Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka wieża do kwoty 1000zł?

Jarek9696 27 Apr 2014 19:36 4821 15
    Jarek9696
    Level 7  
    Witam
    Szukam wieży do 1000zł. Zależy mi na dobrym, bezawaryjnym sprzęcie. Co możecie z waszego doświadczenia powiedzieć o firmie Technics, warto coś od nich kupić? Wpadł mi w oko model Technics EH 750 - jak go oceniacie? Z jakiej firmy najlepiej kupować taki sprzęt?? Zależy mi także na jak najlepszej barwie dźwięku dlatego mini i mikrowieże odpadają. Mój pokoik jest raczej mały więc nie ma w nim miejsca na zestawy wzmacniacz + kolumny.
    Proszę o odpowiedzi i byłbym bardzo wdzięczny za konkretne polecane modele - linki do nich.
    Z góry dziękuję za odpowiedź..
    Pozdr
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Jarek9696 wrote:
    Jaka wieża do 100zł?
    Jarek9696 wrote:
    Szukam wieży do 1000zł.
    To do ilu w końcu?
    Jarek9696 wrote:
    Co możecie z waszego doświadczenia powiedzieć o firmie Technics, warto coś od nich kupić?
    Nie za te pieniądze.
    Sprzęt nowy czy używany?
    Co rozumiesz pod pojęciem wieża?
    bruns
    Level 30  
    Jarek9696 wrote:
    nie ma w nim miejsca na zestawy wzmacniacz + kolumny.

Więc co chcesz mieć "bumboxa" ?
    Jak wieża , to i wzmacniacz i kolumny muszą być .
    ironhide90
    Level 8  
    Proponuje Panasonic Ak -770 osobiscie mam model AK-750 od nowosci i byla tylko raz w naprawie po imprezie gry kolega bawil sie zbyt intensywnie programem Dj i poszalal z sopranami. Nowoczesny sprzet z przydatnymi funkcjami a co do jakosci dzwieku jak nie wychowales sie w rodzinie gdzie do sniadania slucha sie szopena a po obiedzie gra na pianinie i flecie to w zupelnosci powinien Ci wystarczyc ten sprzet.

Tu masz aukcje za 820 zł (http://allegro.pl/wieza-hifi-panasonic-sc-ak-770-jak-nowa-okazja-i4153805340.html) jak poszukasz moze znajdziesz taniej.
    Jarek9696
    Level 7  
    Rozmiarowo szukam coś właśnie takiego jak Technics EH 750 lub Panasonic Ak -770. Jestem otwarty na propozycje dotyczące sprzętu używanego jak i nowego..

Quote:
    Proponuje Panasonic Ak -770

Bardzo dziękuję za tą bardzo ciekawą propozycję. ;) Poczekam jeszcze chwilę na inne propozycje, byłbym bardzo wdzięczny za jakiś jeszcze komentarz dotyczący Panasonica Ak -770 ;)
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Ja bym Ci proponował Yamahę PianoCraft. Do małego pokoju jest całkiem niezła. Nie jest chińska plątanina światełek i pokręteł, a porządny, cyfrowy minisystem.
    Te dwie miniwieże które pokazałeś (tak, miniwieże, bo zestaw wieżowy to każdy klocek osobno: tuner, cd-player, wzmacniacz itp. w jednej szacie graficznej, ustawione jeden na drugim), nie są sprzętem z najwyższej półki. To plastikowe zabawki, o słabym brzmieniu. Ponad to są niesamowicie niewdzięczne w naprawie.
    Jarek9696
    Level 7  
    Quote:
    Ja bym Ci proponował Yamahę PianoCraft.

Bardzo dziękuję za następną ciekawą propozycję, jednakże przydało by się coś odrobinę tańszego.. 1000zł to jest już ta najwyższa granica której nie chciałbym przekraczać.. ;) Proszę o kolejne propozycje.
    bruns
    Level 30  
    Jarek a nie możesz sam wykazać się troszeczkę inicjatywą i zadać sobie odrobinę trudu i poszukać ? Skoro piszesz na elektrodzie to znaczy że dostęp do internetu masz .
    Bardzo proszę , dwadzieścia stron z wieżami do 1000 zł na portalu aukcyjnym , wybieraj !
    Jak już wybierzesz kilka , porównasz parametry i poczytasz opinie , to wtedy możesz zadać pytanie którą wybrać .
    Nie będziemy za Ciebie przekopywać cały net i wszystkie aukcje . A Ty ograniczysz sie jedynie do
    Jarek9696 wrote:
    Proszę o kolejne propozycje.
    Jarek9696
    Level 7  
    Quote:
    Są modele za 990zł, więc w czym problem?
    http://allegro.pl/wieza-yamaha-piano-craft-mcr332-mcr-332-koszalin-i4122751721.html
    MCR 332 posiada USB, możliwość komunikacji z urządzeniami z jabłkiem i wejście liniowe. Dodatkowo gra bardzo dobrze jak na minisystem.

Poszukałem trochę i znalazłem coś lepszego: Link

Jeśli ktoś wie coś konkretnie o tym modelu, lub ktoś go posiada prosiłbym o komentarze, powiem że szczerze zainteresowany jestem kupnem tej yamahy.. Jednakże chciałbym jeszcze usłyszeć jakieś opinie..
    kill8you
    Level 9  
    Mam ten sam problem, szukam mini wieży w podobnym zakresie cenowym, aż żal kolejny taki sam wątek zakładać...
    Dopóki nie pójdziesz i nie posłuchasz ulubionej muzyki na wieży to nie będziesz wiedział czy Ci przypadnie do gustu + mi się jeszcze musi najzwyczajniej podobać, a ten Technics wzbudza we mnie przeciwieństwo. Z kolei Pianocraft'y podobają mi się bardzo, ale nie słyszałem jeszcze.
    Z doświadczenia czytania podobnych tematów możesz napisać jak i jakiej muzyki słuchasz i jaki masz pokój. Ja Ci nie pomogę, ale komuś może ułatwisz pomóc sobie :)

W 'mało odkrywczym' PDFie wyczytałem, że może brakować jej basu, ale szczerze nie mam o tym pojęcia :D
    Link
    zylax4
    Level 16  
    Może ja zrecenzuję Panasonic SA-AK770 który aktualnie posiadam. Moim zdaniem mimo głośników średnio-niskotonowych 16cm brakuje czystego środka pasma. Mimo że wieża jest produkcji malezyjskiej bo taki znaczek widnieje na tyle ciężko jest być zadowolonym z dźwięku a szczególnie z dolnego pasma. Ewidentnie czuć straszny spadek efektywności od 50Hz w dół. Podpinałem subwoofer pod wzmacniacz z Technicsa i efekt był pozytywny bo zeszedł sporo niżej. Może jest to zrobione celowo aby przy niższych częstotliwościach nie doprowadzić do uderzania cewki w nabiegunnik bo subwoofer jest strojony w okolicach 50-60Hz. Wątpię aby można było to nazwać basem. To jest wycie! Szczerze powiedziawszy to jest żart i wysłałbym do piekła inżyniera który to zaprojektował. Przetworniki są oczywiście chińskie nieznanej firmy tj. SAMCO. Wszystko robione ''na sztukę''. Słyszałem wieże SONY 2.1 z serii MHC to różnica była taka jakby między niebem a ziemią bo MHC schodził z hukiem do 40Hz. Jestem również zdania że najlepiej przesłuchać coś 5 razy zanim się wyda na to swoje ciężko zarobione pieniądze. Z mojej strony to tyle.
    kill8you
    Level 9  
    Pokój ~10m2, muzyka rap (80%) + wszystko inne + filmy, sprzęt zawsze podłączony do PC aby nie mnożyć głośników.

Wybiorę się na odsłuchy od poniedziałku:
    - Pianocraft 640 i 330/332 i 550
    - Denon 38 i 39
    - Onkyo 545 i 555
    - TEAC TC-X350i / TEAC MC-DV600D
    - Pioneer X-HM31 / Pioneer X-HM51K
    Co jeszcze mogę dodać do swojej listy? A może coś skreślić?
    Najlepiej jakby była wieża ok 1000zł, a jak się mega spodoba to dołożę więcej. Nie chcę podchodzić cynicznie do tego, ale wątpię żebym usłyszał różnicę rzędu 600zł - która przekona mnie abym dopłacił.

Ewentualnie dokupić do 'golasa' dobre monitorki.

Skoro w PC nie będzie RCA to podłączę to przewodem minijack/RCA?
    Jarek9696
    Level 7  
    Jeszcze ostatnie pytanie:
    A mianowicie czy YAMAHA PIANO CRAFT E550 Link różni się czymś od YAMAHA PIANO CRAFT MCR-550 Link?

Z danych technicznych wygląda na to że są to kopie.. Jednak pytam dla pewności.. Jeśli się czymś różnią to czym?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Czymś pewnie się różnią, ale czym to będzie wiedział pewnie tylko producent.