Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiele urządzeń i zbyt mało gniazd w telewizorze

marivald 28 Kwi 2014 00:20 1374 9
  • #1 28 Kwi 2014 00:20
    marivald
    Poziom 7  

Problem stary i pojawiający się tu na forum, niestety nie znalazłem tematu, który odpowiedziałby dokładnie na moje pytanie.

Otóż: mam telewizor z jednym wejściem DVI, kompletem cinch i dwoma wejściami scart.

Podłączony do niego mam STB. Problem w tym, że ma on tylko wyjście HDMI, używam więc kabla HDMI-DVI oraz cinch do dźwięku.

Chciałbym kupić odtwarzacz Blue-ray, ale nie wiem jak to najefektywniej podłączyć do telewizora. Chciałbym, by, przyszłościowo, odtwarzacz miał wyjście HDMI, nie będę specjalnie szukał takiego z DVI, to chyba nie ma sensu.

Potrzebuję więc rozdzielić wejście dźwięku oraz, być może, DVI, jeżeli odtwarzacz nie będzie posiadał kompozytowego wyjścia (na ile są one popularne w tego typu sprzętach?).

Czy istnieją jakieś gotowce dla takiego scenariusza? Jak to ugryźć, żeby nie zbankrutować?

0 9
  • #2 28 Kwi 2014 07:12
    mipix
    Poziom 29  

Istnieją przełączniki sygnału HDMI. Wpisz w Google "przełącznik HDMI audio". Taką samą robotę zrobi amplituner kina domowego np DENON AVR-1509 albo inny ze złączami HDMI.

0
  • #3 28 Kwi 2014 07:45
    marivald
    Poziom 7  

Tego typu przełączniki, z tego co widzę, nie zajmują się dźwiękiem innym niż HDMI, a mi właśnie chodzi o jednoczesne rozwiązanie dwóch problemów - audio i wideo. Rozumiem, że można zastosować 1 przełącznik do wideo, 1 do audio, ale to dość niewygodne rozwiązanie na codzień.

Nie ukrywam, że opcja amplitunera za 500PLN i więcej zupełnie mnie nie satysfakcjonuje ;-)

-1
  • #4 28 Kwi 2014 10:01
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Jedynie amplitunery mają opcję HDMI-OUT oraz HDMI-IN np. 6 takich gniazd.
    Połączenie BD z TV kompletnie nie ma sensu.

0
  • #5 28 Kwi 2014 10:46
    grubs
    Poziom 32  

Rozumiem że nie chcesz przepinać kabli audio i DVI telewizora za każdym razem gdy będziesz chciał używać BD lub STB?
    Nie wynika to jasno z Twojego opisu dlatego dopytuję.

0
  • #6 28 Kwi 2014 20:31
    marivald
    Poziom 7  

@grubs dokładnie o to mi chodzi.

Żeby rozszerzyć opis - mam stary telewizor i nie mam na czym odtwarzać płyt. DVD kupować nie będę, bo bez sensu. Nie mam też systemu nagłośnienia, chcę więc to tymczasowo razem sklecić, żeby dało się używać bez przepinania wszystkiego.

Najbardziej pasowałby mi zestaw: przełącznik DVI oraz przełącznik dźwięku po cinchach, oba na pstryczek bez pilotów. Tylko nie wiem, czy da się to dostać bez popadania w długi.

0
  • #7 28 Kwi 2014 20:47
    grubs
    Poziom 32  

A do jakiej kwoty Cię interesuje rozwiązanie.
    Szczerze mówiąc o ile z przełącznikiem na chinche nie ma problemu o tyle przełącznik HDMI nie będzie tani.

0
  • #8 28 Kwi 2014 20:53
    marivald
    Poziom 7  

Chcę minimalizować koszty. Patrząc na switche DVI widzę ceny bliżej 4 stów, co mnie absolutnie nie urządza (jedno urządzenie mam za 150 - ale pewnie niedostępne ;-))

Z drugiej strony widzę przełączniki HDMI, które są trochę tańsze.

To sum up - jeżeli będę musiał wydać 200 pln, to uznam, że to bardzo dużo. Kurczę, chcę prosty przełącznik kabla :P

0
  • Pomocny post
    #9 28 Kwi 2014 21:15
    grubs
    Poziom 32  

Kup na wiadomo gdzie switch HDMI - koszt 40 - 50 zł i przejściówkę za parę zł z hdmi na DVI.
    switch wybierz obsługujący HDCP. Ale gwarancji że zadziała bez problemu Ci nie dam.

0
  • #10 04 Maj 2014 12:25
    marivald
    Poziom 7  

Dzięki, to chyba rozwiązuje kwestię.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo