Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz - Podłączenie wzmacniacza i zestawu 2.1 razem

Coming63 26 Kwi 2014 13:28 1311 6
  • #1 26 Kwi 2014 13:28
    Coming63
    Poziom 5  

Witam!
    Mam wzmacniacz diora WS 354 i zasila ona dwie kolumny.
    Mam też zestaw 2.1 creativa z jackiem do podłączenia.
    Na razie pod komputerem gra sam wzmacniacz, a chciałbym żeby grał wzmacniacz oraz zestaw 2.1. Jak mogę to podłączyć by wszystko grało?

0 6
  • #2 26 Kwi 2014 23:45
    anmedia
    Poziom 39  

Przejsciowka 2xRCA - jack stereo. O ile ten zestaw nie posiada zadnego wejscia AUX.

0
  • #3 27 Kwi 2014 08:03
    DominTR3B
    Poziom 26  

Zależy też czy karta dzwiękowa obsługuje 5.1 kanałów,wtedy można pokusić się o konfiguracje 4.0 w ustawieniach sterownika.Diora-kanały tylne[wyjście niebieskie] a zestaw 2.1 przednie[wyjście zielone].To co proponuje kolega wyżej to zwykłe rozdzielenie sygnału.Dodatkowo powiem iż większość starych gier obsługuje właśnie 4 a nie 5.1 kanałów.

0
  • #4 27 Kwi 2014 22:45
    anmedia
    Poziom 39  

DominTR3B napisał:
    Zależy też czy karta dzwiękowa obsługuje 5.1 kanałów,wtedy można pokusić się o konfiguracje

A niby jaki ma sens i w jaki sposob ma otrzymac te 4.0 - prawdziwe 4.0 a nie pseudo quadro, czy zdublowane kanaly stereo A+B? Bo jedynie mozna wywnioskowac ze koledze Coming63 zalezalo na wykorzystaniu glosnikow komputerowych a szczegolnie woofera. Ciagnac to dalej chcac uzyskac powiedzmy prawdziwe 4.0 wzmacniacz musialby obslugiwac 2 wejscia jednoczesnie i dwa wyjsca dodatkowe jako niezalezne a wiec jest to nie mozliwe i :
    DominTR3B napisał:
    powiem iż większość starych gier obsługuje właśnie 4 a nie 5.1 kanałów
    jest w tym wypadku niezasadne.
    PS
    Co innego majac drugi - dodatkowy wzmacniacz stereo. Wtedy jest taka mozliwosc uzyskania kanalow niezaleznych .

0
  • Pomocny post
    #5 28 Kwi 2014 06:29
    DominTR3B
    Poziom 26  

anmedia napisał:
    DominTR3B napisał:
    Zależy też czy karta dzwiękowa obsługuje 5.1 kanałów,wtedy można pokusić się o konfiguracje

A niby jaki ma sens i w jaki sposob ma otrzymac te 4.0 - prawdziwe 4.0 a nie pseudo quadro, czy zdublowane kanaly stereo A+B? Bo jedynie mozna wywnioskowac ze koledze Coming63 zalezalo na wykorzystaniu glosnikow komputerowych a szczegolnie woofera. Ciagnac to dalej chcac uzyskac powiedzmy prawdziwe 4.0 wzmacniacz musialby obslugiwac 2 wejscia jednoczesnie i dwa wyjsca dodatkowe jako niezalezne a wiec jest to nie mozliwe i :
    DominTR3B napisał:
    powiem iż większość starych gier obsługuje właśnie 4 a nie 5.1 kanałów
    jest w tym wypadku niezasadne.
    PS
    Co innego majac drugi - dodatkowy wzmacniacz stereo. Wtedy jest taka mozliwosc uzyskania kanalow niezaleznych .

Nie jest to pseudo "quadro" bo kolega ma dwa wzmacniacze i może ( i chce) je podpiąć aby pracowały razem,co napisałem wyżej.Dekoder przestrzeni jest w tym wypadku realizowany w sterowniku programowo,natomiast wejście AUX (niebieski wtyk) w komputerze przełącza się na wyjście kanałów tylnych.Oczywiście jest to możliwe tylko w desktopie,laptopy posiadają jedno wyjście dźwięku.

0
  • #6 28 Kwi 2014 22:33
    anmedia
    Poziom 39  

Tak, w tym przypadku kolega ma 100% racji. Jednak jak to bywa, wielu ma problem z czytaniem regulaminu i wszystko dobywa sie na zasadzie domyslania - w tym przypadku rowniez. Poza tym mysle ze dalsze ciagniecie tematu nie ma sensu - kolega nie wykazuje zadnego zainteresowania.

0
  • #7 01 Maj 2014 07:22
    Coming63
    Poziom 5  

Dziękuję za pomoc. Nigdy bym się nie zorientował, że to takie proste może być. ;)

Podłączyłem sprzęt tak i gra ładnie.

0