Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.9 dci - Bierze olej i dymi przy zapalaniu

26 Kwi 2014 19:54 13290 12
  • Poziom 7  
    Witam zostałem niedawno posiadaczem laguny II i mam oto taki problem silnik równo chodzi dobrze zapala olej został wymieniony jakieś tydzień 2 tyg temu i sedno sprawy jak się zapali to puści taki wyrazisty dym nie czarny ale taki jakby siwy a na dodatek bierze olej na jakieś 100km 1 kreska na bagnecie, została wymieniona odma i nadal jest tak samo, turbo mechanik mówi że jest dobre Proszę o rady ;)
  • Admin grupy Samochody
    zaq1221qaz napisał:
    turbo podobno jest dobre
    zaq1221qaz napisał:
    została wymieniona odma i nadal chyba jest tak
    Za dużo tu tych chyba i podobno.
  • Poziom 26  
    Skoro turbo nie puszcza to silnik silnik robi po woli kaput.
  • Poziom 7  
    a może dacie jakąś wskazówkę jak sprawdzić turbo bo może mechanik się nie połapał że jest zepsuta ?? a i jeszcze zapomniałem dodać czuć zapach tak jak by przepalonego oleju
  • Poziom 23  
    Ściągnąć przewody popatrzeć co i jak, jeszcze może uszczelniacznie zaworowe.
  • Poziom 7  
    ale jak by silnik Panowie padał to by raczej miał ciężko zapalić by dymił sporo i by jakoś nie równo chodził czy się mylę ??? a on dobrze pali równo chodzi i dym puści tylko przy zapalaniu ;)
  • Admin grupy Samochody
    Może w taki sposób wita Cię każdego poranka.
  • Poziom 10  
    Udrożnij odmę
    Uszczelniacze zaworowe?
  • Poziom 7  
    Odmę wymieniłem na nową ;)
    A uszczelniacze zaworowe nie był sprawdzane muszę podjechać do mechanika bo sam raczej nie sprawdzę bo nie wiem jak, chyba że pomożecie ;)
  • Poziom 10  
    Chodzi o rurkę odpływową
    Uszczelniaczy nie sprawdzisz ale to co piszesz pasuje.
  • Poziom 7  
    Czyli kolego obstawiasz na uszczelniacze ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja obstawiam na przemalowanie na zielono i wepchnięcie w krzaki, lub utylizację na żyletki. Silnik ma dość i nadaje się do remontu, który porządnie zrobiony będzie sporo kosztował.

zaq1221qaz napisał:
    Witam zostałem niedawno posiadaczem

To już mówi samo za siebie... Ktoś wiedział czego się pozbywa.
  • Poziom 13  
    Jeżeli autko odpala bez większych problemów to silnik nie powinien być całkiem kaput. Sugerowałbym sprawdzić w pierwszej kolejności stan turbo. Jeżeli w przewodzie dolotowym jest olej już przed turbiną to znaczy, że dostaje się z odmy a więc przedmuchy do skrzyni korbowej. Jeżeli olej jest za odmą to padające turbo. Na tym etapie można jeszcze próbować je ratować poprzez wymianę zestawu łożysk i uszczelnień ale pozostaje później problem wyważenia. Nie polecam domorosłych naprawiaczy turbin....