Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka 9-12kg - jaka? - koszt do 4000zł

amfi12 26 Kwi 2014 21:13 2592 6
  • #1 26 Kwi 2014 21:13
    amfi12
    Poziom 8  

Witam!

Proszę o poradę jaką pralkę 9-12kg kupić?

Parę dodatkowych informacji:
    - pranie przeważnie codziennie, czasem nawet 2 razy dziennie
    - potrzebna duża pojemność, żeby dobrze wyprać kołdrę, narzutę na kanapę
    - bajery niekonieczne (ale pewnie trudno ich uniknąć)
    - koszt do 4000zl (te pojemności chyba kosztują od 2 kPLN w górę?)
    - z tego co wyczytałem to 10-22 lata trwałości silnika to fajna rzecz, ale niewiele daje jak padają niewymienialne łożyska (dlatego wskazane pralki z możliwością wymiany łożysk, rozbieranym zbiornikiem) lub droga elektronika (drobne awarie elektroniki akceptowalne jeśli reszta jest niezawodna - np. coś widziałem o przekaźnikach w LG?)
    - wskazany zbiornik ze stali nierdzewnej (ponoć już rzadkość?)

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje. Przy propozycjach proszę o informacje nt. materiału z jakiego wykonany jest zbiornik, wymienialności łożysk, awaryjności elektroniki (szczególnie tych droższych elementów), innych istotnych wg Was mankamentów/zalet.

Pozdrawiam
    Maciek

0 6
  • #2 26 Kwi 2014 23:56
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Ta pralka ma być używana w domu?

0
  • #3 27 Kwi 2014 00:08
    amfi12
    Poziom 8  

Tak, pralka ma być używana w domu (5 osób + pies = sporo prania :-) )

Przeglądając aktualną ofertę widzę, że pralek 10-12kg jest niezbyt dużo.
    Być może wezmę też pod uwagę pralki 9kg (poprawiłem temat).

0
  • #4 27 Kwi 2014 14:21
    norb74
    Użytkownik obserwowany

W moim przypadku ( 4osoby+pies) sprawdza się pralka parowa 9kg, tak nie lubianej na tym forum firmy LG. Sporo postów na temat tych pralek jest kłamliwa, min wypowiedzi kolegi skryn, który wprowadza w bład pisząc , że w pralkach z DD łożyska są nie wymienne.
    Czytając opinie, zarówno pozytyne jak i negatywne traktuj je raczej jako ciekawostke i nie uzależniaj od nich wyboru. Idź do sklepu i wybierz co Ci się podoba, wszystkie pralki w tym przedziale cenowym są wykonane na podobnym poziomie.

Moderowany przez movzx:

To byłaby bardzo dobra wypowiedź, gdyby nie zarzucanie innym kłamstw. Samemu nie mając zupełnie czystego sumienia.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ban. Nie pierwszy.

0
  • #5 27 Kwi 2014 19:17
    amfi12
    Poziom 8  

Dzięki za pierwszą propozycję.
    Niestety w związku z tym, że chyba będę musiał też kupić lodówkę i telewizor budżet na pralkę będę musiał ograniczyć.
    Poza tym widząc wiele uwag co obecnej trwałości pralek (ok. 5 lat) zacząłem zastanawiać się nad zakupem np. Beko WMB 91242 LC (9kg, koszt ok. 1300 zł, 5 lat gwarancji producenta). Jak pochodzi dłużej to dobrze, jak coś będzie nie tak ... to będzie na gwarancji.

Wg informacji z skapiec.pl ta pralka jest już na rynku ok. 3 lat. Czy jacyś (nie)szczęśliwi posiadacze mogą podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania?

0
  • #6 30 Kwi 2014 17:21
    Isabella30
    Poziom 2  

amfi12 napisał:
    Witam!

Proszę o poradę jaką pralkę 9-12kg kupić?

Parę dodatkowych informacji:
    - pranie przeważnie codziennie, czasem nawet 2 razy dziennie
    - potrzebna duża pojemność, żeby dobrze wyprać kołdrę, narzutę na kanapę
    - bajery niekonieczne (ale pewnie trudno ich uniknąć)
    - koszt do 4000zl (te pojemności chyba kosztują od 2 kPLN w górę?)
    - z tego co wyczytałem to 10-22 lata trwałości silnika to fajna rzecz, ale niewiele daje jak padają niewymienialne łożyska (dlatego wskazane pralki z możliwością wymiany łożysk, rozbieranym zbiornikiem) lub droga elektronika (drobne awarie elektroniki akceptowalne jeśli reszta jest niezawodna - np. coś widziałem o przekaźnikach w LG?)
    - wskazany zbiornik ze stali nierdzewnej (ponoć już rzadkość?)

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje. Przy propozycjach proszę o informacje nt. materiału z jakiego wykonany jest zbiornik, wymienialności łożysk, awaryjności elektroniki (szczególnie tych droższych elementów), innych istotnych wg Was mankamentów/zalet.

Pozdrawiam
    Maciek

Jeszcze niedawno też miałam podobny problem, bo prowadzę niewielką agroturystykę więc piorę na okrągło. Mogę polecić pralkę firmy AEG http://www.agd-market.pl/aeg-l-98699fl2-p7634a1.html
    Dla mnie poza pojemnością ważna była klasa energetyczna bo jak wspomniałam pralka działa kilka razy dziennie.

0
  • #7 12 Maj 2014 22:36
    barba31
    Poziom 12  

Za taką kwotę to z tego co widzę możesz kupić 12kg Samsung WW12H8400EW, 12 kg parową LG F1495BDS. Sprzętu Samsunga nie mam więc ciężko mi ocenić, mam natomiast pralkę LG od paru m-cy i jak na razie spisuje się nieźle. Jakościowo według mnie dobrze wykonana. Z tego co się rozglądałam to sporo jest pralek 9-11 kg i to za dużo mniejszą kwotę (do 2 tys.zł).

0