Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LM2678 - LM2678 Równoległe łączenie

27 Kwi 2014 13:32 1650 7
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 27  
    Nie można. To są przetwornice Voltage Mode, sprzężenia zwrotne są ustalone wewnątrz układów (zarówno dzielniki jak i napięcia referencyjne), więc przy nieuniknionych drobnych rozrzutach prądy nie "podzieliłyby się", prędzej byłoby tak, że jeden układ by pracował a drugi nie. Ponadto układy pracujące każdy ze swoją częstotliwością zakłócałyby się nawzajem, a możliwości synchronizacji oscylatorów nie ma. LM2678 to typowy układ do pracy samodzielnej.
    Lepiej znajdź układ, który samodzielnie pociągnie 10A albo umożliwia sterowanie zewnętrznym MOSFET-em, ewentualnie zaprojektuj całą przetwornicę na bazie jakiegoś uniwersalnego kontrolera w rodzaju TL494, SG3524 czy nawet MC34063.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    burrakasistema napisał:
    Dorzucę do listy uc3842.

Proponowany układ jest świetny , lecz nie mam doświadczenia w budowie zasilaczy na tego typu układach sterowania PWM.
    Układ podsunął mi pomysł na budowę zasilacza SMPS zasilanego z 230V .(Odpada koszt transformatora obniżającego zasilanie na potrzeby stabilizatorów ).
    Ogólne założenia zasilacza to 2 napięcia wyjściowe 16V/15A .

W google znalazłem kit avt AVT-334 , lecz moc jest za mała .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Szukałem sporo w google ,co do schematów (tl494 czy układy IRL) ale nie mam ani oscyloskopu ani miernika indukcyjności (ale zastanawiam się nad stworzeniem na własne potrzeby takich urządzeń) ,zaprojektowanie PCB z prawidłowym prowadzeniem masy to dla mnie nie problem . Zasilacz o którym mowa ma służyć do zasilania oświetlenia led w całym domu , więc bardzo mi zależy na zintegrowaniu go na jednym PCB
  • Poziom 27  
    rafikAVR - kombinujesz jak koń pod górę. Co to znaczy, że nie masz miernika indukcyjności a zależy Ci na zintegrowaniu zasilacza na jednym PCB? Czy MC34063 z tranzystorem, diodą, dławikiem i elektrolitami nie zmieszczą się na jednej płytce? Czy zastosowanie przetwornicy w formie gotowego układu scalonego cokolwiek zmienia jeśli chodzi o poszukiwanie lub obliczanie dławika, który i tak i tak będzie musiał mieć wymaganą indukcyjność oraz pracować do ponad 10A? Nie, Ty chcesz po prostu gotowy scalak, który Ci ułatwi życie. Może i ułatwi ale licz się z tym, że to będzie kosztowało, bo scalone przetwornice na więcej niż 5A to rzadkość. Dlatego właśnie proponowałem użycie normalnego taniego kontrolera sterującego zewnętrznym tranzystorem mocy.
    No ale jeśli koniecznie chcesz to właśnie przypomniałem sobie, że jest taki układ Step-Down do 10A, a mianowicie L4970A firmy ST Microelectronics. Do dostania w TME za 37.80 netto.