Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przetwornik DAC- prosze o porade

damieen25 28 Apr 2014 17:02 1827 8
    damieen25
    Level 14  
    Witam wszystkich, mam nietypowe pytanie. Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem podlaczenia TV SAMSUNG LED 3D do sprzetu audio aby dzwiek z tv byl na kolumnach. Wiem ze jest to mozliwe na dwa sposoby, przed gniazdo sluchawkowe lub toslink, wole uniknac opcji przez sluchawki. Sprzet audio to Denon Poa 2400, Preamp Denon Pra 1200 Denon dcd 1420 i tuner Denon. Przedwzmacniacz nie ma wejsc cyfrowych wiec pozostaje tylko przetwornik dac wejscie cyfrowe wyjscie rca. Zastanawiam sie tez nad ewentualnym przetwornikiem dac ktory ma pare wrjsc cyfrowych i wyjscie analog, co byscie doradzili w tej kwestji w nie za wygorowanych cenach. Wiem ze jest preamp Denon Dap 2500 ale na ocecna chwile nie moge sobie pozwolic na niego. Czy w przypadku pojedynczego przetwornika dac do TV musi byc z DTS aby poprawnie pracowal? Pozdrawiam Damian
    RMS.pl

Level 26  
    Najtańszy sensowny przetwornik DAC to Lindy 70408 - zdecydowanie sprawdzi się w takim zastosowaniu.
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    RMS.pl wrote:
    Najtańszy sensowny przetwornik DAC to Lindy 70408 - zdecydowanie sprawdzi się w takim zastosowaniu.

A co Kolega sądzi o przetworniku FIIO D3? Jest on zdecydowanie tańszy od proponowanego.
    RMS.pl

Level 26  
    FiiO to przyzwoita marka - myślę, że jeśli szukasz super tanio, to będzie to trafny wybór.
    damieen25
    Level 14  
    Witam, znalazlem na allegro ten przetwornok fio, bylo by to dobre ale czy bedzie on wspolpracowal z tv? Wiem ze na wyjsciu toslink podaje dzwiek dts. Czy bedzie to gralo ze soba?
    buczo11
    Level 28  
    damieen25 wrote:
    Witam, znalazlem na allegro ten przetwornok fio, bylo by to dobre ale czy bedzie on wspolpracowal z tv? Wiem ze na wyjsciu toslink podaje dzwiek dts. Czy bedzie to gralo ze soba?

Zamówiłem wczoraj, dziś ma do mnie dotrzeć. Posprawdzam, przesłucham i napiszę, ale jestem dobrej myśli, że całość "zagra" tak jak należy.
    damieen25
    Level 14  
    Dzieki, czekam na sprawozdanie i pozdrawiam
    buczo11
    Level 28  
    Przetwornik dostarczony. Pierwsze wrażenie-jak taka mała "szajbka" może cokolwiek zmienić i poprawić dźwięk. A jednak tak jest.
    Wprawdzie będzie to ocena bardzo subiektywna i będąca szczególnym przypadkiem ponieważ użyłem tylko Logitech-a 2.1 LS21 (zwykłe głośniczki komputerowe) i Fergusona T65.
    Połączenie: wyj Coaxial z Fergusona-wej Coaxial FIIO D03 kablem RCA (marki Bridge)-wyj 2xRCA FIIO D03-wej poprzez przejściówkę 2xRCA Logitech-a (ponieważ posiada zespolony kabel zakończony jack 3.5mm).
    Połączenie działa bez problemów. Dźwięk wydaje się być wyraźniejszy i głośniejszy, a bas bardziej słyszalny (pamiętając, że to tylko budżetowe audio logitecha)-subiektywnie oceniając.
    Myślę, że wykorzystując bardziej konkretny system audio we współpracy z FIIO D03, będą zdecydowanie lepsze rezultaty, w stosunku do zwykłych głośników telewizyjnych.
    damieen25
    Level 14  
    Wita, dzięki za odpowiedz, będę musiał zakupić ten przetwornik a może z czasem kupie coś segmentowego aby podłączyć CD, MD cyfrowo. Znalalem w ustawieniach spdif Telewizora ze są do wyboru trzy formaty dźwięku, PCM, Dolby i DTS wiec rozumując PCM będzie najzwyklejszym dźwiękiem 2-kanalowym. Pozdrawiam