Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup używanego Amplitunera Stereo do Altus 110 lub starych 6 Ohm do 600 zł

koseok 25 Kwi 2014 22:38 1974 14
  • #1 25 Kwi 2014 22:38
    koseok
    Poziom 6  

Witam serdecznie wszystkich speców od audio !
    Spróbuje możliwie najprościej wytłumaczyć w czym problem.
    Mam 2 kolumny Altus 110 ( 8 Ohm) w całkiem dobrym stanie wewnątrz i na zewnątrz które dostałem nigdy nie grzebane, ale muszę wpierw je naprawić - po parciały i sie skruszyły membrany we wszystkich głośnikach średnio i nisko tonowych, gwizdki sa chyba ok a na regeneracji sie nie znam żeby nakleić nowe gumy.
    Obecnie używam do muzyki zestawu stereo 2 kolumn Sony 80W 6 Ohm ze starym ale jarym wzmakiem UNITRA WS 332.
    To już mi nie wystarcza, mocy i basu już nie odczuwam bo przeprowadziłem sie i mam większy pokój ok 19-20 m2 wysoki na prawie 4 m.
    Nie mam możliwości słuchania radia w pokoju inaczej niż przez podłączanie telefonu przez gniazdo jack do wzmaka i chce to zmienić.
    Poza radiem chce słuchać muzyki z komputera czy mp3 podpinając źródło dźwięku przez gniazdo jack jak to standardowo jest w komputerze.
    Nie słucham płyt i nie zależy mi na kinie domowym co najwyżej zestaw 2+1 czyli kolumny stereo plus aktywny subwoofer.
    Jeśli chodzi o preferencje muzyczne to z żoną słuchamy prawie wszystkiego, od muzyki filmowej np. Two Steps From Hell po trance i house z ładnym miękkim basem, oraz oglądanie filmów z lepszym dźwiękiem niż na LCD.
    Nie słuchamy Rocka czy Metalu.
    Myśle że najlepszym rozwiązaniem będzie (moge sie mylić hehe) w tym wypadku zakup używanego, nie nowego Amplitunera STEREO ktory ma radio z RDS najlepiej z Pilotem do wygodnej obsługi dźwięku i naprawa legendarnych Altusików 110.
    Jak szukałem po serwisie alledrogo wyjdzie mnie naprawa głośników jakieś 150 zł tj. koszt zakupu nowych zamienników o podobnych parametrach do tych 2 kolumn.
    Nigdy nie miałem tak wielkich głośników i w sumie nie wiem jak zagrają i czy nie lepiej jest kupić inne nowe/używane ale sprawne głośniki STEREO ??.
    Nie wiem też jaki Amplituner do STEREO będzie dobrym wyborem.. Szukałem troche w sieci i zainteresowały mnie modele Yamahy a konkretnie Yamaha RX-397 i RX-497, podobno model RX-797 jest doskonały w swoim segmencie cenowym, ale to już za duże koszty.
    Na wszystko mam ok 500-600 zł.
    Zależy mi na w miare dobrym dźwięku oraz lepszym basie, wytrzymałym bo mam dzieci, wygodzie obsługi czyli pilocie, do STEREO i podłączeniu działających kolumn 6 Ohm do póki nie zrobię Altusów lub zakupie innych nowszych kolumn.
    Bardzo prosze o wypowiadanie sie i doradztwo, dodam że jestem tu nowy i mam małą wiedzę o audio..

0 14
  • #2 25 Kwi 2014 23:04
    7-up
    Poziom 11  

Jeżeli dobrze odczytałem, że chcesz zmiękczyć bas to może NAD? Co do naprawy czy wymiany to w tym budżecie pozostaje tylko to pierwsze.

0
  • #3 25 Kwi 2014 23:18
    k52
    Poziom 32  

Naprawa altusõw to koszt ok 40 zł z klejem i oryginalnym zawieszeniem dla 4 głośnikõw plus 2- 3 godz. Kupno podobnych zamienników do kasa w błoto, taka prawda, choć mógłbym napisać że nie można już ich bardziej zepsuć czymś nieoryginalnym.
    Basiku to nie uświadczysz w 110, może wyższy bas, lub niska średnica, w sporej ilości, bo skoro część osób nazywa dźwięk z altusôw basem , to jak nazwą bas z prawdziwego zdarzenia z dobrych konstrukcji ?
    Yamaha trochė będzie męczyć w gõrze pasma z twederami altusa, ale można dać treble na zero:-) Może jakiś pioneer, onkyo troszkę utwardzi puszyście grające altusy?
    Sporo wzmacniaczy, tych mocniejszych, daje radę z 4Ω kolumnami, najwyżej głośność tylko na 50% i będzie ok.
    Mimo wszysto warto je naprawić bo za 200 zł nic nie kupisz , bo min na kolumny to 400zł a wtedy nici z amplitnera .

0
  • #4 26 Kwi 2014 18:53
    koseok
    Poziom 6  

7-up napisał:
    Jeżeli dobrze odczytałem, że chcesz zmiękczyć bas to może NAD? Co do naprawy czy wymiany to w tym budżecie pozostaje tylko to pierwsze.

Jaki konkretnie model Ampli firmy NAD masz na mysli ?

Czyli Altusy 110 to nie jest żadna rewelacja i większej różnicy tak naprawde nie bedzie ?
    Rozumiem w takim razie że niezależnie z czym Altusy będą grały i tak jakość będzie taka sama ?
    A co byście polecili w sprawie Amplitunera ?
    Co myślicie o tych modelach o ktorych wspomniałem-będą dobrą podstawą do taniego audio ?
    Bardzo chciałbym coś sterowane również z pilota i w miare nowoczesną konstrukcje nie z 1990 roku a coś bliżej 2000 z funkcją RDS w radiu, direct sound i loudness.
    Może ma ktoś coś na sprzedaż jak nie do polecenia ?
    Na alledrogo jest tego cała masa ale albo małej mocy i bez pilota albo stare rozlatujące sie już konstrukcje.

0
  • #5 26 Kwi 2014 22:54
    najt
    Poziom 19  

Yamaha się nie nadaje do altusów. Altusy nie mają kompletnie zejścia na basie. Uderzają takim kartonowym pogłosem. Yamaha tylko to pogłębi, bo gra jasno...

0
  • #6 27 Kwi 2014 22:38
    7-up
    Poziom 11  

koseok napisał:
    Jaki konkretnie model Ampli firmy NAD masz na mysli ?

Model nie jest ważny, chodzi o charakterystykę brzmienia. Poszukaj na allegro i powklejaj linki coś wybierzemy.

0
  • #7 28 Kwi 2014 11:36
    koseok
    Poziom 6  

A czy jest w ogóle sens naprawiać te Altusy 110 czy może poczekać z miesiąc i zainwestować w jakieś lepsze UNIWERSALNE jesli chodzi o brzmienie kolumny głośnikowe do pokoju ok 19 m2 ?
    W takim wypadku nie chciałbym też wydać na 2 kolumny wiecej niż 300 zł obojętne czy będą używane czy nowe ważne żeby czuło sie basy i i ładny dźwięk podczas odtwarzania filmów z TV i przy słuchaniu muzyki o której wspominałem wcześniej.
    Amplituner też mi obojętny jest model i kolor liczą sie dla mnie ww. opcje oraz żeby był markowy a nie np jakis Sherwood :)
    Model firmy NAD też nie koniecznie jest chyba tu potrzebny jeśli zrezygnował bym z Altusów wiem że to stara konstrukcja, ale sądziłem że jeśli są duże i ciężkie pokazą pazur przy większym wzmaku/amlitunerze.

Co sądzicie o tym, nie będzie zbyt mały pobór prądu ?
    http://allegro.pl/amplituner-denon-dra-385-rd-rds-eon-i4188088004.html
    I takie coś nie koniecznie od tego sprzedawcy
    http://allegro.pl/amplituner-denon-od-loombard-i4193371570.html
    Wyczytałęm na elektrodzie że ten model jest lepszy od nowszych następców ale nie ma niestety RDSu ale moge zrezygnować z tej opcji na korzyść lepszego dzwięku i mocy:
    http://allegro.pl/denon-dra-435r-solidny-amplituner-stereo-i4192272746.html
    lub może cośz 2 modeli Yamahy o ktorych pisałem czyli YAMAHA RX-397 i YAMAHA RX-497 .
    Czytałęm że za pilota może posłużyć uniwersalny Logitech Harmony to pawda ?

0
  • #8 28 Kwi 2014 22:49
    7-up
    Poziom 11  

Patrz na zasilacze, z tych co wymieniasz największy to 200watt.

0
  • #9 29 Kwi 2014 12:16
    koseok
    Poziom 6  

Rozumiem ze np ampli z poborem 120W bedzie dobrze działał jedynie z para kolumn o mocy do 60 W każda, powyzej bedzie spadek mocy na wiekszej mocy kolumnach ?
    Co sądzicie o Denonach i Marantzach ? Nie bardzo wiem czym sie kierować, najpierw moc zasilacza potem jakaś firma ?

0
  • #10 29 Kwi 2014 13:03
    wariato
    Poziom 43  

Do Altusów szukaj wzmacniaczy Pioneer. One się dobrze z nimi zgrywają, trochę też bas się poprawi. Yamahy grają ostro co z krzykaczami GDWT spowodują że ci uszy odpadną.
    Denon - zależy która seria? Poszukaj np Pionka A-447.

Jeśli ampli ma 120W poboru z gniazdka to on będzie miał z 30W na kanał więc trochę słabo, chociaż do kolumn domowych absolutnie wystarczy. Chyba że zechcesz podłączać jakieś mutanty 150W to lepiej coś z mocą 60-80W.

0
  • #11 29 Kwi 2014 18:05
    koseok
    Poziom 6  

wariato napisał:
    Do Altusów szukaj wzmacniaczy Pioneer. One się dobrze z nimi zgrywają, trochę też bas się poprawi. Yamahy grają ostro co z krzykaczami GDWT spowodują że ci uszy odpadną.
    Denon - zależy która seria? Poszukaj np Pionka A-447.

Jeśli ampli ma 120W poboru z gniazdka to on będzie miał z 30W na kanał więc trochę słabo, chociaż do kolumn domowych absolutnie wystarczy. Chyba że zechcesz podłączać jakieś mutanty 150W to lepiej coś z mocą 60-80W.

Kolega nie doczytał chyba bo chodzi mi od początku o amplitunery z pilotem a nie wzmaki, moj budżet to 300-400 max plus zrobienie lub nie Altusow 110 ew. zakup innych używanych głośników niek oniecznie super mocy.
    Z Denonków miałęm na myśli np. Amplituner DENON DRA - 385 RD RDS EON.
    A może HARMAN KARDON HK 3370 łądny wygląd i sporo funkcji w połączeniu z dobrą mocą ale niestety jest bardzo głeboki ponad 40 cm co jest u mnie pewną przeszkodą.
    Jeszcze chciałem dodać że głośniki interesują mnie regałowe nie podłogowe, ale czy w regałowych poczuje np miesisty bass ?
    Prosze o opinie i propozycje kolegów fachowców .

0
  • #12 29 Kwi 2014 20:03
    k52
    Poziom 32  

Nie wiem czy chciałbyś poczuć bass z kolumn , ale są rõżne zboczenia...( odsyłam z bass na gogle i wikipedie) . Nie ma kolumn regałowych, nie stawia się ich tam między ksiæźkami.... Chodzi o monitory ( kolumny podstawkowe).
    Można je ustawić na komodzie, lub standzie, a bas mogæ mieć i to sporo, choć nie tak niski jak z dużych skrzynek, trzeba wiedzieć jakie .

0
  • #13 30 Kwi 2014 16:07
    koseok
    Poziom 6  

Ujme to tak, mam ogromną szafe w pokoju z duzymi przesuwanymi drzwiami wymiary 2.20 na 60 cm i chce żeby kolumny głośnikowe stały na górze i zapewniam ze nie ma tam książek :) Naprzeciwko szafy mam kanape a jak wiadomo chodzi o to żeby zrobić "trójkąt" dźwiękowy czy jak to sie nazywa..
    Pokój wysoki na 3,5 metra, kolumny niestety nie mają miejsca na podłodze w pokoju mimo że ma 19 m2.
    Z basu mam na myśli coś więcej dla ucha niż z głośników Sony od starej wieży które posiadam o wysokości 32 na 19 cm trójdrożne z frontem plastikowym.
    Nie zależy mi na przewracaniu sie flaków w brzuchu od słuchania muzyki-mam też małe dzieci, chce zbudować zestaw grający najlepiej za pieniążki które mam w tym momencie czyli ok 600 zł nie więcej.
    Na alledrogo jest tego tyle do wyboru co kapci :)
    Zamiast eksperymentować wole zasięgnąć rady fachowców stąd mój post.
    Z większych kolumn pisałem że mam Altusy 110 w ktorych poparciały zawieszenia głośników i dalej nie wiem czy je warto zrobić czy nie bo teoretycznie powinny lepiej grać niż te co mam-zdjęcie chyba jest nie potrzebne wyjaśniłem dokładnie jakich obecnie używam głośników i wzmaka..

0
  • #14 30 Kwi 2014 17:34
    k52
    Poziom 32  

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to jak jest trochę miejsca z boku szafy, to spróbuj przymocować kolumny na zewnątrz szafy, ale na wysokości Głowy Słuchacza - ok 80-130cm od ziemi.
    Skoro już wspominasz o zasadach trójkąta równobocznego w odsłuchu, to wspomniany aspekt jest chyba ważniejszy.
    Jeśli wstawisz kolumny na szafę, tak wysoko znikną wysokie tony, a jak w szafę, to szafa zadziała jak ogromna tuba, dudnienie i bas. Łatwo nie będzie :D

0
  • #15 01 Maj 2014 00:46
    koseok
    Poziom 6  

Dobrze dziekuje za sugestie pomysle o tym, generalnie kolo szafy mam miejsce tylko musiałbym pokombinować na kilka sposobów.
    A co do sprzętu w moim budżecie ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo