Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśma LED 230v - migotanie

cyb3rm4n 27 Kwi 2014 16:14 3999 4
  • #1 27 Kwi 2014 16:14
    cyb3rm4n
    Poziom 9  

Witam

Sprawa może dziwna, jednak problem jest jak najbardziej realny. Kupiłem taśmę LED 230v zimna - 6 metrów. Nie kupiłem jednak ( zapomnialem ) kupić "specjalnego przewodu do przyłączenia taśmy LED" . Przylutowałem na spokojnie kable to ów przewodów w taśmie, podłączyłem, no i super działa wszystko jednak diody migają. Pytanie jest proste czy ktoś może mi napisał co dokładnie znajduje się w tej specjalnym kablu ? Widziałem że jest specjalna wtyczka do ledów ( wciskana ) oraz na tym kablu jest "kostka" oraz wtyczka. Czym dokładnie jest ów kostka i czy to dzięki niej LED 230v nie będzie mrygać ?

Wiem że dla ludzi siedzących w temacie będzie to aż "rażąco" proste jednak nie jest to moja branża :)

Dzieki i pozdrawiam

0 4
  • #3 27 Kwi 2014 18:45
    2422304
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 30 Maj 2014 09:43
    olszan_2007
    Poziom 11  

Witam!
    Zapewne taśma ta nie posiada prostownika wbudowanego ( można to zweryfikować przeglądając taśmę). Co prawda taśma jest na 230V dla chyba (DC) napięcie zastałego. Adapter sieciowy zapewne zawiera prostownik jedno połówkowy z kondensatorem filtrującym tętnienie napięcia. Gdyby zastosowano prostownik gretza wtedy napięcie po wyprostowaniu wyniosło by ok 400V czy za dużo do zasilana taśmy LED.

0
  • #5 30 Sty 2018 16:02
    sergiozo
    Poziom 9  

Witam.
    Mialem kupione kilka metrów taśmy led 230v na ledach 5630, niestety po jakimś czasie taśma się uszkodziła, spaliły się rezystory, działało to na sprzedawanych do kompletu stabilizator ze. Podłączyłem więc taśmę która mi została po odcięcie z całości, ale bez tego stabilizatora nieprzyjemnie miga.
    Rozebrane stabilizator który też uległ uszkodzeniu, w środku siedzi tylko GBU8M, czyli mostek prostowniczy. Do swojej taśmy podłączyłem Mostek prostowniczy KBPC5010 50A 1000V za 3zł i migotanie całkowicie ustalo..

0