Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo s40 2,0d 136km - pogięte korbowody

lysymechanik 25 Apr 2014 21:52 11700 9
    lysymechanik
    Level 9  
    Witam mam problem, kupiłem volvo s 40 2,0 d 2005.r. Nie miał mocy podłączyłem pod komputer,wykasowałem błędy i pojechałem sprawdzić jak jedzie,jechało się fajnie nawet miał fajnego kopa ale zaczął na biało kopcić. Myślałem ze dostał samo zapłonu z turbo ale nie pokrzywił wszystkie korby,wyrzuciłem filtr pdf i prze programowałem komputer.Kupiłem nowe korby po składałem silnik i odpaliłem chodził ładnie po nagrzaniu silnika przy gazowałem i zrobił mi to samo i więcej po giął korby,wypalił gniazdo wtrysku i pękła głowic.
    Proszę o pomoc bo utopiłem dużo kasy i jak teraz kupie drugi silnik czy stanie się to samo cz to zrobił wszystko komputer z góry dzięki za pomoc.
    vollvek
    Level 15  
    Sprawdź czy nie ma oleju w układzie dolotowym łącznie z intercoolerem, jaki poziom oleju masz albo miałeś po tym jak kopcił na biało.
    lysymechanik
    Level 9  
    Poziom oleju jest ok a teraz tak rozwaliło silnik ze na drugim tłoku nie mogłem wyciągnąć wtrysku pomału go wyszarpałem i niespodzianka końcówka wtrysku spalona gniazdo wypalone na tłoku wyssałem wodę układ turbo troszkę oleju nie dużo w normie jutro rozbiorę silnik to będę wiedział więcej
    uzi6660
    Level 10  
    Witam
    Nie jestem z zawodu mechanikiem jednak zauważę , że taki problem pojawia sie kiedy nie został właściwie opróżniony z oleju układ dolotowy. Skad się wziął olej?
    np:

-turbosprężarka luzy wirnika(zużycie-brak odpowiedniego chłodzenia po ostrej jeździe-"do odcinki")

-odma silnika (odpowietrzenie skrzyni korbowej ) bardzo często się zdarza , że samochód jeździ na krótkich trasach(niedogrzany) we wnętrzu silnika następuje połączenie pary wodnej (zimno-ciepło i znów zimno) z olejem co zapycha odmę powodując efekt podobny do starej patelni z zasmażonym starym tłuszczem

-rurka spływowa z turbosprężarki zapchana

Inne powody mi nie przychodzą na myśl

No chyba , że przez zawór EGR(jeśli jest chłodzony płynem chłodniczym) lub jego chłodnica (bywa , że są nieszczelne-koroduja ) dostał się płyn chłodniczy do kolektora ssącego i ją zassało

Sprawdź chłodnice spalin warto (efekt kopcenia na biało by mi to sugerował) Silniki 2.0 TDI (VAG) ostatnio moja MEGAN II CC 2.0 dci miały takie same objawy(obyło się bez remontu i skrzywienia korbowodów)
    Nie borę odpowiedzialności za w/w post umieściłem go informacyjnie gdyż wiele silników i wiele rozwiązań

Pozdrawiam
    fjodek
    User under supervision
    heja , wtryskiwacze piezoelektryczne ci mocno szczom

Moderated By manta:

Odpocznij, zapoznaj się z językiem polskim.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Dwa tygodnie urlopu.

lysymechanik
    Level 9  
    Wyrzuciłem wszystko z pdf i zawiozłem kompa do warsztatu co zajmuje się programami wyrzucili z niego pdf i w grali na nowo.

Dodano po 58 [minuty]:

Czy to mógł zrobić komp czy to wina wtrysków teraz nie sprawdzę wtrysków bo stopiło je w głowicy wypaliło dziurę. Nigdy takiego czegoś nie widziałem.
    Kiedyś miałem przypadek że była paliwo zamiast ropy ale to sprawdziłem i jest ropa.
    andrend
    Level 26  
    Kolego bardzo dobrą zrobili modyfikację wsadu.

Dodano po 2 [minuty]:

Twoje wtryski mogą bardzo lać paliwem.
    vollvek
    Level 15  
    Opisane objawy widziałem tylko po zassaniu oleju z układu dolotowego. Teoretycznie nieumiejętnie usunięty DPF może spowodować lanie wtrysków ale nigdy nie słyszałem o takim przypadku.
    andrend
    Level 26  
    Sam sobie narobiłeś bidy, trzeba było nie modyfikować mapy. Po założeniu drugiego silnika wyczyść dobrze układ turbo doładowania, sprawdź turbinę. Nie odpowiem tobie na pytanie czy będzie dobrze, bo nie wiem co z mapą, ale ktoś tobie ją poprawiał, ale z doświadczenia wiem że będą się migać.
    Pozdrawiam i czekam na rozwój sytuacji, a twój przypadek będzie dobrym przykładem dla innych.