Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAF xf105 nie bierze adblue

28 Apr 2014 12:27 3060 8
  • Level 2  
    Witam. Mam problem z AdBlue w Daf-ie xf105 2007r. Dokładnie chodzi o to że Dafik stopniowo przestawał pobierać płyn AdBlue. Problem zaczął pojawiać się gdy wyjąłem bezpiecznik od układu wydechowego. Proszę o pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Jakiś błąd zapala się odnośnie układu wydechowego? Diagnostyka komputerowa testy pewnie tylko czyszczenie układu i wymiana filtrów cię czeka... Taki standard. Pozdrawiam
  • Level 2  
    Po około 1,5 godziny jazdy z ciężarem wyskakuje błąd ,, Układ wydechowy ostrzeżenie''. Układ AdBlue czyściłem i nic to nie dało.
  • Level 2  
    Tak, komp był podłączony. Mechanik stwierdził że jakiś czujnik temperatury w module padł i że AdBlue jest ciągle niepotrzebnie podgrzewane, tak jakby czujnik odczytywał że temperatura powietrza na zewnątrz jest minusowa
  • Level 15  
    Jesli czujnik temperatury w module padł go można wymienić lub całkowicie wymienić moduł.
    Nie wiem, jak to się robi w Polsce.
    Ale byłoby lepiej, aby otworzyć modul i patrzeć, czy nie ma tam AdBlue.
    Słusznie powiedział serwis24h
    serwis24h wrote:
    Diagnostyka komputerowa testy pewnie tylko czyszczenie układu i wymiana filtrów
  • Level 12  
    Jeśli czujnik temperatury otoczenia szwankuje to na dip-ie (wyświetlaczu) też będzie zła temperatura. Jeśli czujnik w module to można go wymienić, a jeśli w zbiorniku będzie zła temperatura to cały smok(wysięgnik) do wymiany.
  • Level 2  
    Witam. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie ale problem sam zniknął. Daf znów bierze AdBlue jak kiedyś. Pojeździłem po Słowackich górach z ładunkiem 22 tony i po tej trasie ostrzeżenie zniknęło i ze zbiornika ubywa AdBlue. Dziękuję i pozdrawiam