Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łada niva utrata ładowania po podłączeniu akumulatora

27 Kwi 2014 11:49 1737 3
  • Poziom 2  
    Witam problem z ładowaniem w mojej nivie polega na dziwnej sytuacji. otóż nie miałem wzbudzenia alternatora wymieniłem kontrolke ładowania i niby ładowanie jest kontrolka gaśnie po odpaleniu silnika a po odłączeniu akumulatora silnik nie gaśnie. podłączyłem miernik pokazuje 14,4v a jak tylko podłacze klemy do akumulatora ładowanie spada do 12v jak zgasze silnik to wzrasta 12,4. Czyli jak odpalę silnik coś rozładowuje akumulator zadne inne odbiorniki nie są właczone, jak odłącze akumulator podczas pracy silnika silnik nie gaśnie tylko czasami wzrastają obroty silnika, podłaczyłem nową masę nie ma rużnicy.
    POMOCY!
  • Poziom 20  
    A akumulator sprawny, naładowany?
  • Poziom 37  
    hapbud napisał:
    a po odłączeniu akumulatora silnik nie gaśnie. podłączyłem miernik pokazuje 14,4v a jak tylko podłacze klemy do akumulatora ładowanie spada do 12v!

A wiesz czym grozi odłączenie akumulatora podczas pracy silnika? Sprawdzasz wytrzymałość elementów elektrycznych w samochodzie? Zmień miernik bo cię oszukuje i doprowadź instalację do ładu.
  • Poziom 2  
    tak naładowany nowy sprawny akumulator

Dodano po 9 [minuty]:

pioart napisał:
    hapbud napisał:
    a po odłączeniu akumulatora silnik nie gaśnie. podłączyłem miernik pokazuje 14,4v a jak tylko podłacze klemy do akumulatora ładowanie spada do 12v!

A wiesz czym grozi odłączenie akumulatora podczas pracy silnika? Sprawdzasz wytrzymałość elementów elektrycznych w samochodzie? Zmień miernik bo cię oszukuje i doprowadź instalację do ładu.

miernik jest sprawny, w kilku autach odłączałem akumulator w trudnych sytuacjach np zimą w żadnym nigdy nic sie nie stało nawet było gazowane, tylko kiedys w żuku jak zaczynałem majsterkowanie to po odłączeniu akumulatora popaliły sie zarówki pozycji i mijania bo był uszkodzony regulator. To prosiL bym o pouczenie w tej kwestii dokładnie co może sie stać gdy podczas jazdy odłączy sie nam akumulator.