Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża ? A może jednak kolumny ?

ZloCzynca 26 Kwi 2014 23:29 927 6
  • #1 26 Kwi 2014 23:29
    ZloCzynca
    Poziom 5  

Witam, zacznę od tego że kupiłem ponad rok temu wzmacniacz Nad 3240 PE, miałem zamiar kupić do niego Altus 200, grało by to w pokoju 30m2, kolumn nie zakupiłem ponieważ miałem problem finansowy lecz teraz chciałem wrócić do tematu i w końcu coś kupić. Przemyślałem to trochę i chciałbym się od Was dowiedzieć czy Altus 200 byłyby dobrym wyborem iż mieszkam w kamienicy... uwielbiam bas łupiący w serduchu i drżącą podłogę od niego, lecz czy ich moc nie marnowała by się u mnie ? Raczej nie mógłbym często głośno słuchać, ale na pewno jakiś dubstep chciałbym podkręcić żeby cała kamienica słyszała.. ostatnio słucham głównie rapu, lecz uwielbiam także bas więc dubstep, hardstyle itp . Co do kwoty jaką dysponuję.. więc mam wzmacniacz który kupiłem bodajże za 550zł, aktualnie na allegro po 600 stoją więc zawsze mógłbym spróbować komuś odsprzedać, kable miałem zamiar kupić za 400 zł i kolumny 1000 zł więc wychodzi na to że mamy do dyspozycji 2000 zł . Co doradzicie, może propozycja jakiejś wieży która ma tego kopa z basem i potrafi narobić dużo hałasu, czy kupić Altuski 200 ?

0 6
  • #2 27 Kwi 2014 11:23
    k52
    Poziom 32  

Dokupując do NAD kolumny altus 200 to jakbyś do niezłego garnituru założył kolorowe klapki z bazaru. To co oferuje nad, altus zniszczy, choć oczywiście dla ciebie bėdzie ok.
    Inna sprawa kolumny nie mają mocy , tylko wytrzymałość na nią, a moc to ma wzacniacz. Jeśli planowałeś do altusów kupić kable za 400 zł to raczej nie tėdy droga, do nich wystarczæ takie za 5/10 zł za metr.
    Aha i jak podłoga drży to nie kwestia dużego basu tylko często złego ustawienia, inna sprawa czy bas altusõw to raczej ilość, a nie jakość.
    To jak głośno gra sprzęt zależy od mocy wzmacniacza i efektywności kolumn-dB , a nie znaczka na kolumnach np.200W.
    Kolumny 100W 90dB, zagrają prawie 2 razy głośnej niż np. 200W 86dB. Oczywiście to tylko prametr głośności nic nie mõwi o brzmieniu, tego cyferki ne określą, ewentualnie wykres charakterystyki pasma.

0
  • #3 27 Kwi 2014 12:01
    ZloCzynca
    Poziom 5  

Dzięki za poduczenie ;), ale nie znam się kompletnie na niczym w tych kwestiach, więc jakbyś mógł/moglibyście mi doradzić co zrobić.. wybrać inne kolumny ? Zmienić wzmacniacz i Altusy 200 brać, skreślić od razu myśl z wieżą i skupić się na kolumnach??. Ahh i jakbym wybrał kolumny to wzmacniacz byłby podpięty pod laptopa jackiem, będę miał także zamiar dokupić kartę dźwiękową do laptopa ponieważ brak kasy na jakieś odtwarzacze czy segmenty.. nawet nie mam pojęcia jak to się nazywa:)

0
  • #4 27 Kwi 2014 22:26
    k52
    Poziom 32  

Zwyczajnie masz za dobry wzmacniacz na te kolumny... jest dość wyrafinowany w dźwięku, do subtelniejszej muzyki, ale lepiej taki niż kiepski. Skoro jest w dobrym stanie po co zmieniać, możesz trafić szrot? Altusy 200 dadzą radę, tym bardziej że i tak coś tam skorygujesz w progrmie do muzyki w pcie.
    Jeśli masz trochę płyt cd, to używny odtwazacz cd taki za150-250 zł zagra 5 razy lepiej niz lptop z kartą dźwiękową, a wyłączasz jednym palcem, bez wylogowywana jak w pc:-)

0
  • #5 27 Kwi 2014 23:26
    ZloCzynca
    Poziom 5  

Jest w dobrym stanie ; )
    Jeżeli za dobry wzmacniacz, to może chodzą ci po głowie jakieś lepsze kolumny, czekam na propozycje, nie jestem pewny na 100% że chce Altysy moze doradzicie mi inne które się lepiej spiszą.
    Czytałem że Altusy nadają się tylko do mocnego łubu dubu i niczego więcej oczekiwać nie można i to mi się spodobało bo często słucham takiej muzyki . Lecz także rap.. a tam nie jest bas na 1 planie . Jakby ktoś chciał zaproponować inne kolumny co do moich wymagań muzycznych to kwota 1400 zł ale muszą być w to wliczone kable i grały by pod wzmakiem NAD 3240 PE . Oo skoro miałoby dużo lepiej zagrać za niewielką kwotę to mógłbym dokupić za jakiś czas odtwarzacz : ), mówiąc o płytach masz na myśli oryginalne ze sklepu? Czy takie płyty kupione w sklepie i zgrane na nie utwory też by były okej? Może i głupie i oczywiste pytania ale doprawdy brak mi wiedzy w tych rzeczach :)

0
  • #6 29 Kwi 2014 20:13
    k52
    Poziom 32  

Przegrane cd też, odtwarzacz cd to wygoda, pc ma dużo zniekształceń i duuuźo gorszą jakość. Zamiast bawić się jak niektõrzy w karty dźwiękowe, dacki, lepiej kupić za 200 -300 zł używane cd. W tych klimatach altusy dadzą radę 200 są lepsze niż stare 110. 75.

0
  • #7 30 Kwi 2014 09:31
    ZloCzynca
    Poziom 5  

A mógłbyś się coś wypowiedzieć na temat Dali 450 ? Zgrałyby się z Nad'em ?

0