Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo vr300 nie mam kodu jak go rozkodować

1elektryk1 26 Apr 2014 10:22 2901 6
    1elektryk1
    Level 8  
    Witam
    Ostatnio zaprowadziłem samochód do mechanika.
    Mechanik odłączył akumulator i na radiu pokazuje mi się code szukałem kodu w instrukcji i na radiu i nie mogę go znaleść.
    Czy macie jakiś sposób na odblokowanie, bo jutro mam pilny wyjazd
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    A wyjąłeś chociaż radio ?

Może ktoś robił już tam kod i zapisał go na obudowie ?

Jeśli nie to przeczytać pamięć i po problemie.
    xbraenxx
    Level 9  
    Podpinam sie pod post - mam radio bez kodu. W jaki sposob moge wygenerowac kod ? Slyszalem ze potrzebny jest dump z pamieci eeprom 24cxx (9355092). Mam czym ten dump zciagnac tylko pytanie : Czym to zdekodowac ewentualnie w ktorej linii znajduje sie kod? Pozdrawiam
    xbraenxx
    Level 9  
    Wyglada na to ze kod znajduje sie w linii 000070 - moze komus ta informacja sie przyda.
    enriu
    Level 10  
    To może ktoś wytłumaczy laikowi jak zczytać pamięć eeprom 24cxx (9355092). Jakie narzędzie potrzebuję i zapewne program by to odczytać.
    Albo do kogo się udać by rozkodować radio ?
    Moderated By trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

pepe150
    Level 36  
    Jeżeli sam chcesz się bawić, to programator CH341 na USB, odczytuje pamięci I2C czyli 24cxx i 25cxx.

Ale to wymaga posiadania umiejętności i wiedzy.
    Umiejętności by wylutować pamieć z płyty i potem ponownie ją wlutować.
    Wiedzy żeby wiedzieć w której linii jest kod i jak go odczytać.

Tylko jeżeli w takie rzeczy się nie bawiłeś, to polecam oddać komuś kto się tym zajmuje.