Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG BSB18G - Problem z baterią

Becin 25 Kwi 2014 20:04 1491 2
  • #1 25 Kwi 2014 20:04
    Becin
    Poziom 6  

Witam. Piszę tu do Was Panowie, bo jestem wściekły. Około 3 lata temu dostałem od dziewczyny wymarzoną wiertarko-wkrętarkę z udarem AEG BSB 18G. Jest to wersja z baterią litowo jonową. Wybrałem ją sobie sam z racji wielu zalet powszechnie znanych w porównaniu do technologii Nicad. Maszynka działała jak marzenie - 47Nm pozwalało wiercić dużymi nawet średnicami w drewnie i stali. Dawała nawet spokojnie radę 8mm z udarem w cegle lub słabszym betonie. Po powrocie z UK. Nie używałem jej około roku. Ostatnio próbowałem wywiercić otwór wiertłem 6mm i wiertarka odcina zasilanie. Aku były naładowane. Doładowałem je i to samo - pod stosunkowo niewielkim obciążeniem układ odcina i futerko staje nawet bez obciążenia.. Co ciekawe, po około 10 minutach baterie znów miały kopa jakby świeżo naładowane, ale po parunastu sekundach pracy pod średnim/małym obciążeniem wszystko znów siada. Po włożeniu do ładowarki doładowują się w około 20 minut (pełny cykl od rozładowania powinien trwać 1h) więc nie są całkowicie rozładowane. Może ktoś z Was wie co się stało? Nie ukrywam,że jestem bardzo rozczarowany,bo nie chce wierzyć że 3 lata sporadycznego używania załatwiło ogniwa. Dodam, że wiem jak się obchodzić z narzędziami. Zawsze dbałem o baterie zarówno Nicad (pełne rozładowanie, nie przerwyanie ładowania) jaki i o litowo-jonowe (dbałem o to żeby nie "doejzdżać" ich do końca i doładowywać częściej). Zresztą w AEG dobrze dbała o to elektronika - układ przeciążeniowy "wtrącał" się kiedy trzeba. Teraz wygląda to nieciekawie i w praktyce nie można wkrętarką nic konkretnego zrobić. Proszę pomóżcie!

Moderowany przez Akrzy74:

Regulamin p. 3.1.15, oraz: Link - p. 10.
    Zamykam.

0 2
  • #2 21 Wrz 2014 21:46
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Akumulator jest tak specyficznym stworzeniem je niszczeje jak go się nie używa.
    Im więcej używasz akumulatora tym na więcej starcza.
    Koszt nowych aku jest strasznie drogi, jedyne rozwiązanie to kupić inne narzędzie (np; szlifierka, młotek) z tej samej serii żeby aku pasowały.

0
  • #3 30 Sty 2015 15:07
    rafcio1230
    Poziom 10  

Witam. Za długo pan nie ładował tych akumulatorów więc samoczynnie sie zepsuły -straciły pojemność .
    Może nie wszystkie ogniwa są padnięte ale ogólnie trzeba rozkręcić i pomierzyć poszczególne pary ogniw .Jednak powiem szczerze że wątpię czy coś się da uratować . Elektronika wygląda na dobrą z opisu jaki pan przedstawił . Można regenerować tą batrię ale koszty są spore .Mimo tego i tak się to opłaca . Gdyby chciał pan uzyskać więcej informacji proszę pytać . Pozdrawiam .

0