Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie reagująca karta graficzna Rodeon HD7350 1GB 2x DV-I

ProMatheoWP 26 Apr 2014 21:46 2235 24
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Witam.
    Dziś kupiłem kartę graficzną: Rodeon HD7350 1GB 2x DV-I lecz po włożeniu do kompa (przy starcie komputer piszczy kilka razy), a potem chodzi normalnie ale obrazu nie wyświetla.
    Nie wiem dlaczego bo u kolegi wyświetla obraz.
    Specyfikacja mojego kompa:
    płyta główna: w programie cpu-z Chipset: i945P/PL/G/GZ , Southbridge: 82801GB (ICH7/R),
    procek: Pentium 4 3.00GHz,
    ram: DDR 4GB,
    zasilacz 310W Liteon.
    Dodam, że na płycie głównej pisze ThinkCentre i obudowa też jest z thinkcentre.
    Proszę o pomoc. :)
    ProMatheoWP
    Level 10  
    A jak to się robi sory nie znam się na tym :(
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Podczas wyjmowania bateri cały plastik pękł a metalek który sie trzymał cały plastyk odłamał sie od płyty głównej da sie coś z tym zrobić np przylutować czy płyta główna do kosza?
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Ja to teraz spróbuje przylutować. Ja nie wiem czy ta karta graficzna jest kompatybilna z moją płytą główną możesz to sprawdzić?
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Karta graficzna:
    Rodeon HD7350 1GB DDR3 Dual DVI
    PN 299-2E127-130FS. A131200068778
    Made in China. RoHS

FUJITSU
    FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS
    AMD RADEON HD7350 1GB
    S26361-D2525-V736 GS2
    10601567847

E127-11(M5)

Płyta główna
    LBL PN 39MO673
    FRU PN 29R9727

0843-013460-20
    MAC: 0010C6B6C2A0

11S41D2324ZVJ0J363B10N
    Made in China 603
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    http://downloadmirror.intel.com/15174/eng/D945GNT_D945GTP_ProductGuide03_English.pdf

http://www.amazon.co.uk/Fujitsu-Radeon-HD7350-Graphics-Height/dp/B007IA5LHC

Może być kłopot, bo MoBo obsługuje PCI_E v1.0 x16, a karta graficzna ma obsługę PCI_E v2.1 x16. Ale ma tak mały pobór prądu, że jeśli tylko BIOS poprawnie ją rozpozna, to powinna działać.
    BIOS masz zaktualizowany do najnowszego?

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult...ductProduct=Intel%C2%AE+Desktop+Board+D945GTP

Okaże się po naprawie gniazda baterii, choć wg mnie, bez baterii płyta być może wstanie, tylko ustawienia BIOSu nie będą podtrzymane.;)
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Czyli mogę śmigać bez tej bateri biosu ?

Dodano po 23 [sekundy]:

Bios mam w języku niemieckim
    michal7778
    Level 29  
    Na dłuższą metę raczej nie, bo będziesz tracił ustawienia zegara no i samego BIOS-u. Do testów, o ile płyta się uruchomi (bo nie każda chce), jak najbardziej możesz nie mieć baterii.
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Czyli jest teraz tak że albo karta zadziała arbo nie i musze baterie biosu zamontować , jak to zrobie to podam jaką mam wersje biosu i mam nadzieje że ktoś mi da linka do najnowszej wersji :).

Dodano po 3 [minuty]:

A tak zapytam ile na tym złomie z rodeonem wyciągnę fps'ów w grze league of legends ?
    wariato
    Level 43  
    ProMatheoWP wrote:

A tak zapytam ile na tym złomie z rodeonem wyciągnę fps'ów w grze league of legends ?

Z 25 klatek na najniższych detalach. Poza tym wątpię aby ta grafika ruszyła na tak archaicznej płycie ze starym chipsetem i wersją PCI-E, wymagane jest co najmniej 2.0 a tam masz 1.0.
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Po zrobieniu bateri biosu i włożeniu karty graficzną dzieje się to samo czyli komputer kilka razy piszczy i nie ma obrazu a dalej pracuje
    swiercm
    wariato wrote:
    Poza tym wątpię aby ta grafika ruszyła na tak archaicznej płycie ze starym chipsetem i wersją PCI-E, wymagane jest co najmniej 2.0 a tam masz 1.0.

swiercm wrote:
    Może być kłopot, bo MoBo obsługuje PCI_E v1.0 x16, a karta graficzna ma obsługę PCI_E v2.1 x16.

2 głosy już za tym, że to może nie działać, niestety.

Ale. Nie masz czego żałować, bo ta karta do nawet średnich się nie zalicza. 9600GT o wiele lepiej z LOLem sobie poradzi, a podejrzewam, że stareńki 8600GT także, a one na Twoim MoBo będą działać, o ile będą sprawne.:)
    wariato
    Level 43  
    ProMatheoWP wrote:
    Po zrobieniu bateri biosu i włożeniu karty graficzną dzieje się to samo czyli komputer kilka razy piszczy i nie ma obrazu a dalej pracuje

To tylko potwierdza że ten PC nie ruszy z tą kartą. Zmień ją na coś starszego np wspomniana 9600GT.
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Czyli nic nie da aktualizacja biosu itd bo za karte dałem 100zł a już kasy nie odzyska , a wejdzie mi gf 8600 gt ?
    swiercm
    ProMatheoWP wrote:
    a wejdzie mi gf 8600 gt ?

Tak.

ProMatheoWP wrote:
    bo za karte dałem 100zł a już kasy nie odzyska

To ją odsprzedaj dalej.;)

Najlepiej 9600GT kup. Dużo lepsza od 8600GT, ale LiteON już może mieć problem z zasileniem tego zestawu. Przy 8600GT powinien dać spokojnie radę.
    ProMatheoWP
    Level 10  
    Bo moge się z kumplem wymienić za hf 8600 gt lub jak ktoś by kupił to sprzedam
    ProMatheoWP
    Level 10  
    A z lolem da sobię rade z gf 8600gt?
    ProMatheoWP
    Level 10  
    A może jednak rodeon hd7350 zadziała jak wgram najnowszy bios , może mi ktoś podać link do aktualizacji

Dodano po 10 [minuty]:

A wracając do lola to bym chciał grać w rozdzielczość 1200 1024
    swiercm
    ProMatheoWP wrote:
    A może jednak rodeon hd7350 zadziała jak wgram najnowszy bios , może mi ktoś podać link do aktualizacji

Ale gra nie warta świeczki. To bardzo słaba, mało wydajna karta. Nie patrz na "cyferki", tylko na jej możliwości. BIOS możesz wgrać najnowszy - nie zaszkodzi.

ProMatheoWP wrote:
    może mi ktoś podać link do aktualizacji

Przecież podałem.
    swiercm wrote:

ProMatheoWP wrote:
    A wracając do lola to bym chciał grać w rozdzielczość 1200 1024

1280x1024.;)
    8600GT powinna dać radę, ale nie wiem, jak będzie ogólne działanie na tym Twoim CPU.