Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] drukarkę do domu za około 300 zł

vudi 28 Apr 2014 15:22 1866 3
    vudi
    Level 9  
    Witam
    Chcę kupić drukarkę do użytku domowego (ok. 80 str/mc) w znacznej większości będzie to druk monochromatyczny. Zależy mi, aby była możliwość podłączenia jej LAN/WiFi i posiadała drukowanie dwustronne.
    Myślałem nad drukarką atramentową
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4181404819
    (EPSON WF3520DWF)
    ale słyszałem, że drukarka atramentowa nie używana przez dłuższy czas zapycha się i staje się bezużyteczna.
    Na forum znalazłem:
    http://www.lexmark.com/PL/pl/view/PL-Printers...d=692D12C2633AF47EBCB41C12D97D53EC.site_node2
    lecz brak tutaj skanera i koloru (mógłbym bez tego żyć, lecz jednak było by to przydatne).
    Stan-S11
    Level 31  
    Atramentówki mają zasadniczy minus, nie tolerują dłuższych przerw w drukowaniu. Takiego problemu nie ma sprzęt laserowy, ale za to jest o wiele droższy.
    Na ilość wydruków które podałeś wystarczy atramentowy kombajn z "dolnej półki" który kupisz w przedziale 150-200 zł ( nap. HP Photosmart 5520, 5524, 5525 ).
    Podczas użytkowania należy pamiętać aby przynajmniej raz w tygodniu coś wydrukować.
    laserjack

Level 30  
    Nie nowe, ale bardzo dobre, laserowe monochromatyczne
    1. Canon 3670dn na bazie HP 1320dn/64mb pamięci, duplex, sieć ,wyświelacz/, toner na 6500 wydruków, dość tani.
    2. Canon 6670dn na bazie HP P2055dn, / 512 mb pamięci, duplex, sieć, wyświetlacz/ toner na 6500, dość tani.
    3. HP 1320 dn
    4. HP P2015dn
    3. HP P2055dn
    5 HP 2300 dn
    6. HP P1606 dn toner na 2000tys.
    6. Dell 3330 dn toner na 5 000 tys.
    Wszystkie mało awaryjne, no może poza P2015dn/płyta formatera, ale z naprawą nie ma problemu,/ tanie tonery, dostępny serwis i części.
    rafik69
    Level 12  
    Sam mam hp 2300dn i sprawuje się świetne. Czyste wydruki, mimo iż kupiłem używaną zakonserwowaną z "przebiegiem" 50 tys stron. Już wydrukowałem 1000 stron na obecnym tonerze i jeszcze nie widać końca. Ustawiłem sobie stałe ip w drukarce, skonfigurowałem na każdym komputerze drukarkę na to ip i od teraz mogę drukować z każdego komputera. Minusem jest stosunkowo długie włączanie - mija mniej więcej 60-90 sekund. Poza tym same plusy.

W atramentówkach jest problem że zasychają wkłady. Na szczęście teraz uświadomiłem sobie, że 95% wydruków to są czarno-białe (głównie tekst), nie drukuję zdjęć, bo jest to zupełnie nieopłacalne, a różnica jakości między photolabem a drukarką jest duża. Jedynym problemem mogą być wydruki poglądowe, które drukujemy na zwykłych kartkach. Dla porównania mam kilka atramentówek, np. canona pixme 450. Drukarka była droga w zakupie, wkłady też są drogie i chipowane. Jeden wkład to koszt przynajmniej 100zł - czarny starcza na ok. 500 stron, kolorowy - zaschnął.Jest to niestety nieekonomiczne. No i nie ma printserwera. Oczywiście można kupić osobny printserwer, ale to znowu jest koszt.