Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzony pc - co może być przyczyną?

Schizma. 28 Kwi 2014 12:36 1020 11
  • #1 28 Kwi 2014 12:36
    Schizma.
    Poziom 12  

Witajcie , przed chwilą pojawił się problem z moim pc po którym nie mogę go "uruchomić" . Zacznijmy od początku , usterka pojawiła się w trakcie grania w jak na mój komputer wymagającej gry , po jakiś 10 min grania zauważalne były przycinki lecz nic sobie z tego nie robiłem aż nagle monitor się całkowicie zawiesił a z głośników leciał taki mechaniczny dźwięk z bardzo dużą częstotliwością po czym zrestartowalem przyciskiem pc , przy próbie uruchomienia wpierw pojawia się jak zwykle na zielonym tle napis geforce i nie wiem czy tak było czy nie ale górny pasek monitora jest trochę rozmazany , potem następuje ładowanie windowsa i po dłuższym czasie(w chwili w której już się powinien włączyć następuje takie ciche jakby kliknięcie w pc (ciężko jest stwierdzić skąd dokładnie) i pc się restartuje, jeśli wiecie co jest usterką i jak to naprawic to proszę o odp . Aktualny temat zakładam z komórki , także proszę o wyrozumiałość , z góry dzięki

0 11
  • #2 28 Kwi 2014 12:47
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Najprawdopodobniej uszkodziła się grafika. Na początku otwórz komputer, po odłączaj wszystko co się da, wyczyść układy chłodzenia. Złóż wszystko do kupy i spróbuj włączyć. Jeśli to nic nie da spróbuj podmienić kartę graficzną.

0
  • #3 28 Kwi 2014 13:12
    dedito
    Poziom 39  

Zanim kolega rozkręci cały komputer proszę spróbować coś prostszego: uruchomić komputer z dystrybucji Linux w trybie Live i zobaczyć czy się poprawnie uruchamia. Jeśli uruchomi się poprawnie znaczyć to będzie, że uszkodzeniu uległa struktura plików Windows.
    Proszę uzupełnić specyfikację komputera zgodnie z zasadami działu.

0
  • #4 28 Kwi 2014 13:18
    paawelx
    Poziom 18  

Napisz jaka to karta graficzna. Tak jak kolega wyżej pisze prawdopodobnie ją "usmażyłeś" pod obciążeniem. Jeśli masz jakąś inną grafikę to wsadź zamiast tej obecnej i sprawdź czy problem dalej występuje.

0
  • #5 28 Kwi 2014 13:55
    Schizma.
    Poziom 12  

słuchajcie , próbowałem z tym cd (choć pierwszy raz to robiłem i nie wiem czy poprawnie wyszło) po próbie odpalenia tym sposobem pojawiło się niebieskie i napisy min. "pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty,aby zapobiec uszkodzeniu komputera." co o tym sądzicie ? grafika to gigabyte geforce 7600 GS

Dodano po 41 [sekundy]:

niebieskie tło*

Dodano po 18 [minuty]:

wyciągnąłem grafikę , jest jeden punkt który nie wygląda za fajnie , tutaj macie foto
    [url=http://
    obrazki.elektroda.pl/9235857300_1398685959.jpg]
    [img]http://

0
  • #6 28 Kwi 2014 13:58
    paawelx
    Poziom 18  

Popraw linka bo nic nie widać :) Włóż jakąkolwiek, inną pasującą grafikę i zobacz czy będzie poprawnie wyświetlał obraz.

0
  • #7 28 Kwi 2014 14:12
    Schizma.
    Poziom 12  

na chwilę obecną nie mam jak innej grafiki załatwić , tutaj poprawny link
    http://
    obrazki.elektroda.pl/9529013500_1398687004.jpg

0
  • #8 28 Kwi 2014 14:20
    paawelx
    Poziom 18  

Ja tam nic nie widzę uszkodzonego chyba, że kondensatory są spuchnięte.

0
  • #10 28 Kwi 2014 14:27
    2422304
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 28 Kwi 2014 14:30
    Schizma.
    Poziom 12  

niestety lepszego foto nie dam rady tym fonem zrobić , koło kondensatrow jest taka czarna kostka wokół której są jak moim zdaniem trochę przypieczone luty (zlocisty kolor)

0
  • #12 28 Kwi 2014 18:47
    konior966
    Poziom 21  

To nie przypieczone luty tylko pozostałości po lutowaniu PCB nie przejmuj się tym to normalne w starszych kartach (sam mam Gigabyte'a ze "złotymi lutami")
    uszkodzony pc - co może być przyczyną?
    PS.To chyba ta sama karta GV-NX76G256D-RH ;) i jeżeli mam rację to pracuje ona pasywnie generując wysokie (za wysokie) temperatury, moja mało co nie wylądowała na śmietniku uratowało ją to że użytkownicy (rodzina) wyłączyli komputer po ukazaniu się pierwszych artefaktów i zadzwonili do mnie, wystarczyło ją potraktować hotairem (miałem farta) i mam ją jako serwisówkę.

0