Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP lc-32d44e - Nie działa podświetlenie

28 Kwi 2014 12:49 3402 17
  • Poziom 10  
    Witam
    Po włączeniu tv, dioda przechodzi z RED na GREEN na kilka sekund i z powrotem na RED, nie włacza się matryca. Po wejściu w tryb serwisowy wyskakuje info o błedzie lampy. Jak sprawdzić która świetlówka jest do wymiany? Czy ktoś wie gdzie w Warszawie mogę je dostać?

Będę wdzięczny za pomoc
    pozdrawiam
  • Poziom 43  
    krolikkuba napisał:
    Jak sprawdzić która świetlówka jest do wymiany?

Może poprzez rozebranie matrycy?
    1555 temat o tym modelu!
  • Poziom 10  
    kolego mirex myślałem że istnieje jakiś test w trybie serwisowym, który pokaże usterkę. Matryca rozebrana, popsuta świetlówka zlokalizowana.
    Czy w Warszawie gdzieś mogę dostać nówkę bądź używkę świetlówki?
  • Poziom 30  
    Szukaj co najmniej dwóch świetlówek które pracują w szeregu.
    A potem wygrzej odbiornik obserwując świecenie świetlówek, oryginałów nie kupisz.

Dodano 01.05.godz 10.33
    Miałem na myśli po dwie świetlówki połączone w szeregu do jednego transformatora.
  • Moderator TV
    Świetlówki nowe wysyłkowo sprzedają np. AW Computers.
  • Poziom 22  
    Świetlówki pracują pojedynczo, wymiana jednej to zwykle mało, przypatrz się dokładnie bo pewnie inne też są już do wymiany. Nowa, oryginalna świetlówka kosztuje ok 50zł.
  • Poziom 43  
    Masakra! ;) Nie dość, że tysięczny raz, to jeszcze w dziale TV LCD Plazma Serwis. ;)
    Michał99 napisał:

Szukaj co najmniej dwóch świetlówek które pracują w szeregu.

Na to też dopiero bartekke musiał zareagować?
  • Poziom 10  
    mirex nie denerwuj się :D, przepraszam jeśli zły dział
    bogred dziękuję za namiar na sklep
    bartekke w jaki sposób mogę sprawdzić czy inne świetlówki pomimo że świecą nadają się do wymiany? nie zauważyłem świecenia na różowo, od razu po włączeniu świetlówki świecą się na biało
  • Poziom 22  
    Trudno mi to opisać, ja robię to intuicyjnie. W skrócie, patrząc przez ciemne okulary przeciwsłoneczne można dostrzec w niektórych świetlówkach takie jakby ciemne falujące prążki, to pierwsza oznaka, że świetlówka już się kończy i padnie za niedługi czas.
  • Poziom 10  
    bartekke dziękuję
  • Poziom 43  
    Królik, słuchaj bartekke w ograniczony sposób. ;)
    Kolegi bogred jeszcze mniej. Nie wiem, jakąś prowizję ma od nich? ;)
    Jak chcesz porządnie naprawić podświetlenie, to poczytaj wreszcie, co fachowcy mają do powiedzenia na temat wymiany lamp w tym TV!

Nie dość, że porządnie, to jeszcze znacznie taniej i TV będzie jeszcze służył wiele lat. A przynajmniej jego podświetlenie.
    Co nie jest takie pewne, a właściwie wykluczone, jeśli kupisz "oryginały nówki".

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

Forum jest od konsultacji, a nie PW. Jak chcesz absolutnie prywatne sprawy załatwiać, coś kupić, sprzedać zamienić, o "d... Maryni" lub pogodzie pogadać, to pisz PW. W innym przypadku nie zawracaj nikomu głowy.

Chcę to powiem tu publicznie, nie chcę, to nie powiem. Proste i oczywiste. ;)

Cytat:
    Przeszukałem forum ale nic nowego nie znalazłem.

Masz rację. Nic nowego nie ma. Wszystko stare. :)
    Cytat:
    Jeśli byś mógł podesłać jakiś link
    Nie chce mi się. To ty masz szukać, a nie inni za ciebie. ;)
    Cytat:
    Nie wiem czy dobrze myślę, ale wg mnie nie warto wymieniać kompletu świetlówek w tym tv, bo ma on już 6lat i w każdym momencie może paść też coś innego.

Więc nie naprawiaj wcale. Kup nowy.
    Uważasz, że wymiana jednej będzie tańsza, skoro za miesiąc powtórka z rozrywki?
    Teraz 40-50 + koszty przesyłki (10-20zł), potem to samo. Licz. To proste. Zwłaszcza, że wiesz ile ich tam jest.
    I twoje pieniądze, a nie nasze.
    Po za tym ciekawe ile razy skutecznie uda ci się rozebrać i złożyć matrycę. ;)
    Ale to znowu twój problem. Bo równie dobrze przez rok nie będziesz musiał nic robić. ;)

A naprawa polega na zamontowaniu lamp od czegokolwiek innego, najczęściej Samsunga, a nie Sharpa. I jest o tym wielokrotnie napisane na forum. Były nawet obrazki! Co prawda dokładnie tego, co na nich osobiście nie polecam, ale ogólna zasada OK. Jak widać tamto też działa. ;)
    Być może w koszu coś znajdziesz, bo co większość postów tego człowieka, który o tym pisał stosunkowo często, tam się znajduje.
    Szukaj przez Google.
  • Poziom 25  
    Zacznij od rozebrania matrycy a nie kupowania świetlówki i zobacz czy nie są wypalone gniazda.
  • Poziom 43  
    28 Kwi 2014 18:40
    krolikkuba napisał:
    Matryca rozebrana, popsuta świetlówka zlokalizowana.
  • Poziom 10  
    geco gniazda nie są wypalone
  • Poziom 22  
    geco napisał:
    Zacznij od rozebrania matrycy a nie kupowania świetlówki i zobacz czy nie są wypalone gniazda.

Gniazda w tym modelu nie wypalają się, bo są całkowicie metalowe, wypalają się płytki na których są zamontowane.
    Sharp zaleca wymianę wszystkich świetlówek oraz płytek z gniazdami.
    Wstawianie świetlówek od innych modeli jest pomysłem takim sobie, znam "fachowców" wstawiających szyby od innych modeli, mocujących T-Con-y na plaster i inne partyzanckie pomysły.
  • Poziom 43  
    bartekke napisał:
    Wstawianie świetlówek od innych modeli jest pomysłem takim sobie,

Wstawienie porządnych świetlówek (czytaj innych producentów), zamiast tego oryginalnego badziewia, raz na zawsze w praktyce rozwiązuje problem podświetlenia w tym TV.
    bartekke napisał:
    znam "fachowców" wstawiających szyby od innych modeli,

Co w tym złego niby?? Pogryzie się coś? ;)
    bartekke napisał:
    Sharp zaleca wymianę wszystkich świetlówek oraz płytek z gniazdami.

Gdybym w każdym przypadku zaleceń producenta słuchał i je respektował, to bym poszedł z torbami już dawno temu. Niech sobie "autoryzowane" respektują. Najlepiej na swój rachunek, a nie klienta, ;)
  • Poziom 10  
    problem rozwiązany,
    wyminiłem 1 świetlówkę póki co używaną i telewizor działa.
    Dziękuję wszystkim za pomoc