Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF xf105 nie bierze adblue

28 Kwi 2014 12:27 2904 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z AdBlue w Daf-ie xf105 2007r. Dokładnie chodzi o to że Dafik stopniowo przestawał pobierać płyn AdBlue. Problem zaczął pojawiać się gdy wyjąłem bezpiecznik od układu wydechowego. Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Jakiś błąd zapala się odnośnie układu wydechowego? Diagnostyka komputerowa testy pewnie tylko czyszczenie układu i wymiana filtrów cię czeka... Taki standard. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Po około 1,5 godziny jazdy z ciężarem wyskakuje błąd ,, Układ wydechowy ostrzeżenie''. Układ AdBlue czyściłem i nic to nie dało.
  • Poziom 2  
    Tak, komp był podłączony. Mechanik stwierdził że jakiś czujnik temperatury w module padł i że AdBlue jest ciągle niepotrzebnie podgrzewane, tak jakby czujnik odczytywał że temperatura powietrza na zewnątrz jest minusowa
  • Poziom 15  
    Jesli czujnik temperatury w module padł go można wymienić lub całkowicie wymienić moduł.
    Nie wiem, jak to się robi w Polsce.
    Ale byłoby lepiej, aby otworzyć modul i patrzeć, czy nie ma tam AdBlue.
    Słusznie powiedział serwis24h
    serwis24h napisał:
    Diagnostyka komputerowa testy pewnie tylko czyszczenie układu i wymiana filtrów
  • Poziom 12  
    Jeśli czujnik temperatury otoczenia szwankuje to na dip-ie (wyświetlaczu) też będzie zła temperatura. Jeśli czujnik w module to można go wymienić, a jeśli w zbiorniku będzie zła temperatura to cały smok(wysięgnik) do wymiany.
  • Poziom 2  
    Witam. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie ale problem sam zniknął. Daf znów bierze AdBlue jak kiedyś. Pojeździłem po Słowackich górach z ładunkiem 22 tony i po tej trasie ostrzeżenie zniknęło i ze zbiornika ubywa AdBlue. Dziękuję i pozdrawiam