Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring z 1 kamerą - szukam pomysłu

26 Kwi 2014 09:13 1377 8
  • Poziom 13  
    Witam. Dzisiaj jakieś zwierzę(podejrzewam, że pies kogoś z mojej miejscowości) pozagryzało mi kilka kaczek, w tym te które siedziały sobie na jajkach. Wnerw niesamowity... Nikt się nie przyzna, to już nie pierwszy raz.
    Chcę założyć jedną kamerę z promiennikiem np. DVS-650IR-HR lub podobną. Dodam, że w pracy zakładam często kamery, ale jestem tylko pracownikiem i nie wszystko wiem. Kamera IP raczej odpada bo koszt duży. Uważam, że zwykła analogówka daje radę. W pracy montuję przeważnie DVS, HQ, BCS ale też jakieś podróbki koniga i inne. Problem jest z rejestratorem bo on kosztuję sporo nawet taki na 4 kamery analogowe. Mi potrzebna jest tylko jedna kamera i z tąd pytanie o rejestrator na jedną kamerę lub jakieś inne urządzenie...
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o pomoc.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Warunkowo odblokowany
    Poszukaj kamery na kartę SD.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 12  
    Na jedną kamerę i tak bym zastosował IP - połączenie przez kartę sieciową do komputera. Wyjdzie taniej niż analog + rejestrator. Do tego program. Jak chcesz mieć coś porządnego polecam AXIS + program producenta.
  • Warunkowo odblokowany
    [quote="Wyjdzie taniej niż analog + rejestrator.[/quote]

Tu się zgodzę, że taniej. Ale zależy jaki kolega ma komputer. Ja jak bym miał nagrywać na blaszaku to bym sobie odpuścił (hałas i zużycie prądu). Na laptopie też odpada w końcu jest przenośny a bym musiał go uziemić.
  • Poziom 12  
    Kamerę można kupić pod wifi, do tego detektor ruchu - programowo. Co do włączonego urządzenia, i tak będzie musiało być włączone, czy to komputer czy rejestrator. Możesz kupić używane urządzenia - firm w tej branży jest dużo, warto poszukać, może coś za darmo uda się dostać - często po wymianie sprzętu stary idzie na utylizację.
  • Poziom 13  
    No własnie mam laptopa. Patrzę teraz na rejestratory bcs i za 300 z hakiem mozna kupić nawet hybrydowy na 4 kam. ale one są chyba bez dysku:/ A kamerę za okoo 200zł też juz jakąś można kupić. Także te 600zł jest do zaakceptowania. Patrzyłem używane rejestratory ale są różne firmy a ja mam styczność tylko z bcs i HQ tak jak mówiłem.
  • Poziom 9  
    A co myślicie o takim rozwiązaniu na kartę SD?
    kamerka samochodowa z detektorem ruchu za ca 130 zł?
    Nagrywa gdy ciemno i załącza się wtedy kiedy trzeba, dodatkowo ma ładowanie z gniazda zapalniczki/usb .

Nagrywanie w rozdzielczości do 1280x720 pikseli
    Ekran TFT LCD 2.5"
    Automatyczny start nagrywania zaraz po włączeniu kamery
    Gniazdo na kartę pamięci SD max. 32 GB
    Funkcja wykrywania ruchu
    Tryby nagrywania : obraz lub film
    Wyświetlanie daty i godziny na nagraniu
    Przetwornik obrazu: 1/4 kolor CMOS Image Sensor WXGA
    Kąt widzenia: 120 stopni
    Ekspozycja +/- 2EV
    Wygaszanie ekranu
    Formt Video: AVI/MOV
    Nagrywanie nocne
    Zasilanie z załączonej ładowarki samochodowej 12V/24V ( gniazdo zapalniczki )
    Napięcie zasilania DC 5V
    Obsługiwane karty pamięci: SD (od 1GB do 32GB)
    Kamera posiada wbudowany mikrofon do nagrywania dźwięku
    Połączenie z komputerem: USB2.0
  • Warunkowo odblokowany
    blendi napisał:
    A co myślicie o takim rozwiązaniu na kartę SD?
    kamerka samochodowa z detektorem ruchu za ca 130 zł?
    nagrywa gdy ciemno i załącza się wtedy kiedy trzeba, dodatkowo ma ładowanie z gniazda zapalniczki/usb

Omijać szerokim łukiem. Mam dokładnie taką samą kamerkę "firmy" omega.
  • Poziom 26  
    Rejestrator samochodowy odpada, niestety wzbudzenie detekcji = podanie napięcia na wtyk zasilania, często zawieszają się, ściąganie nagrania = podpięcie lokalnie do kompa rejestratora, albo wyciągnięcie karty (czyli kijowa robota) + generalnie w ciemności niezbyt dobrze sobie radzą.
    Zainwestuje w kamerę IP, ze slotem na karty pamięci, tylko to są koszty, gdyż kamera minimum te 600 zł netto będzie kosztować jeżeli ma widzieć coś w nocy + karta pamięci (16GB lub więcej (optymalna 32GB)).
    Zgrywanie albo po kablu (skrętce) albo po WiFi o ile szarpniesz się na taki bajer.
    Pytanie czy to się opłaca dla paru kaczek?? No chyba że masz sentyment do drobiu, wtedy można poszaleć.
    Analog ze względu na koszty odpada, kamera około 200-300 zł, DVR około 300 zł, + hdd + kable, zasilanie koszt około 900 zł wyjdzie lekką ręką, no chyba że jakiś używany DVR z demontażu znajdziesz, ale jakość niestety też będzie inna...