek głośnikowych powinni to naprawić.Pozdrawiam.