Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S9GT1S - zmywarka siemens silnik wyrzuca bezpiecznik

x-box-2009 28 Kwi 2014 11:30 1371 0
  • #1 28 Kwi 2014 11:30
    x-box-2009
    Poziom 2  

Witam,

Historia mniej więcej taka, że zmywarka podczas mycia buczała po czym wylała trochę wody na podłogę.

Po wyczyszczeniu hydrostatu i kolejnej próbie uruchomienia, zmywarka pobrała wodę i w momencie gdy miał ruszyć silnik myjący słychać było jakby przepięcie i wywaliło korki.

Wtedy całą rozkręciłem kompletnie, wyczyściłem, chociaż brudu za dużo nie było, szkoda wyrzucać więc chcę dać jej jeszcze szanse.

Po skręceniu mam teraz taki problem, że korki wywala od razu, gdy jednak odłączyłem przewody od silnika myjącego to wygląda na to, że pobiera wodę, itp. Oczywiście nie myje bo silnik jest odłączony.

Wygląda na to, że przyczyną jest taka mała czarna kostka przy silniku, wystarczy, że tylko ona jest włączona do silnika i korki są wyrzucane przy próbie jego włączenia.

Będę wdzięczny za informację jak mogę sprawdzić czy silnik jest sprawny:
    1. do których pinów mogę podłączyć napięcie 230v i zobaczyć czy się będzie obracał? (zdjęcie silnika z odłączonymi kablami)
    2. między pinami jest podejrzanie mała rezystancja - ok 15 Ohm czy to normalne?
    3. czy problem może być z kondensatorem? jak to sprawdzić nie mam miernika pojemności
    4. czy przyczyną może być ta mała czarna 'skrzyneczka'? do czego potrzebne jest to urządzenie?
    5. załączam również zdjęcie wykonane przed demontażem (z kablami)

będę wdzięczny za pomoc

0 0