Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiatrak wibruje w karcie graficznej

27 Kwi 2014 17:09 2499 15
  • Poziom 7  
    Cześć pisałem na różnych forach ale póki co nawet nikt mi nie odpisał a co dopiero pomógł. Zakupiłem kartę graficzną sapphire hd7870 2gb GHz edition no i od początku mam problemy z wiatrakiem wentylatorem, tym przy złączach 4pin.... Gdy temperatura skacze w okolicy 70 stopni (czyli prawie zawsze gdy gram) a obroty wiatraków wentylatorów wskoczą na około 68% wiatrak wentylator hałasuje, wibrzy chodzi jak sieczkarnia i strasznie wkurza. Chciałem oddać na gwarę ale wyczytałem na angielskich forach, że to loteria i mogą zwrócić... Niezgodności produktu z opisem też nie mogę zgłosić bo producent nie podaje progu hałasu w decybelach wytwarzanego przez kartę. Sprawdzałem czy śrubki są dokręcone, robiłem podpórkę (byłby link ale nie mogę bo forum mi nie pozwala wstawić :/). Nic nie pomagało albo pomagało tylko na jakiś czas. Mógłby mi ktoś pomóc, powiedzieć co z tym fantem zrobić?? Zastanawiałem się nad zmianą chłodzenia ale po pierwsze boję się uwalić kartę, po drugie stracę gwarę, po trzecie nie wiem jakie chłodzenie kupić, żeby pasowało na 100%.

Wiatrak a wentylator to różnica. W sprzęcie komputerowym używane są wentylatory. [dt1]
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 25  
    Wrzuć fotki chłodzenia, albo przynajmniej podaj nazwę producenta karty graficznej.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    RockFever napisał:
    Chciałem oddać na gwarę ale wyczytałem na angielskich forach, że to loteria i mogą zwrócić...

Jeśli na gwarancji to innego wyjścia nie ma.
    RockFever napisał:
    wibrzy chodzi jak sieczkarnia i strasznie wkurza.

Sprawdzałeś, czy nie obciera o coś?
    Czy tylko jeden? Czy oba?
  • Poziom 7  
    Nic nie obciera i wibrzy tylko jeden, nie ten przy wyjściach do monitora tylko drugi, na gwarę nie chcę oddawac bo na 90% powiedzą, że wszystko jest ok i tylko poniosę niepotrzebne koszta...
  • Poziom 31  
    RockFever napisał:
    na gwarę nie chcę oddawac bo na 90% powiedzą,

Skąd ta pewność?
    Na gwarancję nie chcesz oddać. Wymienić chłodzenia nie chcesz, bo się boisz, że stracisz gwarancje, więc jak ci mamy pomóc?
    Jeśli wpada w drgania to prawdopodobnie ma problemy z łożyskiem. Nic sam nie wykombinujesz, żeby nie stracić gwarancji.
  • Poziom 43  
    Przyhamuj wentylatory do max 60% i nie będzie furczeć.
  • Poziom 7  
    Nie pewność a raczej przypuszczenia, trochę czytałem na forach wypociny ludzi, którzy mieli ten sam problem i wiele razy było tak, że odsyłano im kartę wmawiając, że zadnej usterki nie ma. Żebym ja to jeszcze mógł oddać na miejscu osobiście i pogadać ale niestety zamawiałem w sklepie internetowym techplanet. Co do wymiany chłodzenia to może bym się zdecydował ale nie wiem na jakie

wariato napisał:
    Przyhamuj wentylatory do max 60% i nie będzie furczeć.

No ok a co z temperaturami?! W stresie na takim bf4 przy obrotach chłodzenia na te 68-70% mam 75stopni maks
  • Poziom 43  
    Temperaturą sie nie przejmuj. Karty wytrzymują sporo, przy zablokowaniu na 60% będzie może z 5 stopni więcej.
  • Poziom 7  
    Tylko na 60% też czasami wibruje, z tego co wyczaiłem to jest zależność między temperaturami a obrotami wiatraków wentylatorów. Np na temperaturze około 70 stopni wibruje na 68% obrotów i okolicach. Za to na innej temperaturze wibruje na innych obrotach.... Porąbane to

Kiedyś zrobiłem takie coś i działało ze 3 miesiące a teraz już nie

https://www.youtube.com/watch?v=kP8Js8d8w6s
  • Poziom 43  
    To ustaw na 55% i sprawdź. Najlepiej oddaj na gwarancję i opisz problem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Napisałem do serwisu jeszcze raz zobaczę co mi odpiszą, choć nie uśmiecha mi się wysyłanie karty i czekanie aż łaskawie mi odeślą, mam złe doświadczenia z odsyłaniem na gwarancję stąd te uprzedzenia. Może kupię nową kartę a tą o ile mi naprawią sprzedam.

Rozważam jeszcze wymianę chłodzenia i być może małego overclockingu, jakie chłodzenie nadaje się do tej karty?
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Witam,

Możemy przyjąć taką kartę i warunkowo wysłać ją do producenta lecz nie mogę obiecać, że producent rozpatrzy pozytywnie reklamację przy uszkodzeniu mechanicznym. Okres reklamacyjny to z reguły 2 tygodnie.

Tak mi odpisali. Sam już nie wiem czy wysyłać z nadzieją, że rozpatrzą to pozytywnie czy wymienić samemu chłodzenie i cieszyć się niskimi temperaturami i podkręconymi zegarami
  • Poziom 22  
    Czemu by nie wysłać maila do supportu Sapphire? Opisz problem i grzecznie zapytaj co z tym fantem zrobić i czy gwarancja obejmuje takie wady. Dostaniesz pozytywną odpowiedz to wysyłaj na gwarancję, jeśli kopną Cię w tyłek to zmieniaj chłodzenie/kartę bądź męcz się dalej.