Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer - nie chce się uruchomić

Kubosik 27 Kwi 2014 21:58 1014 17
  • #1 27 Kwi 2014 21:58
    Kubosik
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z moim komputerem. Nie chce mi sie on do końca uruchomić. Opisze dokładnie problem: włączam komputer, pokazuje sie obrazek z płyty glownej. Kiedy zniknie, monitor przechodzi w tryb czuwania, wentylator od karty graficznej wkręca się na najwyższe obroty i nic nie mogę zrobić. Czasami pokazuje sie ladowanie biosu, lecz kiedy pojawi sie ładowanie systemu znowu ekran gaśnie. Nie mogę wejsc w tryb awaryjny, nie moge naprawić systemu ( Win 7 ). Po prostu w pewnym momęcie komputer sie "zawiesi" i tyle. Czasami próbuje się zrestartować lecz i tak jest czarny ekran, a wentylatory wariują.
    Specyfikacja komputera:
    Proc AMD Athlon X2 4200+
    Ram 4gb Kingston (2x 512 + 2 gb)
    Karta graf. Zotac Geforce 9500GT lekkie OC + ulepszone przeze mnie chłodzenie
    Zasilacz Tracer 400W ( tak, wiem bubel, ale to raczej nie jego wina, testowany na innym kompie, sluzy mi juz 4 lata )
    Dysk Seagate 160 gb
    Próbowalem włączać na minimum: proc, graf, zasilacz. Sprawdzałem po kolei kości ram. Zauważyłem, że przy starcie, mignie raz zielona dioda od wejscia do kabla od internetu ( w plycie głównej ), wtedy też słysze jedno "beep". Nie wiem nawet skąd, do mojej płyty nie jest podłączony żaden głośniczek itp. Wyłączałem tez listwe na chwile, zeby kondensatory sie rozładowały, dalej nic. Próbuje coś z tym zrobić, lecz nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł co może się dziać?

0 17
  • #2 27 Kwi 2014 22:00
    Whiskasiak
    Poziom 2  

Bios resetowałeś?
    Rozładuj łapki np o kaloryfer, odłącz komputer od prądu, wyjmij bateryjkę z płyty głównej na 30 minut, potem włóż i zdaj relację.

0
  • #3 27 Kwi 2014 22:03
    Dacomos
    Poziom 33  

Buzer jest na mobo, to że psu działa na innej platformie nie świadczy o jakości zasilacza może ma mniejsze tdp - kup najtańszy zasilacz 350-400W fortron modecom MC, Delta.
    Dodatkowo smart hdd.

0
  • #4 27 Kwi 2014 22:04
    Kubosik
    Poziom 7  

Wszystko to robiłem, bios resetowałem na wszystkie możliwe sposoby. Wiem ze bateria jest już słaba, jutro kupię nową, lecz nie sądzę zeby był to główny powód, komputer dziala nawet bez niej. Komputer bez prądu był ok. godzine (wypiąlem wtyczke od listwy)
    * Narazie nie mam pieniędzy na nowy, ewentualnie jutro pożycze od kolegi i sprawdze.

0
  • #5 27 Kwi 2014 22:08
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Kubosik napisał:
    Zasilacz Tracer 400W

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Kubosik napisał:
    Karta graf. Zotac Geforce 9500GT lekkie OC + ulepszone przeze mnie chłodzenie

Czy oby nie została przetaktowana?.
    Sprawdzone zachowanie karty na innym zestawie?.

0
  • #6 27 Kwi 2014 22:11
    Whiskasiak
    Poziom 2  

Po jakiej wykonanej czynności zaczął tak działać? po OC karty? czy poprostu sam z siebie? jak sam z siebie to stawiałbym na zasilacz.

0
  • #7 27 Kwi 2014 22:13
    Kubosik
    Poziom 7  

Podrecona karta chodzi juz.. 2 tyg. Nic sie z nia nie dzialo, zadnych artefaktow, jedynie dodalem 1 wentylator bo w stresie sie troche grzala.
    Dokladnie bylo to tak: moj brat gral w gre. Jedna blacha od obudowy byla zdjeta, wiec chcialem ja zalozyc. Kiedy zetknalem pokrywe z obudowa, na monitorze pojawil sie niebieski ekran ( jasny niebieski, nie zaden bluescreen) . Wtedy wylaczylem komputer. Pomyslalem, ze juz po karcie, ale kiedy po chwili go wlaczylem, zaczelo sie to co mam do tej pory.

0
  • #8 27 Kwi 2014 22:15
    RADU23

RADU23 napisał:
    Sprawdzone zachowanie karty na innym zestawie?.

0
  • #9 27 Kwi 2014 22:18
    Kubosik
    Poziom 7  

Sprawdzić będę ją mógł jutro. Lecz też bym ją wykluczył, obraz pojawia się normalnie, do czasu kiedy monitor nie przejdzie w tryb czuwania.

0
  • #10 27 Kwi 2014 22:21
    Dacomos
    Poziom 33  

Kubosik napisał:
    Sprawdzić będę ja mogl jutro. Lecz tez bym ja wykluczyl, obraz pojawia sie normalnie, do czasu kiedy monitor nie przejdzie w tryb czuwania.

To ma być uzasadnienie sprawności grafiki? poza tym wymiana psu.

0
  • #11 27 Kwi 2014 22:26
    Kubosik
    Poziom 7  

Tak jak pisałem, kartę sprawdzę, zasilacz zmienię jutro. A, zapomniałem o jednym. Raz udało mi się włączyć naprawę systemu, pojawiło się to okno które szuka problemu, ale i tak w końcu się zawiesił. Tak jakby "coś" go wyłączało. Ale przed problemem nie miałem dostępu do internetu, a wczoraj komp chodził normalnie.

0
  • #12 27 Kwi 2014 22:28
    karolark
    Poziom 40  

Jak się uruchomi to daj smart dysku z HD Tune.

0
  • #13 27 Kwi 2014 22:31
    Kubosik
    Poziom 7  

Najbardziej niepokoi mnie to pikanie (wcześniej go nie było) i mrugnięcie diody. Pożyczę też płytę Hirens Boot i zobaczę czy będzie normalnie chodziło.

0
  • #14 27 Kwi 2014 22:35
    karolark
    Poziom 40  

Pojedyńczy beep świadczy o pozytywnym przejściu post - więc to raczej dpobry objaw :-)

0
  • #15 27 Kwi 2014 22:44
    Kubosik
    Poziom 7  

No tak tylko ze... dopiero dzis bios dal sygnal ze wszystko ok? Troche to chyba dziwne. Tak jak pisalem, pojawia sie on rownoczesnie z mignieciem zielonej diody na wejsciu do kabla od neta. Ale z plyta glowna chyba wszystko w porzadku, kondensatory wygladaja normalnie.

0
  • #16 27 Kwi 2014 22:47
    RADU23

Kubosik napisał:
    Sprawdzić będę ja mogl jutro. Lecz tez bym ja wykluczyl,

Nikt nie będzie wróżył z fusów.
    Będą potwierdzone fakty, to będziemy mieli punkt zaczepiania i będzie można udzielać dalszych porad w celu zdiagnozowania problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

Kubosik napisał:
    Tak jak pisalem, pojawia sie on rownoczesnie z mignieciem zielonej diody na wejsciu do kabla od neta.

Coś ty się tak uczepił tej zielonej diody od karty sieciowej.
    Jeśli sądzisz iż ma ona coś wspólnego to wypnij kabel z karty sieciowej i włącz komputer. Teraz nie będzie świecić zielona dioda a zapewne nic się nie zmieni w jego starcie.

0
  • #17 28 Kwi 2014 06:58
    Kubosik
    Poziom 7  

No wlasnie nie. Z kablem czy bez, dioda i tak mignie. Czytalem na forum, ze koles mial odzielna karte sieciowa, w ktorej tez tak migalo, a komputer nie mogl sie wlaczyc. Wyjal karte i wszystko dzialalo.

0
  • #18 28 Kwi 2014 08:09
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Sprawdź kartę graficzną w innym komputerze, odczytaj SMART dysku, zaopatrz się w prawdziwy zasilacz i wymień baterię bios. Po tych operacjach zgłoś temat do odblokowania.
    Na chwilę obecną temat zamykam.

0