Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odbiór z zatelity Turksat 1C - czy możliwy?

11 Kwi 2005 22:48 3945 7
  • Poziom 2  
    Czy jest mozliwe w Polsce odbior kanalow z satelity Turksat 1C ?? Bardzo mi zalezy na tych kanalach, ale niestety nie wiem jak do tego sie zabrac... W tej chwili antena ustawina jest na Astre ( same niemieckie okolo 40 paru kanalow). Jak jest taka mozliwosc to jakie sa wymagania sprzetowe?? Czy ktos ustawial na ta satelite?? Czasza ma tak na oko z 80 cm
  • Poziom 37  
    W Poznaniu raczej nie ma takiej szansy w ogóle. Żeby być jednak dokładnym może ze trzy programyz wiązki zachodniej udałoby się odebrać ale z anteną o średnicy ok. 3m! Z wiązki wschodniej nie da się odebrać nawet przy tak dużej antenie. Dodatkowym problemem jest dobra widoczność horyzontu bo ta satelita jest ponad 60 st. na zachód od "Astry" i tuż nad horyzontem. Poza tym dwa programy są kodowane!
  • Poziom 20  
    potwierdzam że są duże trudnośći z odbiorem, ale odbiór z TURKSATA jest możliwy z anteny 2,4 m od. analogowy / 2pr -słaby odbiór/
    odbiornik cyfrowy / wybieramy odbiornik tz. DX-sowy/ jest możliwy odbiór na antenie 2,4 m , mniej ważna jest antena , ale dobry tuner cyfrowy i odpowiedni konwerter ......pozdrawiam
    ps. jest dobre czasopismo TELE SATELITA/ 03-04 posiada płytę z rozkładem i natęrzeniem sygnału na danym obszarze. Mówiąc o nieważej antenie mam na myśli 2,4m to jest dolny rozmiar takiej anteny,poprawnie wykonanej.
  • Poziom 12  
    I to mnie najbardzie dobija te 3 metrowe anteny
    Mysle ze piszecie o trzech programach wiązki east to sie zgodze jest kiepsko.
    Z wiazką west z Turksata west wcale nie jest tak zle jak sie mówi zreszta poczytajcie http://skysunsat.e-host.net.pl/viewtopic.php?t=116&sid=dd2e318423e2fa1d804f11778260640b
    W poznaniu jest taka sama moc sygnału co na sląsku bo wiazka skierowana jest na Niemcy i Francje wiec na zachodzie polski na antenie 120cm turksat west bedzie smigał. Po drugie nie ufajcie zawsze mapką po prostu to trzeba sprawdzic samemu lub zaufac DX-erom. Wprawdzie Turksat jest czuły i musi byc idealnie ustawiona antena ale efekty koncowe dają satysfakcje. Satelita ten jest jeszcze wysoko na niebie i do lini horyzontu za nim jest jeszcze
    50*stopni satelitarnego łuku.
    Podsumowując nie jest wcale tak zle kup antene 120cm ustaw na sztywno na Turksata i pamietaj aby odpowiednio skrecic konwerter w uchwycie.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziekuje za pomoc, naprawde pomocne wskazowki, mozna zamknac temat, pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Zaraz , zaraz ....:) jakie 3 metry...
    Ja na swojej 120 cm odbieram sporo kanałów z Turksata. Niemam paru kanałów . Na pewno wina małej czaszy , ale i na 120 cm jest ich sporo :)
  • Poziom 37  
    Marku-B!
    To zależy od tego czy mówimy o analogu czy cyfrowym tunerze! Na cyfrowym może być antena mniejsza.