Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 1350 - regulacja marginesów - kody,developer

xawier 12 Kwi 2005 08:09 1560 14
  • #1 12 Kwi 2005 08:09
    xawier
    Poziom 29  

Witam, mam pytanie: jaka jest tolerancja marginesów w w/w kserokopiarce? Ile ma prawo nie odbić. Nie odbija ramki. Jaki kod? Odbija pięknie, nowy bęben itd. Po przeglądzie nie dawno...Nic więcej nie wiem, nie widziałem osobiście przypadku. Jutro udaję się do klienta. Napiszcie co wiecie w tej dziedzinie. Wszystkie sugestie - bardzo mile widziane...

Pozdrawiam

0 14
  • Pomocny post
    #2 12 Kwi 2005 19:28
    BoBa
    Specjalista - kserokopiarki

Pytanie zasadnicze o jakie marginesy pytasz,Kopiarka ta przy dobrym wyregulowaniu odbija przaktycznie 100/100.Regulacja jest kilku etapowa.mozna wyregulować :
    -rejestrację kod 53 w kodach 08
    -marginesy boczne to ustweinie jedynie połozenia kartki w kasecie z papierem
    Mogło sie zdażyć że ktos bawił sie tzw. "krawędzia wiodącą " odbitki ( wycina poczatek obrazu na odbitce) to z koleji jest kod 27 w kodach 08
    Inna mozliwośc gdy obraz jest skracany wtedy regulujemy położniem luser i obiektywu ale tak żeby nie stracic ostrości.
    Resztę znajdziesz TUTAJ

0
  • #3 12 Kwi 2005 23:37
    xawier
    Poziom 29  

Nie wiem jakie to marginesy, klient nie sprecyzował tego. Jutro jak zobaczę i nie dam sobie rady po Twojej BoBa podpowiedzi to dam znać.

0
  • #4 13 Kwi 2005 14:48
    xawier
    Poziom 29  

Podaję załącznik. Z marginesami raczej jest ok. To coś z nakładaniek toneru lub developer. Wałek magnetyczny jest bo bokach czysty(bez toneru). Co to może być?

0
  • #5 13 Kwi 2005 17:02
    BoBa

Brak developera, wymień na nowy !!!!!!. Jest poprostu jego zamało w wywoływaczce

0
  • #6 13 Kwi 2005 19:53
    xawier
    Poziom 29  

Dzięki, tak myślałem... Ciekawe bo zrobili z 40.000 i się kończy. Chyba poprzednim razem nie zrobiłem poprawnie inicjacji ... i to chyba się zemściło.

Pozdrawiam

0
  • #7 15 Kwi 2005 12:54
    xawier
    Poziom 29  

Jak wygląda wymiana startera? Robiłem to kilka razy, ale wolę zapytać. Czyszczę wywoływaczkę. Wsypuję developer. Zakładam wszystko. Oprócz toneru. Wciskam 0 i 5 po czym włączam maszynę - potem 0 i start. Wyłączam maszynę i wkładam toner. Włączam i kopiuję. Czy tak? A jakie ceny są oryginalnego developera i toneru? Jedna z hurtowni podała mi 69 netto developer i 190 netto toner - takie są ceny? Trochę dziwne... Wypowiedzcie się proszę na ten temat

Pozdrawiam

0
  • #8 15 Kwi 2005 17:24
    bezwiedzy
    Poziom 13  

wszystko o.k. tylko: 1. sprawdź szerokość szczeliny i ustaw ją zgodnie z dokumentacją.2 po włączeniu 0-5 i 0 czekaj aż klawisz Start zaświeci się na zielono po ok.3 min. Sprawdź folie na brzegach wywoływaczki jeżeli są dziurawe na styku z wałkiem magnetycznym wymień

0
  • #9 15 Kwi 2005 22:18
    xawier
    Poziom 29  

Gdzie te folie kupię? Jak z cenami toneru i developera, bo ja płaciłem inne sumy od tych , które podałem wyżej...

0
  • Pomocny post
    #10 15 Kwi 2005 22:32
    BoBa

Moje zdanie jest takie: foliami się zbytnio nie przejmuj, co do szczeliny to w SH napisano że 0,5 ma w szczeline NIE WCHODZIĆ ale ja ustawiam 0,4 lub 0,45. Uwaga nastepna, gdyby taki obraz jaki dałeś zależął od szczeliny to byłby na całej kopii a nie na jej obrzeżach. Dlatego proponuję jednak wymienic ten developer JEST GO POPROSTU ZA MAŁO!!!

0
  • #11 15 Kwi 2005 22:41
    xawier
    Poziom 29  

Masz rację BoBa. Jak poruszałem wywoływaczką to teraz wychodzi brak obrazu z jednej strony. Dokładniej to 1/3 strony. Dewelopera jest mało. Nie dochodzi do wałka magnetycznego w tych miejscach. A jak się kształtuje cena oryginalnego developera?

0
  • #12 16 Kwi 2005 10:19
    BoBa

W sieci TBM cena oryginalnego developera dla KLIENTA wynosi ok. 112 zł.Jest co cena netto

0
  • #13 17 Kwi 2005 16:25
    aras123
    Poziom 20  

w arbiko kupisz oryginalny developer za jakieś 85-90 zł , zależy jaki masz u nich rabat, toneru oryginalnego nie mają a alternatywnych nie polecam , zresztą możesz kupić za pięćdziesiąt pare zł w impeksie w gdańsku, developer pewnie też.
    co do szczeliny jest istotna, bo gdy jest za duża to wywali ci developer z wywoływaczki na zewnątrz i skończy sue takim własnie objawem, fabryka mówi że powinno być 0,45 i tyle jest ok, choć ja daje zazwyczaj 0,425.
    Sprawdź czy nie masz maszyny zasypanej developerem , bo przeciż nie wyparował , choć teoretycznie jest na 30 000 to te 50 czy 60 kawałków powinien spokojnie wytrzymać , możesz ewentualnie zamiast wymieniać cały developer troszke dosypać ale z umiarem.
    folie na wałku bym olał , nie ma to w tym modelu większego znaczenia
    acha , jeszcze jedno czy po zrobieniu inicjalizacji po tych trzech minutach gdy zapaliła się zielona lampka na starcie zapisałeś nowe ostawienia klawiszem start ?? jeśli nie to ci poprostu nie zapisało nowych danych
    i jeszcze po inicjalizacji zjedź jakieś 5% z pozomem tonera w kodze 90
    hmm chyba wszystko

powodzenia

0
  • #15 17 Kwi 2005 23:15
    aras123
    Poziom 20  

w pierwszym lepszym metalowym kupisz szczelinomierz
    regulacja jest banalna , zdejmujesz pokrywe z developerki (2 śr.)
    nad wałkiem magnetycznym masz aluminiową listwę na 2 śr. luzujesz śr. ustawiasz szczeline dokręcasz śr. sprawadzasz czy gra ewentualnie poprwiasz aż do skutku i zakładasz pokrywe.
    0,45 powinien wchodzić ale bardzo ciasno
    przy dociąganiu śr. uważaj żeby nie przesadzić bo wkręcasz je w aluminium i łatwo przekrecić
    a przy zakładaniu poktywy zwróć uwagę żeby folijki po bokach wałka magnetycznego weszły pomiędzy folie na pokrywie

0