Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel integra linia warunkowa-finalna

26 Kwi 2014 11:22 1914 6
  • Poziom 21  
    Witam

Potrzebuje zabezpieczyć drzwi garażowe i chciałby aby linia była typu warunkowa/opóźniona wewnętrzna (pilot do bramy jest linią wejścia/wyjścia) i równocześnie była linią finalną - po zamknięciu bramy ma skończyć odliczanie czasu na wyjście. Da się coś takiego zrobić?

• Poziom 25  
    Kolego nie jasno się wyraziłeś.
    co to znaczy pilot do bramy ? - sterowanie bramą ?
    powiedz jakie masz czujniki w garażu i czy jest czujnik magnetyczny na bramie.
  • Poziom 21  
    Pilot do bramy otwiera bramę i równocześnie jest linią wejścia/wyjścia. Na bramie jest zamontowany kontaktron (na razie linia opóźniona wewnętrzna) i jest jeszcze czujnik ruchu tak samo oprogramowany jak kontaktron. Czas na wyjście jest ustawiony na 3 minuty, chciałbym aby zamknięcie bramy garażowej kończyło odliczanie czasu na wyjście jak jest to w przypadku linii wejścia/wyjścia-finalnej.
  • Poziom 18  
    Maher napisał:
    Pilot do bramy otwiera bramę i równocześnie jest linią wejścia/wyjścia. Na bramie jest zamontowany kontaktron (na razie linia opóźniona wewnętrzna) i jest jeszcze czujnik ruchu tak samo oprogramowany jak kontaktron. Czas na wyjście jest ustawiony na 3 minuty, chciałbym aby zamknięcie bramy garażowej kończyło odliczanie czasu na wyjście jak jest to w przypadku linii wejścia/wyjścia-finalnej.

A po co to wszystko?? skoro napisałeś, że czas na wyjście jest ustawiony na 3 minuty. Miało by to sens jeśli czas na wyjście można by było ustawić na 3 godziny (ale nie można).

Ja to rozumiem tak: załączasz czuwanie, otwierasz bramę, wyjeżdżasz autem, zamykasz bramę.

Pytanie moje brzmi co da w praktyce "uzbrojenie" systemu w chwili zamknięcia bramy a nie 30 sekund po zamknięciu bramy?? bo pewnie ze 2 i pół minuty potrzeba na wcześniejsze czynności (załączasz czuwanie, otwierasz bramę, wyjeżdżasz autem, zamykasz bramę).
  • Poziom 21  
    art_o napisał:
    Maher napisał:

A po co to wszystko?? skoro napisałeś, że czas na wyjście jest ustawiony na 3 minuty. Miało by to sens jeśli czas na wyjście można by było ustawić na 3 godziny (ale nie można).

Ja to rozumiem tak: załączasz czuwanie, otwierasz bramę, wyjeżdżasz autem, zamykasz bramę.

Pytanie moje brzmi co da w praktyce "uzbrojenie" systemu w chwili zamknięcia bramy a nie 30 sekund po zamknięciu bramy?? bo pewnie ze 2 i pół minuty potrzeba na wcześniejsze czynności (załączasz czuwanie, otwierasz bramę, wyjeżdżasz autem, zamykasz bramę).

Załączenie po domknięciu bramy daje mi to że wtedy spokojnie mogę ustawić czas na wyjście 255sekund lub nawet czas nieskończony i nie spieszyć się, dodatkowo czas na wyjście wyłącza niepotrzebne urządzenia i wyłączając światła w wiatrołapie/garażu widzę że się alarm załączył, dodatkowo powiadomienie o załączeniu dostaje od razu, a nie jak odjadę z kilka kilometrów od domu i kilka razy zdarzyło się że kot sąsiadów wleciał do garażu w czasie wyjazdu i odjechałem te kilka kilometrów zanim doszło powiadomienie o włamaniu, a nie od razu jak się zamknęła.
  • Poziom 18  
    Maher napisał:
    ... dodatkowo czas na wyjście wyłącza niepotrzebne urządzenia i wyłączając światła w wiatrołapie/garażu widzę że się alarm załączył

Czy oby na pewno??

może powinno być tak: system w czuwaniu wyłącza ......

Dodano po 21 [minuty]:

Maher napisał:
    Witam

Potrzebuje zabezpieczyć drzwi garażowe i chciałby aby linia była typu warunkowa/opóźniona wewnętrzna (pilot do bramy jest linią wejścia/wyjścia) i równocześnie była linią finalną - po zamknięciu bramy ma skończyć odliczanie czasu na wyjście. Da się coś takiego zrobić?

Potwierdź, czy dobrze zrozumiałem:
    jak nie ma wyjścia ze strefy to czujnik bramy jest "alarm natychmiastowy",
    jak jest otwieranie bramy pilotem to "czas na wejście",
    zamknięcie bramy (podczas odliczania czasu na wyjście) "wej/wyj finalne".

• Poziom 25  
    Nie testowałem tego ale być może da się to zrobić na logice.
    np:
    1.tworzysz wirtualną linie typ linii (według wyjścia) a typ reakcji na (wej/wyj finalna)
    2.wyjście to ustawiasz jako (iloczyn logiczny wyjść) np wyj 41,42
    3.wyj 41 - naruszenie wejścia (linia kontaktronu bramy)
    5.wyj 42 - uzbrojenie

Powodzenia