Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo mk3 tdci - brak ladowania - bierze prad po odpalniu.

26 Kwi 2014 00:03 2346 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Drodzy Panowie, bardzo proszę o pomoc w sprawie ładowania akumulatora w mondeo mk3 tdci 2006r. Mianowicie, jadacdzisiaj do pracy, po odpaleniu auta zobaczylem kontrolke ladowania ktora zniknela po przejechaniu kilkuset metrow. Do pracy mam ledwo 5km wiec auto niby slabo laduje ale aku mam nowe od ok. 8mcy. Na miejscu zerknalem akumulator bezobslugowy - pokazywal czarna kropke czyli ze trzeba naladowac. Jak skonczylem prace to ledwo odpalilem. Oczywiscie znowu kontrolka. Wyskoczylem na trase zeby lekko podladowac. Zrobilem ledwo kilka km, po czym sie okazalo ze nie tylko nie laduje ale ubywa pradu. Nie wiem jak dokladnie dziala elektryka w moim aucie, ale wychodzi na to ze podczas jazdy wszystkie uzadzenia biora prad z akumulatora zamiast z alternatora. Po drodze podswietlanie zegarow niemal zgaslo, po kolei zaczely sie swiecic wszystkie mozliwe kontrolki na zmiane az w koncu wskazowki przestaly dzialac. Dziwne to dla mnie o tyle, ze w moim aaucie nie da sie wlaczyc np. swiatel mijania bez wlaczonego silnika. Wiec nie wiem, jest sygnal ladowania z alt. Mimo ze ladowania nie ma i prad np do swiatel idzie z aku?

Zdarzylem podjechac do domu po drugi kluczyk. Po otwarciu maski na uruchomionym silniku napiecie na aku pokazalo ok 8,5v. Po wylaczeniu silnika juz 11,5v. Swiatla, dmuchawa i radio wyladzone w obu przypadkach. Bardzo prosze, podpowiedzcie mi czy to "tylko" uwalony alternator/regulator napiecia czy gdzies jakies wieksze zwarcie? Pytam bo nie mam w okolicy zadnego godnego zaufana elektryka. W miare mozliwosci, wole mu wg. Waszych rad powiedziec na co ma ew. zwrocic uwage. Wybaczcie braki polskich znakow i nielad , ale jakbym mial dosc problemow, wredna baba zaj....la komputer i musze sie meczyc z pisaniem na telefonie.....

Dziekuje za rady i pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Ładowania brak. Alternator i instalacja sterująca nim do sprawdzenia.