Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF III 1,6 AEE - Gaśnięcie / falujące obroty

kai188 26 Kwi 2014 15:12 1980 1
  • #1 26 Kwi 2014 15:12
    kai188
    Poziom 1  

Więc tak na początku chciałbym napisać że wiem że takie tematy już były lecz wszystko co w nich zawarte już sprawdziłem, może jeszcze coś ominąłem dlatego piszę...
    Zaczęło się w grudniu gdy pierwszy raz przy dojeździe do skrzyżowania auto zgasło dodam że chodzi o VW Golf III 1,6 AEE 96 r. (sekwencja) instalacja STAG 4 montowana w sierpniu 2013 r obecnie przejechałem 8000 km. Na początku nie przeszkadzało mi to ponieważ zdarzało się to dość rzadko i to jeszcze na zimnym silniku ale zdarzało się co raz częściej więc postanowiłem pojechać z tym do serwisu który mi montował tą instalację oni "tak na szybko " podłączyli go do komputera i wyregulowali jakiś parametr przez pierwsze 10 km silnik super chodził (nie gasł, cicho ) ale później znowu to samo (tutaj jeszcze dodam że na początku zdarzały się także wahania na benzynie) więc znów pojechałem, stwierdzili uszkodzoną przepustnicę zresztą mechanik którego odwiedzam (nie związany z gazem) tak samo powiedział więc przepustnica została wymieniona (przepustnica była podłączana do komputera i wszystko zakończyło się pozytywnie)lecz dalej to samo ... Kolejny do wymiany poszedł czujnik temperatury i została sprawdzona sonda lambda. Na benzynie śmiga bez problemu zero wahań, nie gaśnie natomiast na gazie tylko mu wrzucę luz lub nacisnę sprzęgło to od razu gaśnie . Niekiedy zdarza się tak że nie zgaśnie lecz gdy stoję na skrzyżowaniu to falują mu obroty od ok 400 do 900 (normalnie trzymał coś koło 600) . Teraz nie wiem co dalej przez pierwsze miesiące autko śmigało bez problemu a teraz takie coś ... dzwoniłem do tego serwisu to twierdzą że trzeba wyregulować jakiś parametr ....

Dodam że silnik strasznie nie zdrowo "tyka " chodzi prawie jak diesel

Bardzo proszę o waszą pomoc ...

0 1
  • #2 04 Maj 2014 18:09
    jop
    Poziom 9  

instalacja do regulacji, podjedż do warsztatu co się znają,,,a takich jest mało.

0