Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyeliminować zakłócenia odbioru TV?

12 Kwi 2005 00:17 1931 8
  • Poziom 14  
    Witam proszę o porady jak eliminować zakłócenia od CB na tv,albo minimalizować.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 38  
    Obie anteny powinny być zbliżone do ideału! Broń boże żeby aTV była siatkowa (o wzmacniaczu nie wspomnę). ACB powinna mieć jak najmniejszy SWR i oba maszty porządnie uziemione. Mało informacji podałeś to ja też niewielę mogę napisać
  • Poziom 14  
    witam już podaję więcej info,anteny odbiorcze -kierunkowe podłączone do wzmacniacza,niestety nie uziemione,antena CB 5/8 uziemiona SWR jest najmniejszy(jest zestrojona)odległośc od anten ok 20m,chcę zastosować filtry przy nadajniku jak i przy TV więc proszę o poradę,może ktoś ma sprawdzone w praktyce takie filtry.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 38  
    Ze wzmacniaczem jest prawie niemożliwe usunięcie tych zakłóceń.
  • Poziom 14  
    witam wzmacniacz przy antenach jest pasmowy(zwrotnica+wzmacniacze pasmowe),jest mi potrzebny bo jednocześnie ma wyjścia na 4 TV,jest stosunkowo dobry,zrobiłem próby bez wzmacniacza na jednym Tv i też były zakłócenia,więc proszę o schemat jakiegoś filtru.
  • Poziom 10  
    Ważne jest jeszcze z jaką moca nadaje CB.
  • Poziom 14  
    witam,moc z CB ok 20W z gołego radiotelefonu bez żadnego dopału.

Dodano po 1 [minuty]:

20 W SSB oczywiście
  • Poziom 38  
    SSB nazywane było "karabinami maszynowymi" z uwagi na emitowane zakłócenia. Jeśli chcesz minimalizować to tylko odsunąć (na kilkaset metrów anteny od siebie albo przejść na emisję FM!
  • Poziom 14  
    Preskaler napisał:
    SSB nazywane było "karabinami maszynowymi" z uwagi na emitowane zakłócenia. Jeśli chcesz minimalizować to tylko odsunąć (na kilkaset metrów anteny od siebie .

bez sensu a co robią krótkofalowcy pracując emisją SSB na 28 Mhz(i innych częstotliwościach) mocą znacznie większą,wyjeżdżają w odludne miejsce?